Diyarbakır

Telefon

+908504601520

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Gabon Vize Merkezi, Diyarbakır

Değerli Vize Merkezi Ziyaretçilerimiz;

Vize merkezi Diyarbakır şubesi tarafından sizler için hazırlanan sayfamıza hoşgeldiniz. Gabon Devleti'ne yapacağınız ziyaretiniz için ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiye sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Gabon vizesi hakkında gerekli belgeler, vize ücretleri ve başvuru süreçleri ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz her tür bilgi sayfamızda yer almaktadır.

Diyarbakır başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden gerçekleştirmekte olduğunuz vize başvurularıyla alakalı tüm Türkiye üzerinden uzman vize danışmanlarımız eşliğinde sizlere hizmet sunmaktayız. Gabon vize başvurularınız öncesinde ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sizlere ulaştırmak adına Vize Merkezi Diyarbakır şubesi olarak bizlere 0850 460 15 75 numaralı telefondan arayabilir, bizzat gelip ofisimizi ziyaret edebilir ve [email protected] adresimizden bizlere mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Gabon Vizesi Kimler İçin Gerekmektedir ? - Diyarbakır

Gabon Devleti seyahatiniz için sahip olmanız gereken pasaportunuz 6 aylık geçerlilik süresi olan bir pasaport olmalıdır. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin ne olduğu ile alakalı bilgi sahibi değilseniz, pasaportunuzda fotoğrafınızın bulunduğu sayfa üzerinden bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak pasaportunuzun türü farketmeksizin Gabon vizesi alma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Gabon Devleti ziyaretiniz öncesinde Gri (Hizmet) Pasaportu, Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport, Yeşil (Hususi) Pasaport ve Siyah (Diplomatik) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize alma zorunluluğu mevcuttur.

Gabon Vize Türleri - Diyarbakır

Gabon Devleti seyahatinizi vize almadan gerçekleştirme şansına sahip değilsiniz. Hangi pasaport türüne sahip olursanız olun vize alma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Vize başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken husus seyahat gerekçenizi doğru bir şekilde tanımlayıp vize türünüzü doğru seçmek olacaktır. Bu durum sizlere vize başvuru sürecinizi sağlıklı bir şekilde yönetebilmek, gerekli evrakları doğru bir şekilde temin etmek ve atacağınız adımlar konusunda avantaj sağlayacaktır.

Vize Merkezi Diyarbakır şubemizde bulunan deneyimli ve uzman çalışma arkadaşlarımız rehberliğiyle kolaylıkla belirleme imkanına sahip olduğunuz Gabon Vize türleri aşağıda sınıflar halinde sıralanmıştır;

 • Gabon Klasik Vize
 • Gabon Turistik Vize
 • Gabon Ticari Vize
 • Gabon Elektronik Vize

Gabon Klasik, Ticari ve Turistik Vize İçin Gerekli Belgeler - Diyarbakır

Klasik, Ticari ve Turistik vize başvurularında vermeniz gereken evraklar ve başvuru süreçleri aynıdır. Gabon Devleti ziyaretiniz öncesinde vize başvurunuz için hazırlamanız gereken evrakları tarafımıza eksiksiz ve hatasız bir şekilde ulaştırmanız neticesinde vize danışmanlarımız sizler adına vize başvurunuzu gerçekleştirecektir.

Başvuru sürecinin başlayabilmesi için;

 • Minimum 6 Ay geçerliliği olan Pasaport
 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 • Aşı Kartı Fotokopisi (Sarıhumma)
 • Kimlik Fotokopisi
 • Banka Hesap dökümü
 • Uçak Bileti Rezervasyon bilgileri
 • Otel Rezervasyon bilgileri

evraklarını eksiksiz ve hatasız bir şekilde Vize Merkezi Diyarbakır ofisimizi bizzat ziyaret ederek elden teslim edebilir, dilerseniz de tarafımıza kargo yoluyla ulaştırabilirsiniz.

Gabon Elektronik Vize İçin Gerekli Belgeler - Diyarbakır

Elektronik Vize Başvuru sistemi günümüzde klasik vize başvuru sistemine göre daha çok tercih edilmektedir. Çünkü bu sistemde bizzat konsoloslukta bulunmadan vize başvurunuzu gerçekleştirme şansına sahipsiniz. Diğer vize başvuru sistemlerine göre daha az evrak gerektirir ve daha kısa sürede sonuç alma şansına sahipsiniz. Fakat bu vize başvuru sistemi çok dikkat ve titizlilik gerektirir. Yapacağınız en ufak bir hata vize başvuru sürecinizi olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Başta Diyarbakır şubemiz olmak üzere tüm Türkiye'den gerçekleştirmek istediğiniz vize başvurularınızda deneyimli çalışanlarımızla sizlere vize hizmeti sunmaktayız.

Vize Merkezi Diyarbakır Şubesinde çalışmakta olan elektronik vize uzmanlarımıza;

 • Minimum 6 Ay geçerliliği olması gereken Pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının taratılmış görüntüsü ya da fotokopisi
 • 1 Adet Biometrik fotoğraf
 • Aşı Kartı (Sarı humma) fotokopisi ya da taratılmış görüntüsü
 • Var ise uçak ve otel rezervasyonu bilgileriniz

Yukarıda belirtilen belgeleri ofisimizi ziyaret ederek elden teslim edebilir, kargo yoluyla bizlere ulaştırabilir ya da [email protected] adresine mail atarak tarafımıza ulaştırabilirsiniz.

Gabon Vize başvurularınızda klasik vize başvuru sistemine göre elektronik vize başvuru sistemini tercih etmeniz sizlere süreç konusunda ve evrak çeşitliliği ile ilgili avantaj sağlayacaktır. Diğer başvuru sistemlerine göre elektronik vize başvuru sisteminin riski minimum düzeydedir. Bu yüzden uzmanlarımız da sizlere Elektronik Vize Başvuru sistemini tavsiye etmektedir.

Sizlerden talep edilen Gabon Elektronik Vize Başvuru evraklarını tarafımıza iletmeniz doğrultusunda en kısa sürede uzmanlarımız tarafından sizin adınıza başvurunuz gerçekleştirilecektir.

Gabon Vize Başvurusu Nasıl Yapılır ? - Diyarbakır

Sizlerden istenilen evraklar deneyimli çalışanlarımız tarafından dikkatle kontrol edilerek herhangi bir yanlışlık ve eksiklik olması durumunda tarafınıza gerekli bilgilendirme en kısa sürede yapılacaktır. Vize başvurunuz için sizden talep edilen vize ücretini ödemenizin hemen ardından evraklarınızda bir hata veya eksik olmaması durumunda başvurunuz gerçekleştirilecektir. Ve sürecin takibi uzmanlarımızca yapılarak sizlere düzenli bilgilendirmeler yapılacaktır. Gabon vize başvurunuzun onaylanmasının hemen ardından tarafımıza iletmiş olduğunuz mail adresinize gönderilerek sizlere haber verilecektir.

Gabon Vize Ücreti - Diyarbakır

Vize ücretleri tercih etmiş olduğunuz vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Uzmanlarımız sizlere bu konuda gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. Talep ettiğiniz vize ücreti içerisinde; Koordinasyon ücreti, Konsolosluk Ücreti ve Hizmet bedeli bulunmaktadır. Seçtiğiniz vize türüne göre değişkenlik gösteren vize ücretini ödemenizin hemen ardından başvuru süreciniz başlatılacaktır.

2019 yılı güncel vize ücretleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz 0850 460 15 75 numaralı telefonu arayabilir, [email protected] adresine sorularınızı mail atabilir veya ofisimizi ziyaret ederek birebir bilgi alabilirsiniz.

Gabon Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar ? - Diyarbakır

Gabon vizesi ortalama olarak sonuç bulma süresi 8 iş günüdür. Ancak elektronik başvuru sisteminde meydana gelebilecek aksaklıklar ve konsolosluklarda oluşabilecek yoğunluklar göz önünde bulundurulduğunda bu süreç değişiklik gösterebilmektedir.

Gabon Vize başvurunuz onaylandığında uzmanlarımız tarafınıza bilgi vereceklerdir. Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

 

 

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp