Gaziantep

Telefon

+90 (342) 255 58 21

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bangladeş Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Bangladeş Vize Merkezi Gaziantep Şubemize hoş geldiniz

Gaziantep’te ikamet eden kişiler vize başvuru işlemlerini Vize Merkezi Gaziantep Şubesi’nden yapabilirler. Gaziantep’ten Bangladeş vize başvurularınız için Gaziantep ve yakın çevre illerde yaşıyorsanız Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Gaziantep Vize Merkezi Bangladeş vize başvuru işlemlerinizi en kısa zamanda yapmanız için yardımcı olacaklardır. Bangladeş vize başvuru formunun doldurulması ve hazırlanması, dilekçe yazılarının formatı ve Bangladeş vize başvuruları için diğer evrakları kapsayan evrak takibinin yapılması Gaziantep Vize Merkezi’nin çalışma alanıdır. Gaziantep Bangladeş Şubesi sayfasında sizin için hazırlanmış bilgileri dikkatlice okuyunuz.

Sayfamızda yer alan telefon ve e-mail adresimizden şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Bangladeş vize başvuru işlemlerinde uzman olan Vize Merkezi temsilcilerimiz ihtiyacınız olan Bangladeş vizesini almanıza destek olmaktadırlar.

Bangladeş vizesi hakkında detaylı bilgi almak için temsilcilerimizi arayabilir veya [email protected] e-posta adresine vize talebinizi iletebilirsiniz.

Bangladeş vizenizi Gaziantep Şubemizden almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Adım. Gaziantep Vize Merkezi’nin çağrı merkezini arayarak Bangladeş vizesi başvurusu için gereken evrakları e-posta ile gönderilmesini isteyebilirsiniz. Evrak listesi ve vize için başvuru şartlarını kapsayan e-posta tarafınıza gönderilecektir.
  2. Adım. Bangladeş vizesi için tarafınıza gönderilen bilgilendirme e-postasında belirtilen evrakları hazırlayın.
  3. Adım. Bangladeş vizesi başvurusunu gerekli evrakları kargo ya da kurye ile gönderebilirsiniz. Bangladeş vize başvurunuz kısa zamanda işleme alınacaktır.
  4. Adım. Vize sonucu Bangladeş Konsolosluğu’ndan çıktıktan sonra pasaportunuzu ister kendiniz ofisimizden alabilir ister istediğiniz adrese kargo ile gönderebilirsiniz.

Bangladeş vize başvuruları için Vize Merkezi çalışma saatleri

Bangladeş vizesine başvuru yapmak isteyenler, Vize Merkezi’n çalışma saatleri içerisinde arayabilirler.

  • Pazartesi ve Cuma günleri 08:30 – 18:00
  • Cumartesi günü 10:00 – 14:00 saatleri arasında Bangladeş vizesi başvuru işlemleri için iletişime geçebilirsiniz.

Bangladeş vizesi Gaziantep başvuru işlemleri için gerekli evraklar hakkında

Gaziantep Bangladeş vizesi başvurusu için gereken evrak listesinin en güncel haline Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Bangladeş vize evrakları duruma ve şartlara bağlı olarak değişebilmektedir. Güncel olan evraklarla yapılmayan vize başvuruları Bangladeş Konsolosluğu tarafından kabul edilmez, eksik veya hatalı evraklarla yapılan başvurular olumlu sonuçlanmamaktadır.

Bangladeş Vize Merkezi Gaziantep şubesi güncel evrakları istenilen şartlara göre hazırlamanıza yardımcı olur. Bangladeş vize başvuru işlemlerinde önemli konularda Gaziantep Bangladeş Vize Merkezi sizi en doğru şekilde yönlendirecektir. Bangladeş vizesi için gerekli evraklar Bangladeş Konsolosluğu ve Bangladeş Büyükelçiliği tarafından istenen evrakladır. Bangladeş Konsolosluğu ve Bangladeş Büyükelçiliği evraklarda değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.

Bangladeş seyahat amacınıza uygun vize türüne başvurunuzu yapın

Bangladeş vizesine başvuru yapmadan önce seyahatinizin amacını belirlemeniz gerekmektedir. Dilekçe ve vize başvuru formunda belirtilen seyahat amacı beyan edildikten sonra değiştirilmemektedir. Bangladeş’e ticari nedenlerle gidecek olan firma görevlileri Bangladeş’te iş görüşmesi içerisinde oldukları firmadan gönderilen davetiye ile vize başvurularını gerçekleştirebilirler.

Bangladeş’te aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile seyahat edecek kişiler Bangladeş aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvuru yaparak gereken evrakları bu vize türüne uygun hazırlamaları gereklidir. Gaziantep’ten Bangladeş vize başvuru işlemlerinde ticari, çalışma ve aile ziyareti vizesi başvuru işlemleri için davetiye gerekmektedir.

Bangladeş seyahat tarihlerinizi ve seyahat amacınızı belirleyin

Vize Merkezi Gaziantep Şubesi’nden yapılan başvurularda dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat tarihlerinin net olması gerekmektedir. Evraklarda ibraz edilen seyahat tarihlerine dikkat edilmesi gereklidir. Bangladeş’e giriş ve çıkış tarihlerindeki tutarlılık belirtilmeli ve vize başvurusunda şüphe duyulacak bir durum söz konusu olmamalıdır.

Bangladeş Konsolosluğu vizenizi dilekçenizde yazılan tarih aralıklarından itibaren başlatacaktır. Bangladeş vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce çıkabilir ancak vizeniz dilekçede belirtilmiş olan tarihten itibaren geçerli sayılır.

Bangladeş vize başvuru evraklarınızı eksiksiz teslim edin

Bangladeş vize başvurusu için gerekli evraklar size e-mail aracılığıyla gönderilen bilgilere göre hazırlamanız gereklidir. Eksik veya yanlış evraklarla yapılacak vize başvuruları Bangladeş Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Bangladeş vize başvurusu için gereken evrakları hazırlarken Vize Merkezi temsilcilerimiz size yardımcı olacaklardır.

Bangladeş Büyükelçiliği tarafından aranabilirsiniz

Gaziantep’ten yapılan Bangladeş vize başvuruları büyükelçilik tarafından işleme alındıktan sonra yetkili kişiler telefon ya da e-mail aracılığıyla sizi çağırabilirler. Büyükelçilik görevlileri başvuru sahibinin ibraz ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilirler. Bu durum Vize Merkezi temsilcilerimizden ayrı olarak gelişmekte olup büyükelçilik görevlilerinin inisiyatifindedir.

Bangladeş vizesi kaç günde çıkar?

Gaziantep’ten yapılacak vize başvuruları 5-7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç kesin bir süre olmamasına rağmen konsolosluğun ek evrak istediği bazı durumlarda uzayabilmektedir.

Bangladeş vize ücreti

Bangladeş vize ücreti başvuru işlemlerinin değerlendirilmesi için istenmektedir. Bangladeş vize ücreti vizenin türüne göre değişiklik göstermektedir. Bangladeş vize ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz.

Gaziantep’ten yapılacak Bangladeş vize başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

Bangladeş vizesi için Gaziantep’ten yapacağınız başvuru işlemleri İstanbul ya da Ankara’dan yapılan başvurulara göre daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Bangladeş seyahat amacınızın önceden belirlenmesi işlemlerinizin kolay ve hızlı olması açısından önem taşımaktadır. Bangladeş vize başvuru evraklarınızı tam ve doğru şekilde hazırlamaya dikkat ediniz ve güncel olmayan ya da eksik evraklarla yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp