bangladeş ticari vize

gülistan 05/08/16, 18:05
Bangladeşe ticari amaçlı gitmek istiyorum. havalimanından direk giriş yapabileceğimi söylediler. Bu bilgi doğru mudur. eğer doğru değil ise hangi prosedürü takip etmem gerekli. İstanbul konsolosluğundan şahsen başvuru yapabiliyor muyum. teşekkürler.
Vize Merkezi

Sayın ilgili merhaba,

Soru ve görüşleriniz için teşekkür ederiz.

Bangladeş ticari vize başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgileri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Bu bilgiler, vize başvuru işlemleriniz öncesi size fayda sağlayacaktır ayrıca söz konusu bilgileri güvenilir kaynaklardan mutlaka teyit ediniz. Yine Bangladeş devletine sorunsuz seyahatleriniz için Bangladeş vizelerinizi Türkiye'den temin ederek seyahatinizi gerçekleştiriniz. Bu sebeple Bangladeş kapı vizesi uygulamaları hakkında sizleri bilgilendiremeyeceğiz. Bangladeş kapı vizesi uygulamalar hakkında kapsamlı bilgiler için Türkiye Dışişleri Bakanlığı veya Bangladeş Ankara Büyükelçiliği ile iletişim kurmalısınız. Bangladeş Ticari vize başvuru koşullarını ve Bangladeş ticari vizenizi en kolay şekilde alabilmeniz içinse belirtmekte olduğumuz bu bilgileri dikkatli bir şekilde okumanız ve başvuru evraklarınızı size en yakın şubemize kargo veya üçüncü bir kişi aracılığıyla ulaştırmanız yeterlidir.

Bangladeş ticari vize başvurularında bulunabilmek için öncelikle Bangladeş'te bulunan ticari ortağınızdan davet yazısı temin etmelisiniz. Bangladeş ticari vize başvuruları için kullanılacağınız davet yazısını e-posta veya faks aracılığıya temin edebilirsiniz. Belgenin orijinal olarak temin edilme zorunluluğu ise bulunmaz. Ayrıca Bangladeş ticari vize başvuruları için kullanacağınız davetiye metni ülkenin kendi dilinde veya İngilizce olarak hazırlanmalı belge de, Bangladeş şirketinin kaşe ve şirket yetkilisinin imzası bulunmalıdır. Bangladeş ticari vize başvuruları istisnai durumlar dışında davetiye belgesi olmaksızın gerçekleştirilemeyecektir. Davet yazınızı temin etmenizin ardından ise Çağrı Merkezimizi aramanızı tavsiye ediyoruz. Yetkililerimiz bizlerle paylaşacak olduğunuz bilgilere göre tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Bu mail de Bangladeş ticari vize başvuru işlemleri hakkında sahip olmanız gereken bilgiler mevcuttur. Maili dikkatlice incelemeniz halinde Bangladeş ticari vize başvuruları için hazırlamanız gereken evrakları, Bangladeş ticari vize başvurularınızın ön görülen sonuçlanma sürelerini ve vize başvuru işlemleri süresince dikkat edilmesi gereken unsurları bulabileceksiniz. Başvuru belgelerinin yanında bulunan açıklamaları göz önünde bulundurmayı unutmayın. Açıklamalar hazırlayacağınız belgelerin sahip olması gereken özellikleri içermektedir. Evraklarınız belirtilen özelliklere sahip değilse vize başvurunuz kabul edilmeyecektir. Yetkililerimiz başvuru belgelerinizi inceledikten sonra sizleri bu konu hakkında bilgilendirecektir. Bu bilgiye dikkat! Bangladeş ticari vize başvuruları için şirketinizin İngilizce faaliyet belgesi talep edilmektedir. Daha detaylı bilgiler için Çağrı Merkezimizden destek alabilirsiniz. Evraklarınız Kurumumuza ulaştıktan sonra ise vize başvurunuz uygun olan ilk iş gününde gerçekleştirilecektir. Bangladeş ticari vizenizi başvuru tarihi sonrası 1 hafta gibi bir sürede sonuçlandırmayı hedefliyoruz. Söz konusu süre haftasonu tatillerini ve resmi tatil günlerini kapsamaz. 

Ayrıca Bangladeş ticari vize başvuruları istisnai durumlar dışnda bir haftadan daha uzun bir sürede sonuçlanabilmektedir. İstisnai olarak böyle durumlar söz konusu olabilirken Kurumumuz bu ve benzeri durumlara müdahele edememektedir. Bangladeş Ticari vize başvuru işlemlerinize lütfen Bangladeş'e olan seyahat tarihinizden en az 30 gün önce başlayınız.

İyi günler dileriz...

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.