Ankara

Adres

Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi (7.Cadde) No 61 /E Çankaya Ankara

Telefon/Faks

+90 (212) 963 63 14

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Gana Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Tüm vize başvurularında olduğu gibi Gana vize başvurusu yaparken de en doğru ve güvenilir hizmeti sağlayan Vize Merkezi sayfasına hoş geldiniz. Vize Merkezi Ankara şubesi olarak sizlere Gana vizesi hakkında ihtiyaç duyabileceğiniz bilgileri vermek için hazırladığımız bu sayfada “Gana vize başvurusu nasıl yapılır?”, “Gana ziyaretleri için yaptırılması gereken aşılar nelerdir?” gibi konulara yanıt bulabilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara şubesi olarak öncelikle Ankara ilçeleri ve Ankara çevre illerinden gerçekleştirmek istediğiniz Gana vize başvurularıyla ilgilenmekte ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vize başvurularında bulunmadan önce gerekli bilgiyi edinmek ve kolay bir vize başvuru süreci geçirmek için danışmanlık servisinden yararlanmak sizlere oldukça hızlı sonuçlar verebilmektedir. Unutmamak gerekir ki vize başvurularının ret ile sonuçlanmasının temel sebeplerinden biri yanlış yapılan vize başvurularıdır. Bu nedenle profesyonel hizmetimizden yararlanmak ya da aklınıza takılan sorulara cevap bulmak için Vize Merkezi Ankara şubemiz ile +90 (212) 963 63 14 kodlu telefon numarasından ya da ayko@vizemerkezi.com adresinden iletişime geçebilir, deneyimli temsilcilerimizden tüm vize işlemleri hakkında yardım alabilirsiniz.

Gana Seyahatleri İçin Vize Gerekli Mi? - Ankara

Geçtiğimiz yıllar boyunca Türkiye ile Afrika ülkelerinin arasında pek çok vize muafiyet anlaşması imzalanmıştır. Ancak Gana için böyle bir muafiyet bulunmamaktadır. Gana seyahati yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport türleri ne olursa olsun Gana vizesi almak zorundadır. Gana vizesi hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulmak için Vize Merkezi Ankara şubemize ulaşabilirsiniz.

Gana Vize Başvuruları Nereye Gerçekleştirilir? - Ankara

Gana ziyareti gerçekleştirmek isteyen vatandaşlarımız Türkiye’den bireysel olarak Gana vize başvurularını yapabilirler. Bu başvuruları yalnızca Ankara Gana Konsolosluğu’na yapabilirsiniz. Fakat bu konuda dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Vize başvuruları hakkında yeterli bilgiye sahip olmalı ve konsolosluk tarafından sizden talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde düzenlemeli ve konsolosluğa iletmelisiniz. Ancak bu işlemleri gerçekleştirirken bir hata yapmanız vize sonucunuzu olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Bu nedenle Gana vize başvurularından önce profesyonel destek almanız oldukça önemli olabilmektedir.

Gana vizesi almak için bir diğer yol ise vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Ankara şubemizle gerçekleştirmektir. Şubemize ulaşarak profesyonel danışmanlarımız eşliğinde vize başvurularınızı hızlı ve güvenli bir biçimde yapabilirsiniz. Bizler aracılığıyla yaptığınız vize başvurularında konsolosluğa gitmenize de gerek kalmaz. Yetkililerimizle görüşüp vize başvurusu için yapmanız gereken işlemleri ve doldurmanız gereken evrakları öğrenebilirsiniz. Gerekli olan belgeler tamamlandıktan sonra sizlerin adına Gana vize başvurusu gerçekleştirmekteyiz.

Gana Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler - Ankara

Gana vize başvurusu yapmak istiyorsanız öncelikli olarak seyahat amacınıza uygun olan vize türünü belirlemelisiniz. Ardından bu vize türüne dair evrakları edinmeniz gerekmektedir. Başvuru evraklarının vize türüne göre değişiklik gösterdiğini unutmayınız. Bu noktada vize türünüzün ne olduğuna karar veremiyorsanız iletişim bilgilerimiz aracılığıyla şubemizden yardım alabilirsiniz.

Gana vize başvurusunda bulunmak için ilk olarak bir pasaporta ihtiyacınız olacaktır. Bu pasaportun geçerlilik süresi en az 6 ay olmak zorundadır. Geçerli süresi bulunmayan, güncel tarihli bir biyometrik fotoğraf içermeyen ve en az iki sayfası boş olmayan pasaportlarla vize başvurusu yapamayacağınızı belirtmek isteriz.

Vize başvuruları için ihtiyaç duyacağınız bir diğer belge ise vize başvuru formudur. Bu form başvuru sahibi hakkında vize memurlarına bilgi sağladığı için doldururken oldukça özen gösterilmesi gereken bir formdur.

  • Gana vize başvurularında kullancağınız başvuru formu İngilizce olarak başvuru sahibi tarafından doldurulup imzalanmalıdır.
  • Başvuru formunda beyan edilecek bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Bilgilerin yanlış olduğu tespit edilirse vize başvurunuz ret ile sonuçlanacaktır.

Başvuru formunu doldurma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız iletişim bilgilerimizi kullanarak Vize Merkezi Ankara şubemize ulaşabilirsiniz. Vize konusunda uzman olan temsilcilerimiz sizlere en hızlı şekilde yardımcı olacaktır.

Gana Vizesi Nasıl Alınır? - Ankara

Gana vize başvurularınızı şahsen gerçekleştirmek istiyorsanız başvurularınızı Gana Ankara Konsolosluğu’na yapabilirsiniz. Fakat vize başvuruları hakkında detaylı bilgiye sahip değilseniz vize başvuru sonuçlarınız olumsuz olabilir. Sizden talep edilen belgeleri eksik ya da hatalı bir şekilde doldurmanız vize reddi alma riskinizi yükseltecektir. Unutmamak gerekir ki vize başvurularının olumsuz sonuçlanmasına en büyük katkı sağlayan hususların başında yanlış doldurulan formlar gelmektedir.

Bunların yanında Gana vize başvurularınızı Vize Merkezi Ankara şubemiz ile konsolosluğa dahi gitmeden gerçekleştirme olanağınız bulunmaktadır. Yetkililerimize ulaştığınız takdirde yalnızca 5 aşamada Gana vize başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

  1. Öncelikle yapmanız gereken işlem başvuru formunu doldurmaktır. Başvuru formuna ulaşmak için şubemizle görüşebilirsiniz. Eksik bilgilerle dolduracağınız formlarla yapılan başvuruların ret ile sonuçlanacağını belirtmek isteriz. Başvuru formunu doldurmakta zorlandığınızı düşünüyorsanız bizlere ulaşıp yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  2. Hazırlanmış olan vize başvuru belgelerinizi tarafımıza e-mail, kargo yoluyla veya bizzat şubemizi ziyaret ederek ulaştırmanız gerekmektedir.
  3. Diğer aşama ise vize ücretinin ödenmesidir. Bahsi geçen ücrete konsolosluğun vize için istediği ücret ve tarafımızdan aldığınız danışmanlık hizmet bedeli dahildir.
  4. Başvuru evraklarınız şubemize ulaştığında temsilcilerimiz evrakların doğruluğunu kontrol etmektedir. Bir sorunla karşılaşılmadığı durumlarda Gana vize başvuruları sizlerin adına işleme konulmaktadır.
  5. Vize işlemlerinin son aşaması ise vize sonuçlarınınız tarafınıza ulaştırılmasıdır. Başvuru işlemleri tamamlanıp değerlendirme süreci sona erdiğinde pasaportunuza işlenmiş olan vize sonucunu sizlere ulaştırıyoruz.

Gana Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Ankara

Yapmış olduğunuz vize başvuruları tamamlandıktan sonra vize değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu süreç yalnızca Gana Konsolosluğu tarafından yürütülmektedir. Vize Merkezi olarak bu sürece etki etme hakkımızın bulunmadığınız belirtiriz.

Gana vize başvurularının değerlendirilmesi 7 ila 10 gün gibi bir süreçte tamamlanmaktadır. Ancak bu süre değişim gösterebilen bir süredir. Konsolosluk tarafında dönemsel olarak yaşanabilecek yoğunluklar ve başvuru yaptığınız dönemde olabilecek resmi tatiller nedeniyle sonuçlarınızın sizlere bildirilmesi uzayabilmektedir. Bu nedenle Gana vize başvurularınızı seyahat tarihinize yetişecek bi şekilde yapmanızı öneriyoruz.

Gana Ziyaretinden Önce Yaptırılması Gereken Aşılar - Ankara

Gana’ya giriş yapmadan önce sağlığınız için yaptırmanız gereken aşılar bulunmaktadır. Bunların başında Sarıhumma aşısı gelmektedir. Ülkeye giriş yapmadan en az 10 gün önce Sarıhumma aşısı olmalısınız. Ayrıca giriş yapabilmek için bu aşıyı yaptırdığınıza dair uluslararası bir aşı kartına ihtiyacınız olacaktır. Bunun dışında ülkede Hepatit A, Hepatit B, Difteri, Memenjit gibi hastalıkların bulaşma riski oldukça yüksektir. Yaptırmanız gereken diğer aşılar için bilgi almak için şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Değerli okurumuz, sizlere Gana vize başvuruları hakkında bilgi sunmaya çalıştık. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonu tuşlayabilir, ya da ayko@vizemerkezi.com adresinden bizlere e-posta gönderebilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Gana ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6079