Ankara

Telefon

+90 (312) 970 05 13

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bangladeş Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Bangladeş Vize Merkezi Ankara şubemize hoş geldiniz.

Ankara ve çevre illerden Bangladeş vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler Vize Merkezi Ankara şubemiz üzerinden Bangladeş vize başvuru işlemlerinizi kolay ve hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Bangladeş Ankara şubesi sayfasında yer alan bilgileri dikkatle okuyunuz. Sayfamızdaki adres, telefon ve e-mail adresimizden Ankara ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bangladeş vize başvuru işlemlerinde uzman olan danışmanlarımız ihtiyacınız olan vizeyi almanıza yardımcı olacaklardır.

Daha fazla ve detaylı bilgi için temsilcilerimizle iletişim kurabilir ya da [email protected] e-mail hesabımıza vize talebinizi iletebilirsiniz.

Bangladeş vizenizi Ankara’dan alabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz

  1. Adım. Ankara Vize Merkezi’nin çağrı merkezini arayarak Bangladeş vizesi başvurusu için gerekli olan belgeleri e-posta ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. Evrak listesi ve vize için başvuru şartlarını kapsayan e-posta tarafınıza gönderilecektir.
  2. Adım. Bangladeş vizesi için tarafınıza gönderilen bilgilendirme e-postasında belirtilen evrakları hazırlayın.
  3. Adım. Bangladeş vizesi başvurusunu gerekli evrakları ofisimize kargo ya da kurye ile gönderebileceğiniz gibi bizzat randevu almadan gelerek de yapabilirsiniz. Bangladeş vize başvurunuz kısa zamanda işleme alınacaktır.
  4. Adım. Vize sonucu Bangladeş Konsolosluğu’ndan çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya istediğiniz adrese kargo ile gönderebilirsiniz.

Bangladeş vize başvurularınız için Vize Merkezi çalışma saatleri

Bangladeş vizesine Ankara’dan başvuruda bulunmak isteyen kişiler, Ankara Vize Merkezi’ni çalışma saatleri içerisinde randevu almalarına gerek kalmadan ziyaret edebilirler.

Pazartesi ve Cuma günleri arası 08:30 – 18:00

Cumartesi günü 10:00 – 14:00 saatleri arasında Bangladeş vizesi başvuruları için ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almak zorunlu değildir.

Bangladeş vizesi Ankara başvuruları için gerekli evraklar hakkında

Ankara’dan Bangladeş vize başvurusu için gerekli evrak listesine Bangladeş Vize Merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinden ulaşabilirsiniz. Ancak güncek evrak listesini öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Bangladeş vize başvurunuzun kabul edilmesi için Bangladeş Konsolosluğu tarafından istenen vize başvuru koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekmektedir. Eksik, hatalı veya yanlış evraklara yapılan Bangladeş vize başvuruları kabul edilmemektedir. Bangladeş Konsolosluğu vize bölümü gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

Seyahat amacına uygun Bangladeş vize türüne başvuru yapın

Bangladeş vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gereklidir. Dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat amacının belgeleri ibraz edildikten sonra değiştirilmez.

Bangladeş’e ticari amaçla gidecek şirket yetkilileri, Bangladeş’te iş faaliyeti içerisinde oldukları şirketten gönderilen davetiye ile işlemlerini yapabilirler. Bangladeş’te aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile gidecek kişiler Bangladeş aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvuru yaparak gereken evrakları buna göre hazırlamaları gereklidir. Ankara’dan Bangladeş vize başvuru işlemlerinde başvuruda bulunduğunuz vize türü ne olursa olsun seyahat amacınıza uygun olan Bangladeş vize davetiyesi almanız gerekmektedir.

Bangladeş vize başvuru evraklarınızı eksiksiz teslim edin

Bangladeş vize başvurusu için gereken evrakları tarafınıza iletilen bilgilendirme e-postasındaki bilgiler doğrultusunda hazırlamanız istenmektedir. Hatalı veya yanlış belgelerle yapılacak başvuru işlemleri Bangladeş Konsolosluğu tarafından kabul edilmeyecektir. Bangladeş vize başvuru işlemleri için gerekli evrakları hazırlarken Vize Merkezi temsilcilerimiz size destek olacaklardır.

Bangladeş seyahat tarihlerinizi ve seyahat amacınızı netleştirin

Ankara’dan yapılan Bangladeş vize başvurularında dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat tarihleri net olmalıdır. Belgelerde belirtilen tarihlere özellikle dikkat edilmesi gereklidir. Ülkeye giriş ve çıkış tarihlerindeki tutarlılık belirtilmeli ve Bangladeş vize başvuru sürecinde şüphe edilecek bir boşluk olmamalıdır.

Bangladeş Büyükelçiliği vizenizi dilekçenizde belirtilen tarihten itibaren başlatacaktır. Bangladeş vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce sonuçlanabilir fakat vizeniz dilekçede belirtilen tarihten itibaren geçerli olmaktadır

Bangladeş Büyükelçiliği tarafından aranabilirsiniz

Ankara’dan yapılan Bangladeş vize başvuruları Bangladeş Büyükelçiliği’nde işleme alındıktan sonra yetkili kişiler tarafından telefon ya da e-mail yoluyla çağrılabilirsiniz. Bangladeş Ankara Büyükelçiliği görevlileri başvuru sahibinin ibraz ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilmektedir. Bu durum Vize Merkezi temsilcilerinden bağımsız olarak gelişmekte olup konsolosluk görevlilerinin inisiyatifindedir.

Bangladeş vizesi ne zaman çıkar?

Ankara’dan yapılacak Bangladeş vize başvuru işlemleri 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç kesin olamamakla beraber konsolosluğun ek evrak istediği durumlarda uzayabilmektedir.

Bangladeş vizesi ücreti

Bangladeş vize ücreti başvuru işlemlerinin başlatılması için istenmektedir. Bangladeş vize ücreti vizenin türüne, giriş sayısına göre değişmektedir. Bangladeş vize ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp