Trabzon

Telefon

+902129635089

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Demokratik Kongo Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Sayın ziyaretçilerimiz, Trabzon şubemiz den Vize merkezimiz aracılığı ile gerçekleştireceğiniz Demokratik Kongo vize başvurunuz için bütün bilgilere güncel ve detaylı olarak ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Demokratik Kongo vize başvurunuz için Trabzon şubemiz başta olmak üzere Trabzon Trabzon, Ortahisar, Akçaabat, Araklı, Of, Yomra, Çarşıbaşı, Çaykara, Tonya, Düzköy, Arsin, Vakfıkebir, Sürmene, Maçka, Beşikdüzü, Şalpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçeleri ve Gümüşhane, Bayburt, Rize, Giresun gibi komşu illerinden yapacağınız vize başvurunuzda gerekli olan bütün bilgilere rahatça ulaşıp vize akışınızı sayfamızın devamında öğrenebilirsiniz.

Vize başvurunuz için gerekli olan her şeyi daha detaylı öğrenmek ve Demokratik Kongo ziyaretiniz için gerçekleştireceğiniz vize başvurunuzda danışmanlık hizmeti almak için +90 (212) 963 50 89 numaralı telefonumuzdan veya [email protected] Web adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Demokratik Kongo Vizesi Kimlere Gerekir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil) Hizmet (gri), Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi bireyler Demokratik Kongo ziyaretleri için vize almak mecburiyetindedir. Ülke kişi ve durum ayırt etmez ve her bireyden vize talep eder.

Demokratik Kongo Vizesi Nasıl Alınır?

Demokratik Kongo vizesi belirli prosedürlere sahip ve alınması zorunlu bir vizedir. Vize başvurunuzu yaptıktan sonra ülkeye girebilmeniz için ek olarak ülke sizden Sarıhumma gibi bulaşıcı hastalıklara karşı aşı yaptırmanızı talep eder. Ülke seyahatiniz boyunca da aşı kartınızı yanınızda bulundurmanız şarttır. Demokratik Kongo bulaşıcı hastalıkların yoğun olduğu bir ülke olduğu için aşı prosedürü kişi için çok önemlidir. Vize başvurunuz için geriye kalan süreci aşağıda başlıklar altında güncel bir şekilde bulabilirsiniz.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Vize başvurunuz için Demokratik Kongo ülkesinin sizlerden talep etmiş olduğu belgeler en başta seyahat nedeninize daha sonra pasaportunuza ve bunun gibi sebeplere bağlı olarak farklılık gösterir. Vize başvuru belgelerinizi Vize merkezimizin uzmanları aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Ek olarak başvurunuz için istenilen belgeleri hazırlarken uzman ekip arkadaşlarımız dilediğiniz her anda sizlere yardımcı olacaklardır. Vize başvuru belgelerinizi hazırladığınız anda belgelerinizi bizlere kargo ile ulaştırabilirsiniz veya sizler Vize merkezi Trabzon şubemize gelerek belgelerinizi elden teslim edebilirsiniz. Belgeleriniz Vize merkezimizin uzmanları tarafından başvurunuz için kontrol edilir. Yapılan kontrol sonrası tarafınız bilgisi ile vize başvurunuz gerçekleştirilir.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuz dahilinde ödemeniz gerekli olan başvuru ücreti vize alma nedeninize ve pasaportunuza göre değişim yaşar. Vize başvurunuzun ücretini Vize merkezimizin danışmanları ile iletişim kurarak öğrenebilirsiniz. Demokratik Kongo seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuzun ücretini bulunduğunuz bölgeye en yakın şubemize gelerek nakit olarak ya da kredi kartı ödeyebilir veya EFT/ havale yolu ile de ödeyebilirsiniz.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: Vize başvurunuzun bu aşamasında Demokratik Kongo sizlerden veri sunumu talebinde bulunmaz. Aksi bir durum gerçekleşmediği sürece vize başvurunuz için veri sunumu gerçekleştirmek zorunda değilsiniz.
  • Pasaportun Teslim Alınması: Demokratik Kongo vize başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra uzman ekip arkadaşlarımız günlük, rutin kontroller ile başvurunuzun sonuçlanmasını takip ederler. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında ise pasaportunuzu adres bilgilerinize göre adresinize kargo aracılığı ile sizlere ulaştırabiliriz ya da dilerseniz en yakın şubemize gelerek pasaportunuzu bizzat elden teslim alabilirsiniz.

Demokratik Kongo Vizesi - Trabzon

Vize başvurunuz için sizlerden talep edilen her şeyi sizler için vize kategorileri içerisinde toparladık. Vize başvurunuzu yaparken vizenizi seyahatinize uygun seçmeye özen göstermelisiniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için oldukça önem taşıyan bir detaydır. Vize başvurunuz için gereken her şey güncel olarak aşağıda takdirinize sunulmuştur.

Vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak, başvurunuz hakkında aklınıza takılan her şeyi sormak için +90 (212) 963 50 89 numaralı telefonumuz üzerinden ya da [email protected] Web adresimizden Vize merkezimizin Trabzon şubesine ulaşabilirsiniz.

Demokratik Kongo Vizesi Kaç Günde Çıkar? Trabzon

Vizenizin çıkış süresi pasaportunuza, seyahat nedeninize ve başvurunuzda tek muhatabınız olan konsoloslukların yoğunluk durumu ve tatil günlerine göre farklılık yaşar. Vizeniz bu nedenlere bağlı olarak birkaç gün gecikmeli çıkabilir veya belirtilen süreden erken çıkabilir. Demokratik Kongo vizesinin çıkışı tüm vizeler için 10 gündür.

Vize merkezimiz ile iletişime geçmek ve vize başvurunuz için danışmanlık hizmeti almak isterseniz Vize merkezimizin Trabzon şubesine +90 (212) 963 50 89 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya [email protected] Web adresimiz üzerinden bizlere ulaşabilir kaliteli danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp