Adana

Telefon

+902129636314

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Gana Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi olarak dünya üzerindeki çoğu ülkede olduğu gibi Gana için de vize danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Sizlere Gana vizesi hakkında detaylı bilgi sağlamak amacıyla hazırladığımız Vize Merkezi Adana şube sayfasına hoş geldiniz. Sayfamızın ilerleyen kısımlarında “Gana’ya gitmeden önce hangi aşıları yaptırmam gerekli?”, “Gana vizesi ne kadar sürede çıkar?” gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Vize Merkezi Adana şubesi olarak Seyhan, Çukurova, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Feke, Sarıçam, Ceyhan, Tufanbeyli, Aladağ, Yumurtalık, Yüreğir ilçeleri ve Adana çevre illerinden gerçekleştirmek istediğiniz Gana vize başvurularıyla ilgilenmekte ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Danışmanlık hizmeti almak vize başvurularında oldukça önemlidir çünkü vize reddi alan vize başvurularının büyük çoğunluğunun sebebi yanlış yapılan vize başvurularıdır. Güvenilir ve hızlı bir şekilde vize işlemleri yapmak için +90 (212) 963 63 14 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir ya da [email protected] adresinden bizlere e-mail gönderebilirsiniz.

Gana Seyahatleri İçin Vize Gerekli Mi? - Adana

Geçtiğimiz yıllar boyunca Türkiye ile Afrika ülkeleri arasında vize muafiyet anlaşmaları yapılmaktadır. Fakat Gana bu ülkelerden biri değildir ne yazık ki. Gana seyahati yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız, pasaportları hangi tür olursa olsun, Gana’ya giriş yapabilmek için Gana vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Gana vizesi hakkındaki sorularınız için bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Gana Vize Başvuruları Nereye Gerçekleştirilir? - Adana

Gana vize başvurularınızı Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bireysel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel başvurularınızı bizzat Ankara Gana Konsolosluğu’na müracaat ederek gerçekleştirebilirsiniz. Bu başvurular için konsolosluğun sizlerden talep edeceği belgeleri düzenleyip konsolosluğa iletmeniz gerekmektedir. Fakat Gana vize başvuruları esnasında profesyonel danışmanlık hizmeti almak yaşayacağınız sorunları ortadan kaldırabilir.

Bireysel olarak Gana vize başvurusu yapabileceğiniz gibi profesyonel hizmet eşliğinde güvenilir bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Vize Merkezi Adana şubemiz aracılığıyla Gana vize başvurularınızı hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilir, oldukça kolay bir şekilde Gana vizesine sahip olabilirsiniz. İletişim bilgilerimizi kullanarak bizlere ulaşmanız profesyonel desteğimizden yararlanmanız için yeterlidir. Gerekli prosedürleri tamamladığınızda vize başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz.

Gana Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler - Adana

Gana vize başvuruları için yapacağınız ilk işlem vize türünüzü belirlemek olmalıdır. Daha sonra vize türünüze ait olan başvuru evraklarını temin etmeniz gereklidir. Eğer seyahat amacınıza uygun olan vize türünü belirleyemiyorsanız Adana şubemizle iletişime geçip temsilcimize seyahat amacınızı bildirebilirsiniz. Temsilcimiz vize türünüzü belirleyecek ve daha sonra vize başvuru evraklarını sizlere iletecektir. Başvuru evraklarının vize türlerine göre değişim gösterdiğini unutmayınız.

Gana vize başvuruları için, her vize başvurusunda olduğu gibi, bir pasaporta ihtiyacınız olacaktır. Bu pasaportun geçerlilik süresi en az 6 ay olmak zorundadır. Geçerlilik tarihi bulunmayan ve içerisinde güncel bir biyometrik fotoğraf olmayan pasaportlarla gerçekleştireceğiniz vize başvurularınızın olumsuz olarak sonuçlanması kaçınılmazdır. Bunlara ek olarak pasaportunuzda en az 2 boş sayfa olması gerekmektedir.

Gana vize başvuruları sırasında kullanılacak olan bir diğer belge ise Gana Vize Başvuru Formu’dur. Vize başvurularının en önemli evraklarından biri olan bu form başvuru sahibi hakkında vize memuruna bilgi vermektedir. Bu nedenle doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

  • Başvuru formunu İngilizce dilinde, büyük harflerle doldurmanız gereklidir. Doldurduktan sonra form başvuru sahibi tarafından şahsen imzalanmış olmalıdır.
  • Başvuru formunda beyan edeceğiniz kişisel bilgilerinizin sunacağınız belgelerle tutarlı olması ve gerçeği yansıtması gerekmektedir. Gerçeği yansıtmayan bilgilerin tespit edilmesi vize reddi almanıza yol açacaktır.

