Gabon Büyükelçiliği Ankara

Gabon Afrika'nın orta kısmında yer alan ve kıtanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Bir çok kişi Gabon nerede sorusunu yöeltirken, bir kesim de Gabon'u duyarak Gabon Konsolosluğu'nu ya da Gabon Büyükelçiliği Ankara'da var mı sorusunu yöneltmektedir tarafımıza. Bu soruların hepsine sizin için cevapladık.

Gabon ülkemizden turistik ve ticari amaçlı giden herkesten vize istemektedir. Gabon Ankara Büyükelçiliği vize konusunda yetkili kurumdur. Bazı internet sitelerinde Gabon'a vizesiz gideceğiniz bilgisi yer almakta fakat bu bilgiler eski bilgi olması sebebi ile kafa karışıklığına neden olmaktadır. Bu sebeple Gabon'a gitmek isteyen kişilerin gerekli bilgileri vize uzmanımızı 0212 970 05 87 numaralı telefonu arayarak bilgi almasını önermekteyiz. Gabon vize uzmanımız sizlere Gabon Büyükelçiliği hakkında gerekli bilgiyi verecektir.

Gabon Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Gabon Ankara Büyükelçiliği iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır. Gabon vizesi ile ilgili aklınıza takılanları vize uzmanımıza sorabilirsiniz.

Gabon Büyükelçiliği: N°16, 609 Ilkbahar Mahallesi, Oran, Çankaya (Ankara) 

Tel: 0312 490 94 94

Gabon Vizesi Nasıl Alınır?

Gabon vizesi işlemleri için öncelikle seyahat sebebinize uygun vize türünü ve seyahat sürenizi belirlemelisiniz. Bu süre ve sebep Gabon vize evrakları ve Gabon vize ücretinde belirleyici olacaktır.

Gabon Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Gabon vizesi başvuru formu
  • Pasaport ve eski pasaport fotokopileri.
  • Biyometrik fotoğraf (2 adet ve beyaz fonda çekilmiş fon)
  • Sarıhumma aşısının yapıldığına dair aşı kartı
  • Kimlik fotokopisi ve nüfus kayıt örneği
  • Vize talep dilekçesi
  • İş ve gelir belgeleri.

Yukarıda belirttiğimiz ortak evraklar dışında Gabon turistik ve ticari vize başvuruları için ek evraklar gerekmektedir. Gabon vize uzmanımızı arayarak seyahat sebebinize uygun evrak listesini talep edebilirsiniz.

Gabon Vize Reddi

Gabon’a yapacağınız vize başvurusunun ret cevabı alması da vize onayı gibi olasılıklardan biridir. Eksik evraklar, yanlış bilgi verme, önceki seyahatler vizenizin onayında belirleyicidir. Bu sebeple başvuru dosyanız Konsolosluk yetkilileri tarafından talep edildiği şekle ve içeriğe sahip olmalıdır. Ret durumunda itiraz dilekçesi ile ret sebebine dair kararın yanlış olduğuna yönelik başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca redde konu olan problemi çözümleyerek yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Gabon ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Gabon için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp