İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 (212) 963 63 14

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

afrika@vizemerkezi.com

Gana Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Gana vize başvurularınızı gerçekleştirmek için en güvenilir ve hızlı hizmeti sunan Vize Merkezi’ne hoş geldiniz. Vize Merkezi İstanbul şubesi olarak düzenlemiş olduğumuz bu sayfada Gana vize başvuruları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yazımızın ilerleyen kısımlarında “Gana için vize gerekli mi?”, “Gana vizesi ne kadar sürede sonuçlanır?” gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul şubesi olarak önceliğimiz İstanbul ilçeleri ve çevre illerden gerçekleştirmek istediğiniz Gana vize başvuruları ile ilgilenmekte ve bu konuda sizlere profesyonel yardım hizmeti sunmaktır. Vize başvurusu yaparken profesyonel hizmet almak oldukça önemli olabilmektedir. Vizenizin olumsuz yönde sonuçlanmasının ana sebeplerinden biri başvuru esnasında yaptığınız, yapacağınız yanlışlardır. Bunların önüne geçmek için Vize Merkezi İstanbul şubemizle +90 (212) 970 05 44 numaralı telefondan ya da afrika@vizemerkezi.com elektronik posta adresi aracılığıyla iletişime geçebilir, yetkililerimizden vize başvurularınız için yardım talep edebilirsiniz.

Gana Seyahatleri İçin Vize Gerekli Mi? - İstanbul

Son zamanlarda Türkiye Cumhuriyeti ile çoğu Afrika ülkesi arasında vize muafiyeti konusunda anlaşmalar yapılmıştır. Ancak Gana bu anlaşmalara dahil değil, herhangi bir vize muafiyeti bulunmamaktadır. Bu nedenle Gana’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport türleri ne olduğunu fark etmeksizin Gana vizesi almak zorundadırlar. Gana vizesi için İstanbul şubemizle iletişime geçerek Gana vizesini nasıl alacağınızı öğrenebilir, profesyonel vize danışmanı olan temsilcilerimizden merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Gana Vize Başvuruları Nereye Gerçekleştirilir? - İstanbul

Türkiye’den bireysel olarak Gana vize başvurusu gerçekleştirmeniz mümkündür. Bireysel olarak başvurularınızı sadece Ankara Gana Büyükelçiliğine gerçekleştirebilirsiniz. Burada önemli olan nokta ise konsolosluğun sizlerden isteyeceği belgeleri düzenleyip, konsolosluğa iletmenizdir. Fakat gana vize başvurularını yapmadan önce profesyonel destek almanız sizler için oldukça önemli olabilir.

Gana vize başvurularını gerçekleştirmek için bir diğer seçenek ise Vize Merkezi İstanbul şubemiz aracılığıyla bu işlemleri yapmaktır. İstanbul şubemize ulaşarak hızlı ve güvenilir bir şekilde vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik konsolosluğa gitmeniz gerek yok! İletişim bilgilerimizi kullanarak şubemize ulaştığınız takdirde Gana vize başvuruları için yapmanız gereken işlemleri öğrenebilir ve gerekli belgeleri edinebilirsiniz. Belgelerinizi hazırladıktan sonra Gana vize başvurularınız sizlerin adına işleme konulmaktadır.

Gana Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler - İstanbul

Gana vize başvurularınızı yapmadan önce ilk olarak seyahat amacınıza uygun düşen vize türünü belirlemeli ve vize türünüze ait olan evrakları temin etmelisiniz. Vize türünüzün ne olduğuna dair karar veremiyorsanız Vize Merkezi İstanbul şubemize ulaşabilir, vize konusunda uzman olan temsilcilerimizden yardım talep edebilirsiniz. Yetkililerimiz sizlere en hızlı şekilde cevap verecek ve ihtiyacınız olan belgeleri sizlere sunacaklardır. Bu noktada vize türünüze dair evrakların farklılık gösterdiğini belirtmek isteriz.

Gana vizesi başvurusu yapmak için öncelik olarak bir pasaporta ihtiyacınız olacak. Pasaportunuzun geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır. Geçerlilik süresi bulunmayan, güncel bir biyometrik fotoğraf içermeyen ve de en az iki boş sayfası olmayan pasaportlarla yapacağınız başvuruların olumsuz sonuçlanacağını bildirmek isteriz.

Gana vize başvuruları için ihtiyacınız olan bir diğer belge ise Gana vize başvuru formudur. Bahsi geçen form başvuru yapan kişi hakkında yetkililere kişisel bilgiler sunduğu için doldurulurken oldukça özen gösterilmesi gerekmektedir.

  • Gana vize başvuru formu İngilizce dilinde ve büyük harfler ile başvuru sahibi tarafından bizzat doldurulmalıdır.
  • Başvuru formunda sunulan bilgiler gerçeği yansıtmalı ve eksik olmamalıdır. Tersi durumlarda vizeniz ret ile sonuçlanabilir.

Vize başvuru formunu doldururken herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız Vize Merkezi İstanbul şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Yetkililerimiz form doldurma konusunda sizlere yardımcı olacaklardır.

Gana Vizesi Nasıl Alınır? - İstanbul

Yukarıda bahsedildiği gibi Gana vize başvurularınızı şahsen Gana Ankara Konsolosluğu’na gerçekleştirebilirsiniz. Ancak vize başvuruları konusunda gerekli bilgiye sahip olmadığınız takdirde vize başvurularınızın sonuçları olumsuz yönde olabilir. Konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin eksik ya da hatalı bir şekilde doldurulması vize reddi ile karşılaşma riskini en çok arttıracak etkenlerdir. Vize başvurularının olumsuz bir şekilde sonuçlanmasının en önemli nedenlerinden biri başvuru belgelerinin eksik ya da hatalı doldurulmasıdır.

Bunun yanında vize başvurusu yapmak için bir diğer yöntem iste Vize Merkezi İstanbul şubesi aracılığıyla Gana vize başvurusu yapmaktır. Şubemize ulaştığınız takdirde konsolosluğa gitmeden sadece 5 adımda Gana vize başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

  1. İlk olarak başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu başvuru sahibi tarafından doldurulmak zorundadır. Eksik bilgilerle dolduracağınız başvuru formlarının işleme alınmayacağını, yanlış bilgiler içeren formların ise vize reddi ile sonuçlanma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtmek isteriz. Başvuru formu doldurma işlemi esnasında yardım almak için bizlere ulaşabilirsiniz.
  2. Düzenlemeleri tamamlanmış olan vize başvuru belgelerini e-posta, kargo yoluyla ya da bizzat şubemize ulaşarak bizlere iletmeniz gereklidir.
  3. Bir sonraki aşama ise vize ücretinin ödenmesi hususudur. Bu ücret konsolosluk tarafından vize için talep edilen ücret, harç parası ve tarafımızdan aldığınız danışmanlık hizmet bedelini kapsamaktadır.
  4. Başvuru belgeleriniz elimize ulaştığında öncelikle belgelerin doğruluğunu kontrol etmekteyiz. Herhangi bir sorun tespit edilmediği takdirde Gana vize başvurularını sizlerin adınıza işleme koymaktayız.
  5. Son işlem ise vize sonucunuzun sizlere ulaştırılmasıdır. Başvuru işlemleri ve vize değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra vize sonuçlarınız pasaportunuza işlenmektedir. Vize işlemleri tamamlanmış olan pasaportunuzu sizlere ulaştırıyoruz.

Gana Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - İstanbul

Vize başvuru işlemleriniz tamamlandıktan ve belgeleriniz konsolosluğa ulaştırıldıktan sonra vize değerlendirme sürecine geçilmektedir. Değerlendirme süreci Gana Konsolosluğu tarafından yürütülmektedir. Bu sonuçlara hiçbir şekilde müdahale etme yetkimizin bulunmadığını belirtmek isteriz.

Gana vize değerlendirme süreci 7-10 gün arasında tamamlanmaktadır. Belirtilen süre dönemsel olarak yaşanabilecek yoğunluklar doğrultusunda ve başvuru döneminizde bulunan resmi tatillere göre değişim gösterebilmektedir. Bu etkenleri göz önünde bulundurarak vize başvurularınızı gerçekleştirmelisiniz. Seyahatinize oldukça yakın bir tarihte gerçekleştireceğiniz başvuruların sonuçlanmasının ziyaret tarihinize yetişmeme ihtimali bulunmaktadır.

Gana Ziyaretinden Önce Yaptırılması Gereken Aşılar - İstanbul

Gana ziyaretine başlamadan önce yaptırmanız gereken aşılar bulunmaktadır. Ülkeye giriş yapabilmeniz için Sarıhumma aşısını yaptırmanız zorunludur. Bu aşıyı ülkeye giriş yapmadan en geç 10 gün önce yaptırmış olmanız gereklidir. Ayrıca giriş yapabilmek için Sarıhumma aşısını yaptırdığınıza dair uluslararası bir aşı kartını yanınızda bulundurmalısınız. Ayrıca ülkede bulaşma riski yüksek olan Hepatit A, Hepatit B, Difteri hastalıkları bulunmaktadır. Bunların yanında Tetanos ve Memenjit aşısını yaptırmanız önerilir.

Vize Merkezi İstanbul şubesi olarak düzenlemiş olduğumuz sayfada Gana vizesi hakkında genel bilgileri sizlere iletmeye çalıştık. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için İstanbul şubemize afrika@vizemerkezi.com adresinden e-mail yoluyla ya da +90 (212) 963 63 14 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Gana ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5950