Adana

Telefon

+90 (322) 245 07 93

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bangladeş Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Bangladeş Vize Merkezi Adana Şubemize hoş geldiniz

Adana’da yaşayan kişiler Bangladeş vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Adana Şubesi’nden yapabilirler. Adana’dan vize başvurularınız için eğer Adana’dan ve yakın çevre illerde yaşıyorsanız Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Adana Vize Merkezi Bangladeş vize başvuru işlemlerinizi kısa zamanda yapmanız için destek olacaklardır. Bangladeş vize başvuru formunun doldurulması ve hazırlanması, dilekçe yazılması ve Bangladeş vize başvuruları için diğer evrakları kapsayan evrak takibinin yapılması Adana Vize Merkezi’nin çalışma alanıdır.

Adana Bangladeş sayfasında sizin hazırlanmış bilgileri dikkatlice okuyunuz. Sayfamızdaki telefon ve e-mail adresimizden Vize Merkezi danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Bangladeş vize işlemlerinde uzman olan Vize Merkezi temsilcilerimiz ihtiyacınız olan Bangladeş vizesini almanıza yardımcı olacaklardır.

Bangladeş vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilir ya da [email protected] e-posta adresine vize talebinizi iletebilirsiniz.

Bangladeş vizenizi Adana Şubemizden almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz

1. Adım. Adana Vize Merkezi’nin çağrı merkezini arayarak Bangladeş vizesi başvurusu için gereken evrakları e-posta ile gönderilmesini isteyebilirsiniz. Evrak listesi ve vize için başvuru şartlarını kapsayan e-posta tarafınıza gönderilecektir.

2. Adım. Bangladeş vizesi için tarafınıza gönderilen bilgilendirme e-postasında belirtilen evrakları hazırlayın.

3. Adım. Bangladeş vizesi başvurusu için gerekli evrakları, kargo veya kurye ile gönderebilirsiniz. Bangladeş vize başvurunuz kısa zamanda işleme alınacaktır.

4. Adım. Vize sonucu Bangladeş Konsolosluğu’ndan çıktıktan sonra pasaportunuzu ister kendiniz ofisimizden alabilir ister istediğiniz adrese kargo ile gönderebilirsiniz.

Bangladeş vize başvuruları için Vize Merkezi çalışma saatleri

Bangladeş vizesine Adana’dan başvuru yapmak isteyenler, Vize Merkezi çalışma saatleri içinde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler

Pazartesi ve Cuma günleri 08:30 – 18:00 saatleri arası

Cumartesi günü 10:00 – 14:00 saatleri arasında Bangladeş vizesi başvuru işlemleri kabul edilmektedir.

Bangladeş vizesi Adana başvuru işlemleri için gerekli evraklar hakkında

Adana Bangladeş vizesi başvurusu için gereken evrak listesinin en güncel haline Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Bangladeş vizesi için istenen evraklar şartlara bağlı olmak üzere değişkenlik gösterebilmektedir. Güncel olan evraklarla yapılmayan vize başvuru işlemleri Bangladeş Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir, eksik ya da hatalı evraklarla yapılan başvurular olumlu sonuçlanmamaktadır.

Vize Merkezi Adana Şubesi Bangladeş vizesi için gerekli evrakları istenen kriterlere göre hazırlamanıza yardımcı olmaktadır. Bangladeş vize başvuru işlemlerinde Vize Merkezi Adana Şubesi sizi en doğru şekilde sizi yönlendirecektir. Bangladeş vizesi için gerekli evraklar Bangladeş Konsolosluğu ve Bangladeş Büyükelçiliği tarafından istenen evrakladır. Bangladeş Konsolosluğu ve Bangladeş Büyükelçiliği evraklarda değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Bangladeş seyahat amacına uygun vize türüne başvuru yapın

Bangladeş vizesine başvuru yapmadan öncelikle olarak seyahatinizin amacını belirlemeniz gerekmektedir. Dilekçe ve vize başvuru formunda belirtilen seyahat amacı ibraz edildikten sonra değiştirilmemektedir. Bangladeş’e ticari nedenlerle gidecek olan firma görevlileri Bangladeş’te iş görüşmesi içerisinde oldukları firmadan gönderilen davetiye ile vize başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bangladeş’te aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile seyahat edecek kişiler Bangladeş aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvuru yaparak gereken evrakları bu vize türüne uygun hazırlamaları gereklidir. Adana’dan Bangladeş vize başvuru işlemlerinde ticari, çalışma ve aile ziyareti vizesi başvuru işlemleri için davetiye gerekmektedir.

Bangladeş seyahat tarihlerinizi ve seyahat amacınızı belirleyin

Vize Merkezi Adana Şubesi’nden yapılan başvurularda dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat tarihlerinin net olması gerekmektedir. Evraklarda ibraz edilen seyahat tarihlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bangladeş’e giriş ve çıkış tarihlerindeki tutarlılık belirtilmeli ve vize başvurusunda şüphe duyulacak bir durum söz konusu olmamalıdır.

Bangladeş vize başvuru evraklarınızı eksiksiz teslim edin

Bangladeş vize başvurusu için gerekli evraklar size e-mail aracılığıyla gönderilen bilgilere göre hazırlamanız gereklidir. Eksik veya yanlış evraklarla yapılacak vize başvuruları Bangladeş Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Bangladeş vize başvurusu için gereken evrakları hazırlarken Vize Merkezi temsilcilerimiz size yardımcı olacaklardır.

Bangladeş Büyükelçiliği tarafından aranabilirsiniz

Adana’dan yapılan Bangladeş vize başvuru işlemleri büyükelçilik tarafından işleme alındıktan sonra yetkili kişiler telefon veya e-posta ile sizi çağırabilirler. Büyükelçilik görevlileri başvuru sahibinin beyan ettiği bilgileri teyit etmek isteyebilirler. Bu durum Vize Merkezi temsilcilerinin bağımsız olarak gelişmekte ve büyükelçilik görevlilerinin inisiyatifindedir.

Bangladeş vizesi kaç günde sonuçlanır?

Adana’dan yapılacak vize başvuruları 5-7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre kesin olmamasına rağmen konsolosluğun ek evrak istediği bazı durumlarda uzayabilmektedir.

Bangladeş vize ücreti

Bangladeş vize ücreti başvuru işlemlerinin değerlendirilmesi için istenmektedir. Bangladeş vize ücreti vizenin türüne göre değişiklik göstermektedir. Bangladeş vize ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz.

Adana’dan yapılacak Bangladeş vize başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

Bangladeş vizesi için Adana’dan yapacağınız başvuru işlemleri İstanbul ya da Ankara’dan yapılan başvurulara göre daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir.

Bangladeş seyahat amacınızın önceden belirlenmesi işlemlerinizin kolay ve hızlı olması açısından önem taşımaktadır.

Bangladeş vize başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam ve doğru şekilde hazırlamaya dikkat ediniz ve güncel olmayan veya eksik evraklarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp