Gaziantep

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 89

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

Demokratik Kongo Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Demokratik Kongo vize başvurunuzda Vize Merkezimizin kaliteli hizmetlerinden faydalanacağınız ve vize başvuru detaylarınızı öğrenebileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Demokratik Kongo seyahatiniz için başta Gaziantep ilimiz olmak üzere Gaziantep Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkamil ilçelerimiz ve Urfa, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kilis, Adıyaman gibi komşu illerimizden yapacağınız vize başvurunuzda sizleri hangi prosedürlerin karşılayacağını ve vizeniz için gerekli bütün evrak, form ve belgeleri sayfamızın devamında güncel olarak bulabilirsiniz.

Nadide Afrika ülkelerinden biri olan Demokratik Kongo ülkesine yapacağınız ziyaretiniz için yapacağınız vize başvurunuzda, Vize Merkezimizin sizlerin yanında olmasını vize sürecinizde sizlere yardımcı olmasını isterseniz +90 (212) 963 50 89 numaralı telefondan ya da gaziantep@vizemerkezi.com Web adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Demokratik Kongo Vizesi Kimlere Gerekir?

Demokratik Kongo vizesi Umuma Mahsus (bordo), Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil) ve Hizmet (gri) pasaport sahibi tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almak mecburiyetinde olduğu bir vizedir. Vize almadan ülkeye giriş yapılmamaktadır.

Demokratik Kongo Vizesi Nasıl Alınır?

Değerli Demokratik Kongo ziyaretçileri yapmış olacağınız vize başvurunuzda ülkenin sizden isteyeceği ve durumunuza bağlı isteyebileceği her şey detaylı ve güncel bir şekilde yazımızın devamında belirtilmiştir. Vize başvurunuz için dikkat etmeniz gereken önemli hususlar arasında aşı kartı prosedürü ve Sarıhumma aşısı olma şartı vardır bu ve bunun gibi sizlerden talep edilen tüm prosedür talepleri ve yapmanız gerekenler yazımızın devamında belirtilmiştir.

  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Demokratik Kongo vize başvurularınızda ülke sizlerden vize başvurunuzda belirli belgeler talep eder. Bu belgeler sizlerin Pasaportunuza ve seyahat nedeninize bağlı olarak değişim yaşar yani kısaca kişiye göre fark eder. Sizden istenilen belgelerin tamamına vize merkezimiz aracılığıyla belirtilen adres ve numaralar üzerinden bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz. Vize başvuru belgelerinizi hazırlarken de Vize merkezimizin uzmanları sizlere yardımcı olacaklardır istenilen belgeleri bizler ile beraber hazırlamanız vize başvurunuza büyük destek sağlayacaktır. Vize başvuru belgeleriniz hazır olduğu zaman ise belgelerinizi bizlere kargo aracılığı ile gönderebilirsiniz veya bulunduğunuz yere en yakın vize merkezi şubemize gelerek belgelerinizi bizlere teslim edebilirsiniz. Belgeleriniz vize merkezimizin uzmanları tarafından başvurunuzda herhangi bir sorun oluşmaması sıkıntı çıkmaması ve eksiklik görülmemesi için detaylıca kontrol edilir. Yapılan kontroller sonucunda sizlerin de onayınız ve talebiniz ile vize başvurunuz vize merkezimiz tarafından sizler için gerçekleştirilir.
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun ödemesini dilerseniz sizlere en yakın vize merkezi şubemiz üzerinden nakit ya da kredi kartı ile ödeyebilirsiniz dilerseniz de EFT/havale yolunu kullanarak ödemenizi yapabilirsiniz. Vize başvuru ücretiniz sizlerin Demokratik Kongo'ya seyahat nedenine ve pasaportuna bağlı olarak değişebilir.
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: Demokratik Kongo ülke ziyaretinde bulunmak isteyen ve vize başvurusunda bulunan kişilerden veri sunumunda bulunmasını herhangi aksi bir durum olmadıkça talep etmez. Vize başvurunuzun bu aşamasında tek irtibat vize merkezimiz olacaktır. Vize merkezimizin uzman arkadaşları sizler için konsoloslukta bulunarak vize başvuru belgelerinizi onaylatacaklardır.
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu yaptıktan sonra Demokratik Kongo ziyaretiniz için vizenizin onaylanma sürecini beklersiniz. Vize başvurunuzun onaylanma sürecini vize merkezimiz sizler için rutin olarak takip ederler. Vize başvurunuz olumlu sonuçlandığında pasaportunuzu bizlerden teslim almak için isterseniz sizlere en yakın vize merkezi Gaziantep şubemize gelebilirsiniz ya da isterseniz kargo ile pasaportunuzu adresinize göndermemizi talep edebilirsiniz.

Demokratik Kongo Vizesi, Gaziantep

Demokratik Kongo vize başvurunuzda ülkenin sizden isteyeceği tüm belge, form ve evraklar ayrıca sizlerin Demokratik Kongo'ya dişi nedeniniz ve pasaportunuza bağlı olarak sizlerden talep edilecek tüm gerekenler aşağıda vize kategorileri içinde verilmiştir. Vize başvurunuzu yaparken vizenizi seyahatinize uygun seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için çok önemlidir. Vize merkezi Gaziantep şubesi aracılığıyla sizlerde seyahatinize uygun ve ülkenin sizden vize başvurunuzda neler talep edebileceğini +90 (212) 963 50 89 numaralı telefonumuzdan ya da gaziantep@vizemerkezi.com Web adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Demokratik Kongo Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Demokratik Kongo vizenizin çıkış süresi tek bağlı merci olan konsoloslukların yoğunluk durumlarına ve tatil günlerine bağlıdır. Ayrıca sizin seyahat nedeniniz ve pasaportunuz da bu süreyi etkiler. Vize çıkış süreniz tüm vizeler için aksi durumlar haricinde 10 gün belirtilmiştir. Ek olarak vize başvurunuzu vize başvurunuzu her ihtimale karşı planladığınız seyahat için en az 20 gün önce yapmalısınız.

Vize başvurunuzda sizlerde uzman bir danışmanlık hizmeti almak ve vize başvuru sürecinde kaliteli, bilgili ve yardım edebilecek bir el istiyorsanız Vize merkezimizin Gaziantep şubesine +90 (212) 963 50 89 numaralı telefondan veya gaziantep@vizemerkezi.com adresinden bizler ile iletişim kurabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Demokratik Kongo ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5578