Çorlu

Telefon/Faks

+90 (212) 963 63 14

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Gana Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Gana vizesi almak için en doğru adres olan Vize Merkezi Çorlu şube sayfasına hoş geldiniz. Deneyimli kadrolarımız ile birlikte Gana vize başvuruları hakkında sizlere bilgi sağlayabilmek için düzenlemiş olduğumuz bu sayfada Gana vize başvuruları için ihtiyacınızın olacağı genel bilgilere değinmeye çalışacağız.

Vize Merkezi Çorlu şubesi olarak Çorlu ilçeleri ve çevre illerden gerçekleştirmek istediğiniz Gana vize başvurularıyla ilgilenmekte ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vize başvurularının ret ile sonuçlanmasının en büyük sebeplerinden birinin yanlış yapılan vize başvurusu olduğunu belirtmek isteriz. Vize başvuruları esnasında güvenilir ve hızlı bir destek almak istiyorsanız +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonumuz aracılığıyla bizleri arayabilir veya corlu@vizemerkezi.com adresinden e-posta göndererek yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Keyifli seyahatler dileriz.

Gana Seyahatleri İçin Vize Gerekli Mi? - Çorlu

Son yıllarda Türkiye ile birçok Afrika ülkesi arasında vize muafiyet anlaşmaları yapılmaktadır. Ne yazık ki Gana bu ülkelerden biri değildir. Gana ziyareti gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti pasaport sahipleri, pasaport türleri ne olursa olsun, Gana vizesi almak zorundadırlar. Bu noktada bizlerle iletişime geçerek Gana vizesi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir, sormak istediğiniz sorulara deneyimli kadromuz eşliğinde yanıt bulabilirsiniz.

Gana Vize Başvuruları Nereye Gerçekleştirilir? - Çorlu

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bireysel olarak Gana vize başvurusu yapmanız mümkündür. Başvurularınızı bireysel olarak yalnızca Ankara Gana Büyükelçiliği’ne yapabilirsiniz. Bu noktada bireysel başvuru yapmak için konsolosluk tarafından sizden talep edilen belgeleri düzenlemeli ve konsolosluğa iletmelisiniz. Ancak Gana vize başvurusu gerçekleştirmeden önce profesyonel destek almak oldukça önemli olabilmektedir.

Gana vize başvurularınızı bireysel olarak gerçekleştirebileceğiniz gibi Vize Merkezi Çorlu şubemiz aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz aracılığıyla Çorlu şubemizle iletişime geçebilir, yapmanız gereken işlemler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Gerekli işlemleri yerine getirdiğinizde Gana vize başvurunuzu sizler adına gerçekleştirmekteyiz.

Gana Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler - Çorlu

Gana için vize başvurusu gerçekleştirmeden önce vize türünüzü belirlemeli ve vize türünüze ait olan başvuru belgelerini edinmelisiniz. Seyahat amacınız doğrultusunda uygun olan vize türünü seçmekte zorlandığınız takdirde Vize Merkezi Çorlu şubemizle iletişime geçebilir ve danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Vize başvuruları ve diğer vize işlemleri hakkında oldukça deneyimli olan kadromuz ziyaret amacınıza uygun vize türünü belirleyecek ve konsolosluk tarafından talep edilen belgeleri sizlere iletecektir. Vize türüne göre evrakların değişiklik gösterdiğini de belirtmek isteriz.

Gana vizesine başvuru gerçekleştirmek için güncel tarihli bir Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna ihtiyacınız olacaktır. Pasaportunuzun en az 6(altı) ay geçerlilik süresi bulunmalıdır. Geçerlilik tarihi bulunmayan, içerisinde güncel bir biyometrik fotoğrafı olmayan, ya da en az 2(iki) boş sayfası bulunmayan pasaportlarla yapacağınız başvuruların ret ile sonuçlanmasının kaçınılmaz olduğunu bildirmek isteriz.

Vize başvurusu için gerekli olan bir diğer belge ise Gana Vize Başvuru Formu’dur. Bu form başvuru sahipleri hakkında vize yetkililerine bilgi veren bir form olduğu için oldukça önem arz etmektedir.

  • Vize başvuru formu İngilizce olarak, büyük harflerle doldurulmalıdır.
  • Başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgiler doğruyu yansıtmalı, eksik olmamalıdır. Aksi halde vize sonuçlarınız olumsuz olabilir.

Vize başvuru formunu doldurma konusunda herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşündüğünüz takdirde Vize Merkezi Çorlu şubemize ulaşabilir, yetkililerimizden yardım talep edebilirsiniz.

Gana Vizesi Nasıl Alınır? - Çorlu

Az önce de bahsettiğimiz gibi Gana vize başvurularınızı bireysel olarak Gana Ankara Konsolosluğu’na gerçekleştirebilirsiniz. Fakat vize başvuruları hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan gerçekleştireceğiniz vize başvurularının olumsuz sonuçlanma ihtimali yüksek olabilir. Vize başvurusu için gerekli olan belgeleri düzenlerken yapacağınız bir hata vize reddi ile karşılaşmanıza neden olabilir. Unutmamak gerekir ki vize başvurularının ret ile sonuçlanmasında en büyük rolü başvuru belgelerinin yanlış veya eksik doldurulması gelmektedir.

Bir diğer seçenek olarak Gana vize başvurularınızı Vize Merkezi Çorlu şubemiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Gana vize başvurularınızı 5 adımda gerçekleştirilmektedir.

  1. Başvuru formunun doldurulması: Gana vize başvuru formu başvuru sahibi tarafından bizzat doldurulmalıdır. Eksik bilgilerle doldurulan formların işleme alınmayacağınız belirtmek isteriz. Başvuru formunu doldurma işlemi için yetkililerimizden yardım talebinde bulunabilirsiniz.
  2. İşlemleri tamamlanmış olan başvuru belgelerinizi kargo, e-posta yoluyla veya şahsen şubemize gelerek bizlere iletmeniz gerekmektedir.
  3. Vize başvuruları için gerekli olan vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize ücretine konsolosluk tarafından talep edilen ücret ve danışmanlık servisimizin bedelini kapsamaktadır.
  4. Tarafımıza ulaşan belgelerin kontrolü uzman vize danışmanlarımız tarafından kontrol edildikten sonra herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı takdirde vize başvurularınızı sizin adınıza başlatmaktayız.
  5. Vize sonucu ve pasaportunuzun size ulaştırılması: Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra vize sonuçları pasaportunuza işlenmiş bir şekilde sizlere iletilmektedir. Bu noktada işlemleri tamamlanmış olan pasaportunuzu adresinize ulaştırmaktayız.

Gana Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Çorlu

Gana vize başvurularınız tamamlandıktan sonra vize değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu süreç Ankara Büyükelçiliği tarafından yürütülmekte ve tek resmi karar bu mercii tarafından verilmektedir. Vize değerlendirme sürecine herhangi bir müdahale yetkimizin bulunmadığını belirtmek isteriz.

Gana vize başvurularının değerlendirilmesi 7-10 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat bu süre yaşanabilecek olan yoğunluklar sonucunda uzayabilmektedir. Başvuru yapacağınız tarihte bulunabilecek olan resmi tatillere göre de vize başvurunuzun sonuçlanması değişebilmektedir. Bu süreyi ve gecikme yaşanma ihtimallerini göz önünde bulundurmalı ve vize başvurularınızı bunlara göre gerçekleştirmelisiniz. Geç yaptığınız başvuruların sonuçlarının seyahat tarihine yetişmeme riski bulunmaktadır.

Gana Ziyaretinden Önce Yaptırılması Gereken Aşılar - Çorlu

Gana’ya giriş gerçekleştirmeden önce yaptırmanız gereken bazı aşılar bulunmaktadır. Gana’ya giriş yapabilmek için Sarıhumma aşısını yaptırdığınıza dair uluslararası bir aşı sertifikası bulundurmanız gerekmektedir. Sarıhumma aşısını ülkeye giriş gerçekleştirmeden en az 10 gün önce yaptırmalısınız. Ayrıca ülkede bulunan bulaşıcı hastalıklar nedeniyle Hepatit A, Hepatit B, Tetanos Aşısı, Difteri, Menenjit aşırlarını yaptırmanız önerilmektedir. Ülkede bulunan yiyeceklerden ve sulardan bu tür rahatsızlıkların bulaşma riski fazladır. Gana’da bulunan diğer yaygın hastalıklar ise sıtma ve kolera olarak belirtilebilir.

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Çorlu şubesi olarak düzenlemiş olduğumuz bu sayfada Gana vize işlemleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizlere +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonumuzdan ya da corlu@vizemerkezi.com e-posta adresinden ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Gana ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 32877