Başvuru formunu doldururken zorluk yaşayacağınızı düşünüyorsanız şubemizle iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz.

Gana Vizesi Nasıl Alınır? - Adana

Gana vize başvurularınızı gerçekleştirmek için 2 yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki başvurularınızı bireysel olarak gerçekleştirmektir. Fakat bu yöntem bazı riskleri beraberinde getirmektedir. Vize başvuruları hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan yapacağınız başvuruların vize reddi ile sonuçlanma ihtimalinin yüksek olacağını belirtmek isteriz. Vize reddi alan başvuruların büyük çoğunluğu yanlış yapılan vize başvurularından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle vize başvuruları sırasında profesyonel destek almak oldukça önemli olabilmektedir.

Profesyonel destek beraberinde vize başvurusu yapmak ise bir diğer yöntemdir. Vize Merkezi Adana şubemiz aracılığıyla Gana vize başvurularınızı hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Konsolosluğa dahi gitmeden oldukça kolay bir şekilde Gana vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Şubemiz aracılığıyla sadece 5 adımda Gana vizesine sahip olabilirsiniz.

  1. Bu sürecin ilk aşaması Gana vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Başvuru sahibi tarafından doldurulacak olan form başvuru sahibi tarafından bizzat imzalanmalıdır. Bu formu doldururken sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.
  2. İşlemleri tamamlanmış olan başvuru evraklarınızı şubemize kargo yoluyla ya da bizzat bizleri ziyaret ederek tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.
  3. Üçüncü aşama ise vize ücretinin ödenmesidir. Bu ücrete konsolosluk tarafından talep edilen vize harcı ve yararlandığınız danışmanlık hizmeti bedeli dahildir.
  4. Başvuru evraklarınız şubemize ulaşır ulaşmaz yetkililerimiz tarafından doğruluğu kontrol edilmektedir. Belgelerinizde bir eksiklik olmadığı takdirde vize başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz.
  5. Vize işlemlerinin son adımı ise vize sonuçlarının tarafınıza ulaştırılmasıdır. Değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra vize sonucunuz pasaportunuza işlenmektedir. Son olarak pasaportunuzu adresinize iletmekteyiz.

Gana Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Adana

Başvuru belgeleriniz tamamlanıp konsolosluğa teslim edildikten sonra vize başvuru değerlendirme sürecine geçilmektedir. Değerlendirme süreci yalnızca Gana Konsolosluğu tarafından yürütülmekte olup nihai kararı verecek olan resmi kurum da kendileridir. Bu sürece herhangi bir müdahale yetkimizin bulunmadığını belirtmek isteriz.

Başvuru değerlendirme süresi 7-10 gün arasında tamamlanmaktadır. Ancak dönemsel olarak yaşanabilecek olan yoğunluklar neticesinde bu süre uzayabilir. Başvuru döneminizdeki resmi tatiller de bu gecikmeye etki edebilir. Bu nedenle vize başvurularınızı olabilecek en erken tarihte yapmanız sizler için oldukça önemlidir. Aksi halde vize sonuçlarınız Gana ziyaret tarihinize yetişmeyebilir.

Gana Ziyaretinden Önce Yaptırılması Gereken Aşılar - Adana

Gana vizenizi aldıktan sonra yapmanız gereken işlemler bulunmaktadır. Gana’da sağlığınızı oldukça riske atabilecek bulaşıcı hastalıklar bulunmaktadır. Ayrıca ülkeye giriş gerçekleştirmek için giriş tarihinizden en geç 10 gün öncesinde Sarıhumma aşısını yaptırmanız gerekmektedir ve ülkeye giriş esnasında bu aşıyı yaptırdığınızı belgeleyen uluslararası aşı kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Ülkede oldukça fazla bulaşıcı hastalık bulunmaktadır.

Sağlıksal olarak herhangi bir sorunla karşılaşmamak için diğer hastalıklar hakkında önlem almanız gereklidir. Diğer salgın hastalıklar ve yaptırmanız gereken aşılar hakkında bilgi almak için şubemize ulaşıp danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Sayın ziyaretçimiz, Vize Merkezi Adana şubesi olarak hazırlamış olduğumuz sayfada sizlere Gana vizesi hakkında bilgi vermeye çalıştık. Aklınızdaki sorulara cevap bulmak ya da detaylı bilgi edinmek için +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da [email protected] adresinden bizlere e-posta atabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp