Bursa

Telefon

+90 (224) 322 20 59

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Bangladeş Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Bangladeş Vize Merkezi Bursa Şubemize hoş geldiniz

Bursa ve çevre illerinden Bangladeş vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişiler Vize Merkezi Bursa şubemiz üzerinden Bangladeş vize başvuru işlemlerinizi hızlı ve kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Bangladeş Bursa Şubesi sayfasında sizin için hazırlanmış olan bilgileri dikkatlice okuyunuz.

Sayfamızda yer alan telefon ve e-mail adresimizden şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Bangladeş vize başvuru işlemlerinde uzman olan Vize Merkezi temsilcilerimiz ihtiyacınız olan Bangladeş vizesini almanıza destek olacaklardır.

Bangladeş vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için temsilcilerimizi arayabilir ya da [email protected] e-posta adresine vize talebinizi gönderebilirsiniz.

Bangladeş vizenizi Bursa Şubemizden almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz

  1. Adım. Bursa Vize Merkezi’nin çağrı merkezini arayarak Bangladeş vizesi başvurusu için gereken evrakları e-posta ile gönderilmesini isteyebilirsiniz. Evrak listesi ve vize için başvuru şartlarını kapsayan e-posta tarafınıza gönderilecektir.
  2. Adım. Bangladeş vizesi için tarafınıza gönderilen bilgilendirme e-postasında belirtilen evrakları hazırlayın.
  3. Adım. Bangladeş vizesi başvurusunu gerekli evrakları kargo ya da kurye ile gönderebilirsiniz. Bangladeş vize başvurunuz kısa zamanda işleme alınacaktır.
  4. Adım. Vize sonucu Bangladeş Konsolosluğu’ndan çıktıktan sonra pasaportunuzu istediğiniz adrese kargo ile gönderebilirsiniz.

Bangladeş vize başvuruları için Vize Merkezi çalışma saatleri

Bangladeş vizesini Bursa’dan almak isteyen kişiler Vize Merkezi Bursa şubesini çalışma saatleri içinde arayabilirler.

  • Pazartesi ve Cuma günleri 08:30 – 18:00
  • Cumartesi günü 10:00 – 14:00 saatleri arasında Bangladeş vize başvuruları gerçekleştirebilmektedir.

Bangladeş vizesi Bursa başvuru işlemleri için gerekli evraklar hakkında

Bursa’dan Bangladeş vize başvurusu için gerekli evrak listesine Bangladeş Vize Merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinden öğrenebilirsiniz. Güncel olan evraklar hakkında detaylı bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Bangladeş vize başvurunuzun kabul edilmesi ve Bangladeş Konsolosluğu’nun vize prosedürlerini ve başvuru şartlarını doğru ve eksiksiz olarak yerine getirmeniz istenmektedir. Yanlış, hatalı ya da eksik evraklarla yapılacak başvuru işlemleri kabul edilmemektedir.

Bangladeş seyahat amacınıza uygun olan vize türüne başvuru yapın

Bangladeş vizesine başvuru yapmadan önce seyahatinizin amacını belirlemeniz gerekmektedir. Dilekçe ve vize başvuru formunda belirtilen seyahat amacı beyan edildikten sonra değiştirilmemektedir. Bangladeş’e ticari nedenlerle gidecek olan firma görevlileri Bangladeş’te iş görüşmesi içerisinde oldukları firmadan gönderilen davetiye ile vize başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bangladeş’te aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile seyahat edecek kişiler Bangladeş aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvuru yaparak gereken evrakları bu vize türüne uygun hazırlamaları gereklidir. Bursa’dan Bangladeş vize başvuru işlemlerinde ticari, çalışma ve aile ziyareti vizesi başvuru işlemleri için davetiye gerekmektedir.

Bangladeş seyahat tarihlerinizi ve seyahat amacınızı belirleyin

Vize Merkezi Bursa Şubesi’nden yapılan başvurularda dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat tarihlerinin net olması gerekmektedir. Evraklarda ibraz edilen seyahat tarihlerine dikkat edilmesi gereklidir. Bangladeş’e giriş ve çıkış tarihlerindeki tutarlılık belirtilmeli ve vize başvurusunda şüphe duyulacak bir durum söz konusu olmamalıdır.

Bangladeş Konsolosluğu vizenizi dilekçenizde yazılan tarih aralıklarından itibaren başlatacaktır. Bangladeş vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce çıkabilir ancak vizeniz dilekçede belirtilmiş olan tarihten itibaren geçerli sayılır.

Bangladeş vize başvuru evraklarınızı eksiksiz teslim edin

Bangladeş vize başvurusu için gerekli evraklar size e-mail aracılığıyla gönderilen bilgilere göre hazırlamanız gereklidir. Eksik veya yanlış evraklarla yapılacak vize başvuruları Bangladeş Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Bangladeş vize başvurusu için gereken evrakları hazırlarken Vize Merkezi temsilcilerimiz size yardımcı olacaklardır.

Bangladeş Büyükelçiliği tarafından aranabilirsiniz

Bursa’dan yapılan Bangladeş vize başvuruları büyükelçilik tarafından işleme alındıktan sonra yetkili kişiler telefon ya da e-mail aracılığıyla sizi çağırabilirler. Büyükelçilik görevlileri başvuru sahibinin ibraz ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilirler. Bu durum Vize Merkezi temsilcilerimizden ayrı olarak gelişmekte olup büyükelçilik görevlilerinin inisiyatifindedir.

Bangladeş vizesi kaç günde çıkar?

Bursa’dan yapılacak vize başvuruları 5-7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç kesin bir süre olmamasına rağmen konsolosluğun ek evrak istediği bazı durumlarda uzayabilmektedir.

Bangladeş vize ücreti

Bangladeş vize ücreti başvuru işlemlerinin değerlendirilmesi için istenmektedir. Bangladeş vize ücreti vizenin türüne göre değişiklik göstermektedir. Bangladeş vize ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp