Diyarbakır

Telefon

+902129636314

Gana Vize Merkezi, Diyarbakır

Değerli ziyaretçimiz, Gana vizesi hakkında bilgi almanız için düzenlediğimiz Vize Merkezi Diyarbakır sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızın ilerleyen bölümlerinde “Gana vize işlemleri nasıl yapılır?”, “Gana vizesini bireysel olarak alabilir miyim?” gibi sorulara cevap bulabileceksiniz.

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi olarak Eğil, Ergani, Hani, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Kulp, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir, Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle gibi ilçelerden ve Diyarbakır çevresindeki illerden gerçekletireceğiniz vize başvurularıyla ilgilenmekte ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Şubemize ulaşıp bilgi edinmek için +90 (212) 963 63 14 numaralı telefondan bizleri arayabilir, [email protected] adresinden elektronik posta gönderebilirsiniz. 

Gana Seyahatleri İçin Vize Gerekli Mi? - Diyarbakır

Geçtiğimiz yıllar boyunca Afrika ülkeleri ile Türkiye arasında vize muafiyet anlaşmaları imzalanmıştır. Ancak Gana bu ülkeler arasında yer almamaktadır. Bu yüzden Gana ziyareti gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti pasaportlu vatandaşlarımızın, pasaport türleri ne olursa olsun, Gana’ya giriş yapabilmek için Gana vizesi almaları gereklidir. Vize Merkezi Diyarbakır şubemize ulaşarak gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Gana Vize Başvuruları Nereye Gerçekleştirilir? -Diyarbakır

Gana seyahatleriniz için gerek duyacağınız Gana vizesi başvurularınızı bireysel olarak Türkiye’den gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Gana için kapıda vize uygulaması bulunmadığını, bu nedenle vize başvurularınızı Türkiye’de gerçekleştirmeniz gerektiğini belirtiriz. Bireysel olarak Gana vize başvurularınızı sadece Gana Ankara Büyükelçiliği’ne gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bireysel başvurular esnasında profesyonel destek almak bu süreci oldukça kolaylaştırabilmektedir.

Gana vizesi almak için bir diğer yöntem ise başvurularınızı Vize Merkezi Diyarbakır şubemiz aracılığıyla yapmanızdır. Başvurularınızı şubemiz aracılığıyla hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Konsolosluğa dahi gitmenize gerek kalmadan sadece birkaç işlemi yerine getirerek Gana vize başvurularını sizlerin adınıza gerçekleştirmemizi sağlayabilir, kolay bir şekilde Gana vizesine sahip olabilirsiniz.

Gana Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler - Diyarbakır

Vize başvurusu gerçekleştirmeden önce Gana’ya yapacağınız ziyarete uygun olan vize türünüzü belirlemeniz ve bu türe ait evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Vize türünüze göre başvuru evraklarının değişim göstereceğini unutmayınız. Seyahat amacınıza uygun düşen vize türünün ne olduğunu belirleyemiyorsanız Vize Merkezi Diyarbakır şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Temsilcilerimize seyahat amacınızın ne olduğunu belirtmeniz vize türünüzün belirlenmesi için yeterli olacaktır.

Vize başvurusu sırasında bir pasaporta ihtiyacınız olacaktır. Pasaportunuzun en az 2 boş sayfası olmalı, içerisinde güncel tarihli bir biyometrik fotoğraf barındırmalı ve en az 6 ay geçerlilik süresi bulunmalıdır. Bu kriterleri sağlamayan pasaportlarla yapacağınız vize başvurularının olumsuz sonuçlanacağını bildirmek isteriz.

Başvuru için gerekli olan bir diğer belge ise Gana vize başvuru formudur. Bu form başvuru sahibinin bilgilerini vize memurlarına ilettiği için doldurulurken oldukça dikkatli davranılması gereklidir.

  • Vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından doğru ve eksiksiz bir şekilde, büyük harflerle ve İngilizce olarak doldurulmalıdır.
  • Başvuru formunda beyan edilen belgeler doğru bilgiler olmalıdır. Yanlış bilgi tespit edilirse vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Formu doldurma sırasında herhangi bir sorun yaşayabileceğinizi düşünüyorsanız Vize Merkezi Diyarbakır şubemizle iletişime geçip yetkililerimizden yardım alabilirsiniz.

Gana Vizesi Nasıl Alınır? - Diyarbakır

Gana vize başvuru işlemleri bireysel olarak yapılabilmektedir. Bireysel başvurularınızı şahsen Gana Ankara Konsolosluğu’na giderek gerçekleştirebilirsiniz. Fakat konu bireysel vize başvurusu olduğu zaman ortaya bazı sorunları çıkabilmektedir. Eksik bilgiler ile yapacağınız vize başvuru işlemlerinin olumsuz sonuçlanma riski oldukça fazladır. Vize reddi almanın en büyük sebeplerinden birisinin yanlış yapılan vize başvuruları olduğunu belirtmek isteriz.

Gana vize başvurusu yapmanın bir diğer yolu ise bu işlemi profesyonel destek eşliğinde gerçekleştirmektir. Vize Merkezi Diyarbakır şubemiz aracılığıyla Gana vize işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Üstelik konsolosluğa gitmenize gerek yok. Belirli prosedürleri yerine getirerek vize sahibi olabilirsiniz.

  1. İlk işlem Gana vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Form başvuru sahibi tarafından bizzat doldurulup imzalanmalıdır. Sunacağınız bilgilerin gerçeği yansıtması oldukça önemlidir. Form doldurma esnasında sorun yaşamamak için şubemize ulaşıp yardım alabilirsiniz.
  2. Tamamlanmış olan evraklarınızı kargo yoluyla ya da şahsen şubemize gelerek bizlere ulaştırmanız gerekmektedir.
  3. Vize ücretinin ödenmesi: Vize ücretine konsolosluk tarafından talep edilen ücret ve danışmanlık hizmet bedeli dahildir.
  4. Evraklarınız elimize ulaştığında ilk olarak danışmanlarımız evraklarınızın kontrolünü sağlamaktadır. Bir sorunla karşılaşılmadığında vize başvurularınız sizlerin adına başlatılmaktadır.
  5. Son aşama ise pasaportunuzun sizlere ulaştırılması işlemidir. Vize sonuçlarınız pasaportunuza işlendikten sonra sizlee pasaportunuzu ulaştırmaktayız.

Gana Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Diyarbakır

Gana vize başvuru işlemleriniz tamamlandıktan ve belgeleriniz konsolosluğa iletildikten sonra vize başvurusu değerlendirme sürecine geçilmektedir. Bu süreç yalnızca Gana Büyükelçiliği tarafından yürütülmekte olup bu sürece müdahale etme yetkimizin bulunmadığını belirtmek isteriz.

Gana vize değerlendirme süresi 7-10 gün arasında değişmektedir. Bu süre daha da uzayabilir. Dönemsel olarak konsoloslukta yaşanabilecek olan yoğunluklar ve resmi tatiller neticesiyle vize işlemleri daha uzun sürebilmektedir. Bu nedenle vize başvurularınızı gecikmeleri göz önünde bulundururarak yapmanızı önermekteyiz. Eğer Gana vize başvurularınızı geç bir tarihte gerçekleştirirseniz vize sonuçlarınız seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Gana Ziyaretinden Önce Yaptırılması Gereken Aşılar - Diyarbakır

Gana’da sağlığınızı tehdit eden birçok hastalık bulunmaktadır. Bu nedenle Gana’ya giriş gerçekleştirebilmeniz için yaptırmanız gereken bazı aşılar bulunmaktadır. Ülkeye giriş yapabilmek için giriş tarihinizden en geç 10 gün önce Sarıhumma aşısını yaptırmanız zorunludur. Ayrıca ülkeye giriş yaptığınız esnada bu aşıyı yaptırdığına dair uluslararası aşı kartınızı yanınızda bulundurmanız gereklidir. Diğer bulaşıcı hastalıklar ve sağlığınız için yaptırmanız gereken aşılar hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerimizi kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Diyarbakır şubesi olarak hazırlamış olduğumuz yazımızda sizlere bilgi vermeyi amaçladık. Gana vizesi hakkındaki sorularınıza yanıt bulmak ve daha fazla bilgi edinmek için bizlere +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonumuz aracılığıyla ya da [email protected] e-mail adresi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp