Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (212) 963 63 14

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

Gana Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Dünya üzerindeki birçok ülkeye danışmanlık hizmeti sunmakta olan Vize Merkezi, Gana vize başvuruları esnasında da sizlere danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Gana vize işlemleri hakkında detaylı bilgileri sunmak için hazırlamış olduğumuz Vize Merkezi Antalya şubemize hoş geldiniz. Sayfamızın ilerleyen bölümlerinde “Gana vizesi gerekli midir?”, “Gana vize başvuruları nasıl yapılır?” gibi birçok soruya cevap bulabilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya şubemiz öncelik olarak Manavgat, Alanya, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Kepez, Aksu, Konyaaltı, Akseki, Korkuteli, Kumluca, Muratpaşa, Demre, Serik ilçeleri ve Antalya çevresindeki illerden yapmak istediğiniz Gana vize başvuruları hakkında profesyonel kadrosuyla birlikte danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Vize başvurularınızı gerçekleştirmeden önce vize işlemleri hakkında detaylı bilgi edinmeniz gereklidir. Aksi halde bireysel başvurularınız olumsuz sonuçlanabilir. Bunların önüne geçmek için profesyonel destek almak oldukça hızlı ve güvenilir bir çözümdür. Antalya şubemize ulaşmak için +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonumuzdan ya da antalya@vizemerkezi.com elektronik posta adresinden bizlere ulaşabilir, her biri vize konusunda uzman olan danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Gana Seyahatleri İçin Vize Gerekli Mi? - Antalya

Son yıllarda Türkiye ile Afrika ülkeleri arasında vize muafiyet anlaşmaları imzalanmaktadır. Ancak henüz Türkiye ile Gana arasında herhangi bir vize muafiyet anlaşması gerçekleşmemiştir. Bununla birlikte Gana ziyareti gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip vatandaşlarımızın, sahip oldukları pasaport türünün ne olduğu fark etmeksizin, Gana’ya giriş gerçekleştirebilmek için Gana vizesi almaları zorunludur. Gana vizesini nasıl alacağınızı öğrenmek için Vize Merkezi Antalya şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Gana Vize Başvuruları Nereye Gerçekleştirilir? - Antalya

Gana’ya giriş yapabilmek için gerek duyduğunuz Gana vizesini almak için bireysel olarak vize başvurusu yapabilirsiniz. Gana’da kapıda vize uygulaması bulunmadığı için vize başvurularınızı Türkiye’den yapmanız gerekmektedir. Bireysel vize başvurularınızı yalnızca Ankara Gana Büyükelçiliği kabul etmektedir. Bu başvurular esnasında detaylı bilgi sahibi olmamanız durumunda bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bilgi eksikliği sonucunda yapılmış olan bir hatayla birlikte vize reddi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorunları göz önünde bulundurduğumuzda vize başvuruları esnasında profesyonel hizmet almak oldukça mantıklı ve güvenilir bir çözüm olabilir.

Gana vize başvurularını gerçekleştirmenin bir başka yolu ise bu işlemi Vize Merkezi Antalya şubesi aracılığıyla da yapabilirsiniz. Şubemize ulaşıp danışmanlık hizmeti talebinde bulunduğunuz takdirde vize işlemlerinin her adımında profesyonel destek alacaksınız ve hızlı bir şekilde vize başvurularınız gerçekleştirebileceksiniz. Detaylı bilgi için şubemize ulaşmayı unutmayınız!

Gana Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler - Antalya

Bir vize başvurusu yapmadan önce yapmanız gereken ilk işlem ülkeyi ziyaret etme amacınıza uygun düşen vize türünü belirlemektir. Bu oldukça önemli bir işlemdir çünkü vize başvurusunda kullancağınız belgeler vize türünüze göre değişiklik göstermektedir. Vize türü belirlendikten sonra ise başvuru belgelerini edinmeniz gerekmektedir. Vize türünüzü belirleyemiyorsanız şubemizle iletişime geçip yardım talep edebilirsiniz.

Her vize başvurusunda olduğu gibi bir pasaporta ihtiyacınız olacaktır. Pasaportunuzun geçerlilik süresi en az 6 ay olmak zorundadır. Geçerlilik süresi bulunmayan, üzerinde biyometrik fotoğraf barındırmayan pasaportlarla yapacağınız vize başvurularının olumsuz sonuçlanacağını bildirmek isteriz.

Vize başvurusu yaparken ihtiyacınız olan bir diğer belge ise Gana Vize Başvuru Formu olacaktır. Bu form vize memuruna başvuru sahibi hakkında bilgi sunduğu için oldukça özenle doldurulması gereken bir belgedir.

  • Başvuru formu büyük harflerle birlikte İngilizce olarak doldurulup başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır..
  • Bu formda sunacağınız bilgilerin doğruyu yansıtması gereklidir. Aksi tespit edildiği takdirde vize başvurularınız olumsuz sonuçlanacaktır.

Başvuru formunu doldururken sorun yaşayacağınızı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçip yardım alabilirsiniz.

Gana Vizesi Nasıl Alınır? - Antalya

Gana vizesine başvurularınızı 2(iki) yol ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan ilki bireysel olarak başvuru yapmaktır. Bireysel vize başvurularınızı yalnızca Gana Ankara Konsolosluğu’na gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel başvuru yapmanın bazı eksileri olabilimektedir. Eğer vize başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi değilseniz evrakları doldururken yanlış yapabilirsiniz. Bu yanlış ise vize reddi almanıza neden olabilir. Bu nedenle ikinci yol olan danışmanlık hizmetinden faydalanarak vize başvurusu yapmanızı önermekteyiz. Unutmamak gerekir ki vize reddi almanın nedenlerinin başında yanlış yapılan vize başvuruları gelmektedir.

Vize Merkezi Antalya şubemize ulaşarak hızlı ve güvenilir bir şekilde Gana vize başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca şubemiz aracılığıyla gerçekleştireceğiniz başvurularda konsolosluğa dahi gitmenize gerek kalmaz. Aşağıda vize başvuru işlemleri adım adım verilmiştir;

  1. Öncelikle yapmanız gereken işlem Gana vize başvuru formunu edinmek ve doldurmaktır. Başvuru formunu şubemiz aracılığıyla edinebilir hatta form doldurma işlemleri esnasında profesyonel kadromuzdan yardım alabilirsiniz.
  2. Düzenlenmiş olan başvuru evraklarınızı kargo aracılığıyla ya da bizzat şubemizi ziyaret ederek tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.
  3. Bir diğer işlem ise vize için gerekli olan vize ücretinin ödenmesidir. Bu ücrete danışmanlık hizmetimiz ve konsolosluğun talep ettiği vize ücreti dahildir. Ücretler hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.
  4. Tarafımıza ulaşan vize başvuru belgeleri tecrübeli temsilcilerimiz tarafından kontrol edilmektedir. Herhangi bir sorunla karşılaşılmadığında Gana vize başvurularınızı sizlerin adına başlatmaktayız.
  5. En son işlem ise pasaportunuzun sizlere ulaştırılmasıdır. Değerlendirilmesi tamamlanan vize başvurularının sonuçları pasaportunuza işlenmektedir. İşlemler tamamlandıktan sonra pasaportunuzu sizlere ulaştırmaktayız.

Gana Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanmaktadır? - Antalya

Bütün başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra ve belgeleriniz konsolosluğa iletildikten sonra vize başvurusu değerlendirme süreci başlamaktadır. Bu süreci yöneten tek yetkili kurum Gana Konsolosluğu’dur. Vize Merkezi Antalya şubesi olarak değerlendirme sürecine etki etme gibi bir hakkımızın bulunmadığını belirtmek isteriz. Şubemizin nihai amacı sizlere güvenilir ve hızlı bir vize süreci sağlamaktır.

Gana vize başvuru değerlendirme süresi 7(yedi) ila 10(on) gün arasında tamamlanmaktadır. Fakat bu süre dönemsel yoğunluklara, resmi tatillere göre uzayabilmektedir. Bu gecikmeler göz önünde bulundurulduğunda olabilecek en erken tarihte Gana vize başvurunuzu yapmanızı önermekteyiz. Eğer vize başvurunuzu geç bir tarihte gerçekleştirirseniz vize sonucunuz ziyaret tarihinize yetişemeyebilir.

Gana Ziyaretinden Önce Yaptırılması Gereken Aşılar - Antalya

Gana’ya giriş gerçekleştirebilmek için bazı hastalıklara önlem almanız gerekmektedir. Ülkeye oldukça yaygın olan bulaşıcı hastalıklar bulunmaktadır. Ülkeye giriş gerçekleştirebilmek için giriş tarihinizden en geç 10 gün önce Sarıhumma aşısını yaptırmalı ve bu aşıyı yaptırdığınıza dair uluslararası aşı kartınızı ülkeye giriş esnasında yanınızda taşımalısınız. Bunların dışında Tetanos ve Difteri aşısını da yaptırmanız sağlığınız için oldukça önemlidir. Ülkedeki diğer salgın hastalıklar ve yaptırılması gereken aşılar hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, Vize Merkezi Antalya şube sayfamızda sizler için Gana vize işlemleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Sorularınıza yanıt bulmak ve Gana vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak için antalya@vizemerkezi.com adresinden elektronik posta gönderebilir ya da +90 (212) 963 63 14 numaralı telefonumuzu arayarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Gana ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5434