Gabon Vize

Gabon Vize

Gabon'a seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır. Sadece diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşlarının 90 güne kadar olan seyahatlerinde Gabon vizesi almasına gerek bulunmamaktadır. Seyahat öncesinde Gabon vize uzmanımıza +90 212 970 05 92 numaralı telefonla ulaşarak gerekli evrak listesini istemeniz gerekmektedir. Gabon'a seyahat edecek kişiler turistik ya da ticari vizeye başvurmaları gerekmektedir.

Gabon Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Gabon vizesine başvuracak kişiler için bir takım evraklar istenmektedir. Bu evrakların yanı sıra Gabon vizesi başvuru formu da doldurulmalıdır.
  • Pasaportunuzun seyahat süresinden sonra en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır.
  • Biyometrik fotoğraf gerekmektedir (2 adet beyaz fon)
  • Aşı kartı(sarıhumma)
  • Kimlik fotokopisi.

Yukarıda belirtilen ortak evrakları dışında turistik ve ticari vize başvuruları için ek evraklar gerekmektedir. Gabon vize uzmanımızı arayarak vize türünüze uygun evrak listesini ücretsiz isteyebilirsiniz.

Gabon Vize Ücreti

Gabon vize ücreti vize türüne göre değişiklik göstermektedir. 2024 yılı Gabon vize ücretlerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Vize TürüVize SüresiVize Çıkış SüresiVize Ücreti
Gabon Turistik-Ticari Vizesi30 Gün1-3 Gün50 €
Gabon Turistik-Ticari Vizesi3 Ay1-3 Gün150 €

Gabon Vize Reddi

Gabon Cumhuriyeti’ne yapacağınız vize başvurusunun ret alması da onay gibi olasılıklardan biridir. Eksik evrak, yanlış bilgi, önceki seyahat performansları vizenizin onayında belirleyicidir. Bu sebeple başvuru dosyanız Konsolosluk yetkilileri tarafından talep edildiği şekle ve içeriğe sahip olmalıdır. Ret durumunda itiraz dilekçesi ile ret sebebine dair kararın yanlış olduğuna yönelik başvuru yapabilir veya redde konu olan problemi çözümleyerek yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Gabon ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Gabon için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp