Ankara Büyükelçiliği

Ankara Büyükelçiliği

Ankara’da ve Ankara çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Gana vizesi başvurularınızı Gana Ankara Büyükelçiliği’ne yapmanız gerekecektir. Gana Ankara Büyükelçiliği, Gana vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Gana vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Gana Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Gana vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Gana vatandaşları ise büyükelçilik işlemleri için Gana Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapabilirler.

Gana Büyükelçiliği Ankara Vize Başvuru Formu

Gana vizesi için vize başvuru formu İngilizce olarak da doldurulabilir.

Gana Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği

Gana Büyükelçiliği'ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Gana Büyükelçiliği Ticari Vize Dilekçe Örneği

Gana Büyükelçiliği'ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

----

Gana Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri

Gana Büyükelçiliği Türkiye ve Gana resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

Gana Büyükelçiliği Görevlisi

Gana Ankara Büyükelçiliği, Büyükelçi: Ibrahim Abass

Gana Büyükelçiliği Vize Ücreti

Gana'ya yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti değişiklik göstermektedir.

Gana Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi

Gana vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama olarak 7-10 iş günüdür.

Gana Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Gana vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Gana Büyükelçiliği'nde yenileyebilirler.

Gana Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Gana Büyükelçiliği Adres: Gölgeli Sok. ,No: 9 ,G.O.P / ANKARA

Gana Büyükelçiliği Bağlı Bulunduğu İlçe

İlçe / Semt: Gaziosmanpaşa

Gana Vizesi Gerekli Evrak Listesi

Öncelikle hangi türden vize alırsanız alınız Gana Konsolosluğu sizden aşağıdaki Belgeleri isteyecektir:

1.Gana vize başvuru formu: Gana vize başvuru formu genellikle iki adettir ve bir tanesi asıl diğeri aslının fotokopisidir. Gana vize başvuru formu tükenmez kalemle, büyük harflerle yazılacak şekilde doldurulmalıdır. Gana vize başvuru formu doğru ve eksiksiz bilgiler içerecek şekilde olmalıdır. Bu şekilde Gana vizesi alma ihtimaliniz artar. Doğru bir şekilde doldurulmamış ve önem verilmemiş bir Gana vizesi Gana Konsolosluğu tarafından dikkate alınmamaktadır ve birçok durumda vize reddine neden olmaktadır. Bu yüzden Gana Konsolosluğuna Gana vizesi için başvuru yapmadan önce Gana vize başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız son derece önemlidir.

2.Turistik amaçlar için gidiş, geliş ve konaklama ile ilgili belgeler: Gana Konsolosluğu sizden Gana vizesi için başvuru yaptığınız takdirde seyahatinizin amacıyla beraber Gana’da bulunacağınız yerin bilgilerini ve gidiş, dönüş biletinizi göstermenizi isteyecektir. Ayrıca otel, pansiyon ya da kalacağınız özel mülkün ulaşılabilir adres, telefon ve diğer iletişim bilgilerini içeren belgeleri de isteyecektir. Acil durumlar için ulaşılabilir bir telefon numarası da bulundurmalısınız. Bunların dışında gideceğiniz olası yerlerin bilgilerini de vermeniz ve amaçlarını da belirlemeniz Gana vizesi alımlarında şansınızı artıracaktır. Daha fazla bilgi için Vize Merkezi ofislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

3.Eğer ticari, öğrenci vizesi için başvuru yapacaksınız Gana Konsolosluğu Gana vizesi bölümüne ayrıca sizi davet eden kurum, okul gibi kuruluştan gönderilmiş iş-okul davetiyesi mektubu da eklemelisiniz. Bu şekilde Gana vizesi için daha resmi bir ortam oluşacağı ve Gana’yı ziyaret için vermeniz gereken belgeler arasında bunlar da mutlaka bulunmalıdır. Ayrıca ziyaret sürenizi içerecek bilgilerin de bu Gana vizesi için vereceğiniz bilgiler arasında olmasına özen gösterin.

4.Gana Konsolosluğu Gana vizesi başvurularında 18 yaşın altındaki bireylerden bu beyin ebeveynlerinden bu bireyin sorumluluğunu, maddi destek durumunu ve kimlik bilgilerini doğrulama için gerekli bilgileri istemektedir. Bu için Gana vizesi başvurusu yapacak olan kişinin belgeleri yanında bu bireyden sorumlu kişinin de kimlik, pasaport gibi belgelerin de fotokopilerini vermeleri gerekmektedir. Ayrıca sorumlu olduğu kişi için imza da vermek durumundadır. Bunların yanında kişinin gidiş amacını içeren ve ebeveynlerinin bu birey için başvuru yapma hakkını verdiklerinin açıklamasını da içeren imzalı bir mektup da vermeleri lazımdır.

5.Gana vizesi için Gana Konsolosluğuna vize müracaatı yapacak kişi eğer gazeteci, sporcu ya da benzer bir medya kuruluşundan biri ise 14 günlük yani iki haftalık süre için gideceği yerlerin bilgilerini, yapacağı işi anlatan bir belge ve varsa sorumluluk taşıyan söz konusu kuruluştan verilmiş bir onay mektubu da vermesi lazımdır. Bunlarla beraber yanında götüreceği ve Gana’da kullanacağı ekipmanların bir listesini vermesi de Gana Konsolosluğunun istediği bilgiler arasındadır.

6.Gana Konsolosluğuna yapacağınız Gana vize başvurusu reddedildiği takdirde Gana Konsolosluğunda çalışan memurlar size bir açıklama yapmak mecburiyetinde değildir. Ancak birey isterse buna itiraz edebilir ve yeniden Gana Konsolosluğundan Gana vizesi için başvuru yapabilir. Bunun gibi benzeri bir durumla karşılaşmamak için size vize danışmanlığında her türlü yardımı yapmaya hazır Vize Merkezi şubelerimizden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 

Gana ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Gana için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp