Gaziantep

Telefon

+902129636314

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Gana Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi olarak dünya üzerindeki çoğu ülkeye olduğu gibi Gana vize işlemleri için de vize danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Vize Merkezi Gaziantep şubesi olarak Gana vizesi hakkında sizleri bilgilendirmek için hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz. Sayfamızda “Gana için vize gerekli midir?”, “Gana vizesi almak için neler yapmam gereklidir?” gibi sorulara yanıt alabilirsiniz.

Vize Merkezi Gaziantep şubesi olarak başlıca İslahiye, Nurdağı, Oğuzeli, Karkamış, Şahinbey, Şehitkamil, Yavuzeli, Nizip, Araban ilçeleri ve Gaziantep çevresindeki illerden yapacak olduğunuz Gana vize başvurularıyla ilgilenmekte ve bu başvurular için danışmanlık hizmeti vermektedir. Bireysel vize başvurusu yapmak bazı sıkıntıları beraberinde getirebilir. Eksik bilgilerle yapacağınız bireysel başvurularınız yapabileceğiniz hatalarla birlikte olumsuz sonuçlanabilmektedir. Bunları engellemek için Vize Merkezi Gaziantep şubemize +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonumuz aracılığıyla ulaşabilir ya da [email protected] adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Gana Seyahatleri İçin Vize Gerekli Mi? - Gaziantep

Geçtiğimiz yıllarda Afrika ülkeleri ile Türkiye arasında vize muafiyet anlaşmaları imzalanmıştır. Ancak bu anlaşmalara Gana dahil değildir. Herhangi bir vize muafiyeti bulunmamaktadır. Bu nedenle Gana seyahati yapmak isteyen vatandaşlarımızın ülkeye giriş gerçekleştirebilmeleri için, sahip oldukları pasaport türü fark etmeksizin, Gana vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Gana vize başvurusu nasıl yapılır, nasıl gana vizesi alırım gibi sorularınıza cevap bulabilmek ve başvuru işlemleri esnasında yardım almak için Vize Merkezi Gaziantep şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Gana Vize Başvuruları Nereye Gerçekleştirilir? - Gaziantep

Gana vizesi için bireysel olarak başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurularınızı Türkiye’den gerçekleştirmeniz gereklidir çünkü Gana kapıda vize uygulaması yapmamaktadır. Bireysel başvurularınızı yalnızca Gana Ankara Büyükelçiliği’ne yapabilirsiniz. Bu başvurular esnasında eksik bilgiler sonucunda yapacağınız hatayla birlikte vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Bunların üstesinden gelmek için Vize Merkezi Gaziantep şubemize ulaşıp profesyonel destek alabilirsiniz.

Gana vize başvurusu yapmak için bir diğer yol ise Vize Merkezi Gaziantep şubemiz aracılığıyla bu işlemleri gerçekleştirmektir. Şubemiz ulaşarak hızlı ve güvenilir bir şekilde vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik konsolosluğa gitmeniz dahi gerek yok! Detaylı bilgi için iletişim bilgilerimizi kullanıp bizlere ulaşabilirsiniz.

Gana Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler - Gaziantep

Gana vize başvuruları için yapacağınız ilk işlem ziyaret amacınıza uygun olan vize türünü belirlemektir. Bu işlemin önemli olmasının sebebi ise başvuru evraklarının vize türüne göre değişmesidir. Vize türünüzü belirledikten sonra başvuru belgelerini edinmeniz gereklidir. Vize türünü belirlerken sorun yaşıyorsanız tarafımıza ulaşıp yardım isteyebilirsiniz.

Her vize başvurusunda olduğu gibi bir pasaporta ihtiyacınız olacaktır. Bu pasaportun geçerlilik süresi en az 6(altı) ay olmak zorundadır. Geçerlilik tarihi bulunmayan pasaportlarla yapacağınız başvuruların olumsuz sonuçlanacağını bildirmek isteriz.

İhtiyaç duyacağınız bir diğer belge ise Gana Vize Başvuru Formu olacaktır. Bu form başvuru sahibi hakkında vize memuruna gerekli bilgileri sağlamaktadır. Bu nedenle doldururken oldukça önem gösterilmesi gerekir.

  • Başvuru formu büyük harflerle İngilizce olarak doldurulmalı ve başvuru yapan kişi tarafından şahsen imzalanmalıdır.
  • Belgeyi doldururken verdiğiniz bilgilerin gerçeği yansıtması gerekmektedir. Aksi halde vize başvurularınız ret ile sonuçlanır.

Gana vize başvuru formunu doldurma konusunda sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız Gaziantep şubemizle iletişime geçebilir, yardım talep edebilirsiniz.

Gana Vizesi Nasıl Alınır? - Gaziantep

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Gana vize başvurularınızı iki yöntemle gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel olarak Gana vizesi başvurularınızı Ankara Gana Konsolosluğu’na yapabilirsiniz. Ancak bu noktada vize başvuruları hakkında bilgi sahibi olmamanız sizler için büyük dezavantaj olabilir, vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bir diğer yöntem olan profesyonel danışmanlık hizmeti ile birlikte Gana vize başvurularınızı yapmanız öneririz.

Vize Merkezi Gaziantep şubemize ulaşıp tarafımızdan vize başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirmemizi talep edebilirsiniz. Aracılığımızla gerçekleştireceğiniz vize başvurularında konsolosluğa gitmenize gerek kalmaz. Aşağıdaki işlemleri takip ederek vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Birinci aşama Gana vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Tarafımıza ulaşarak başvuru formunu edinebilir, başvuru formunu doldururken deneyimli kadromuzdan yardım alabilirsiniz.
  2. Düzenlenmiş olan başvuru evraklarınızı kargo yoluyla ya da bizzat şubemizi ziyaret ederek bizlere ulaştırmanız gerekmektedir.
  3. Ardından vize bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Bu ücrete konsolosluk tarafından istenen vize harcı ve danışmanlık hizmeti bedeli dahildir.
  4. İşlemleri tamamlanmış olan evraklarınız şubemize ulaştığında danışmanlarımız belgelerin doğruluğu kontrol etmekte ve sorun olmadığı durumlarda Gana vize başvurularınız sizlerin adına gerçekleştirilmektedir.
  5. Son aşama ise vize sonuçlarının sizlere iletilmesidir. Başvuru değerlendirme süreci bittikten sonra vize sonucunuz pasaportunuza işlenmektedir. İşlemler tamamlandıktan sonra pasaportunuzu sizlere ulaştırıyoruz.

Gana Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Gaziantep

Vize başvuru işlemleriniz tamamlandıktan sonraki süreç ise başvuru değerlendirme sürecidir. Vize başvurularının değerlendirmesini yapan tek yetkili kurum Gana Konsolosluğu’dur. Vize Merkezi Gaziantep şubesi olarak bu sürece müdahale etme hakkımızın bulunmadığını belirtmek isteriz. Şubemizin amacı sizlere kolay ve güvenilir bir vize başvuru süreci yaşatmaktır.

Gana vize başvuru değerlendirme süreci 7-10 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Ancak bu süre kesin değildir. Dönemsel olarak yaşanabilecek bazı yoğunluklar neticesinde bu süre uzayabilir. Ayrıca resmi tatillerin olduğu dönemde yaptığınız başvuruların sonuçlanması daha uzun sürecektir. Bu etkenleri göz önünde bulundurduğumuzda Gana vize başvurularınızı olabilecek en erken tarihte yapmanızı öneriyoruz. Aksi halde vizeniz Gana seyahatinize yetişmeyebilir.

Gana Ziyaretinden Önce Yaptırılması Gereken Aşılar - Gaziantep

Gana’ya giriş gerçekleştirmek için vizenizi aldınız. Fakat bunun için gerçekleştirmeniz gereken bir işlem daha bulunmakta. Gana’da bazı bulaşıcı hastalıklar yaygın olarak bulunmaktadır. Bu nedenle bunlara önlem almadan ülkeye giriş gerçekleştiremezsiniz. Ülkeye giriş yapabilmek için giriş tarihinizden en geç 10(on) gün önce Sarıhumma aşısını yaptırmalı ve uluslararası aşı kartınızı giriş esnasında yanınızda bulundurmanız gereklidir. Ülkede birçok salgın hastalık bulunmaktadır. Sağlığınızı tehdit edebilecek diğer hastalıkları ve yaptırmanız gereken aşıları öğrenmek için şubemize ulaşabilir, temsilcilerimizden bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızda Gana vize işlemleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilmek ya da Gana vize işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için +90 (212) 963 63 14 telefon numaramız aracılığıyla bizleri arayabilir ya da [email protected] adresinden e-posta gönderebilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp