Diyarbakır

Telefon

+902129635089

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Demokratik Kongo Vize Merkezi, Diyarbakır

Değerli ziyaretçilerimiz, Demokratik Kongo seyahatiniz için yapacağınız vize başvurunuzda sizler için gerekli olan bilgilerin tamamını bulabileceğiniz vize merkezi sayfamıza hoş geldiniz.
 
Vize başvurunuz için Diyarbakır ilimiz en başta olmakla birlikte Diyarbakır'ın ilçeleri olan  Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Dicle, Çüngüş, Eğil, Hani, Ergani, Hazro, Kulp, Lice, Silvan, Kayapınar, Sur, Yenişehir, Kocaköy ilçelerinden ve Siirt, Muş, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Bingöl gibi Diyarbakır'ın çevre illerinden yapacağınız vize başvurularınızda sizlerden talep edilen, gerekli tüm belge, form ve evrakları ayrıca vize başvuru sürecinizi sayfamızın devamında bulabilirsiniz.
 
Demokratik Kongo vize başvurunuzda danışmanlık hizmeti almak ve vize başvurunuzda kaliteli bir hizmetten yararlanmak için +90 (212) 963 50 89 numaralı vize merkezi telefonumuzdan veya [email protected] Web adresimiz üzerinden bizler ile irtibata geçebilirsiniz. 

Demokratik Kongo Vizesi Kimlere Gerekir?

Demokratik Kongo vizesi Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarında Diplomatik (siyah), Hususi (yeşil) Hizmet (gri), Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi herkesin alması zorunlu olduğu bir vizedir. 

Demokratik Kongo Vizesi Nasıl Alınır?

Demokratik Kongo vizesi kısa sürede çıkabilecek bir vizedir. Vize almanın ülke girişinde zorunlu olması yanında Demokratik Kongo ziyaretçilerinden ülkeye giriş yapmadan önce Sarıhumma aşısı ve bulaşıcı hastalıklara karşı aşı yaptırmalarını ülke zorunlu kılar, kişilerden talep eder. Demokratik Kongo vize başvurunuz için gerekli tüm bilgilere aşağıda başlıklar altında ulaşabilirsiniz.
 
  • Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Vize başvurunuz için sizlerden talep edilen belgeler sizlerin pasaportuna ve Demokratik Kongo ya gidiş nedeninize bağlı olarak değişim yaşar. Vize başvuru belgelerinizi vize merkezimizin danışmanları aracılığı ile detaylı ve seyahatinize uygun olarak öğrenebilirsiniz. Vize başvuru belgelerinizi hazırlama aşamanızda da uzman ekip arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaklardır. Belgeleriniz hazır olduğu zaman ise belgelerinizi bizlere teslim etmeniz gerekir. Belgelerinizi bizlere kargo ile ulaştırabilirsiniz ya da vize merkezi şubelerimizden size en yakın olan şubemize gelerek belgelerinizi elden teslim edebilirsiniz. Belgeleriniz vize başvurunuzdan önce danışman arkadaşlarımız tarafından detaylıca kontrol edilir ve başvurunuzda herhangi bir sıkıntı olmaması açısından başvurunuza hazır hale getirilir. Son olarak vize başvurunuz Vize merkezimiz tarafından sizlerin de onayı ile gerçekleştirilir.
 
  • Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuz için ödemeniz gereken ücret seyahat durumunuza ve pasaportunuza bağlı olarak değişim yaşar. Vize başvuru ücretinizi ödemek için isterseniz sizlere en yakın vize merkezi Diyarbakır şubemize gelebilirsiniz ve ödemenizi nakit olarak ya da kredi kartı ile yapabilirsiniz isterseniz de EFT/ havale yoluyla vize başvurunuzun ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuru ücretinizi vize merkezimizin danışmanları aracılığı ile sizlere uygun olarak öğrenebilirsiniz.
 
  • Biyometrik Verilerin Sunulması: Demokratik Kongo vize başvurusunda bulunan kişiler herhangi bir aksilik olmadıkça, ülke talep etmedikçe ve vize sürecinde bir aksaklık oluşmadığı sürece veri sunumunda bulunmaları gerekmez. Ülke ziyaretçilerinden alacakları vize de böyle bir talepte bulunmaz ve kişilerde veri sunumunu zorunlu tutmaz.
 
  • Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu yaptığımız andan itibaren vizenizin sonuçlanma süresi başlar. Bu süre boyunca vizeniz sonuç alana kadar Vize merkezimizin uzmanları sizler için bu süreci rutin olarak kontrole ederler. Vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı anda pasaportunuzu teslim almak için kargo ile pasaportunuzun tarafınıza ulaştırılmasını talep edebilirsiniz ya da sizlere en yakın vize merkezi Diyarbakır şubemize gelerek pasaportunuzu elden teslim alabilirsiniz.

Demokratik Kongo Vizesi - Diyarbakır

Demokratik Kongo ziyaretiniz için gerekli olan kısaca sizden istenilen her şey aşağıda vize maddeleri içinde sizlere sunulmuştur. Vize başvurunuzda sizlerden talep edilen ve edilebilecek her şey sizlerin pasaportuna ve Demokratik Kongo'ya neden seyahat ettiğine bağlı olarak değişir. Vize başvurunuzu yaparken vizenizi seyahatinize uygun olarak seçmeniz vize başvurunuzun olumlu sonuç alabilmesi için oldukça önemli bir detaydır.
 
Vize Merkezimizin Diyarbakır şubesinden gerçekleştireceğiniz Demokratik Kongo vize başvurunuz için daha fazla bilgi edinmek ve merak ettiklerinizi sormak isterseniz bizlere +90 (212) 963 50 89 numaralı telefonumuzdan ya da [email protected] Web adresimizden ulaşabilir tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Demokratik Kongo Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Diyarbakır

Demokratik Kongo vize başvurunuzun sonuca ulaşma süreci yani vizenizin çıkışı sizlerin seyahat durumuna, pasaportuna daha sonra konsoloslukların yoğunluk durumuna ve tatil günlerine bağlı olarak değişir. Vizenizin çıkışı belirtilen süreden önce ya da sonra olabilir. Demokratik Kongo vizesinin çıkışı tüm vizeler için 10 gün olarak belirtilmiştir. Sizler vize başvurunuzu her ihtimale karşı seyahatinizden en az 20 gün önce yapmalısınız ki vizenizde herhangi bir sıkıntı oluşmasın. 
 
Vize Merkezimizin ayrıcalıklarından yararlanmak ve kaliteli hizmetiyle tanışmak için +90 (212) 963 50 89 numaralı telefondan veya [email protected] Web adresimizden Diyarbakır şubemize ulaşabilir vize başvurunuzda yardım ve destek alabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp