Bangladeş Ticari Vize

Bir bireyin Bangladeş'te iş yapması, şirket kurması, Bangladeş vatandaşlarının sahip olduğu ticari hakları kazanabilmesi, uygulayabilmesi veya ticaret ile ilgili işlemleri yapabilmesi için Bangladeş ticari vizesine başvurması ve vizesinin kabul edilmesi gerekmektedir. Turistik ya da aile vizesinden farklı olarak ticari vizeler normal vize şart ve zamanlarından daha fazla detay, zaman ve belge isteyen bir süreçten oluşmaktadır.

Sizler için Bangladeş ticari vizesine dair bilmeniz gerekenleri aşağıdaki gibi derledik. Ancak daha fazla bilgi için dilerseniz Vize Merkezi şubelerimizi şahsen ziyaret edebilir ya da bize bir telefon açarak Bangladeş ticari vizesine dair aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Bangladeş’e ticari ya da iş amacıyla yapılması planlanan seyahatler için Bangladeş ticari vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. Fuar, kongre ve seminer gibi sebeplerle yapılacak seyahatler için de aynı şekilde Bangladeş ticari vize başvurusu yapılması gereklidir. Bangladeş ticari vize Bangladeş’e ticari amaçlarla seyahat etmek isteyenlerin başvuru yapıp almaları gerekli olan bir vize türüdür. Bangladeş ticari vize başvurusu için şahsen başvuru yapmak zorunluluğu bulunmamaktadır.

Vize Merkezi Bangladeş ticari vize başvurularınızı sizin için gerçekleştirme yetkisine sahiptir.  Bangladeş ticari vize için istenen evrakları hazırlayarak tarafımıza kargo ile ulaştırabilirsiniz. Vize Merkezi, Bangladeş ticari vize başvuru işlemlerinde danışmanlık hizmeti vermektedir. Bangladeş ticari vizesi için Vize Merkezi vize başvuru sürecini uzman bir şekilde ele alarak vizenin kolay ve hızlı alınmasına destek olmaktadır. Vize Merkezi Bangladeş ticari vize başvurularınızı sizin adınıza takip etme yetkisine sahiptir. Bangladeş ticari vize başvurusu için gereken evrak listesini öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Bangladeş Ticari Vize

Bir kişinin Bangladeş’te iş yapabilmesi, şirket kurması, ticari hak kazanabilmesi, uygulayabilmesi veya ticari işlem yapabilmesi için Bangladeş ticari vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Bangladeş ticari vizesi tek girişli, iki girişli ya da çok girişli (multi) olarak alınabilmektedir. Ticari vize başvuru sahibi ihtiyacı olan vize tipine göre tek girişli veya çok girişli olarak başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir. Turistik ya da aile ve arkadaş ziyareti vizesinden farklı olarak ticari vize daha fazla detay, zaman ve evrak isteyen bir süreçten oluşur.

Bangladeş ticari vize başvuru işlemlerinin yapılması için davetiye zorunlu bir evraktır. Bangladeş’te bulunan firmadan davetiye yazısının alınmaması durumunda ticari vizenin alınma imkanı bulunmamaktadır. Bangladeş ticari vize işlemleri evrakların tam ve doğru bir şekilde hazırlanıp teslim edilmesiyle oluşan bir süreçtir. Bangladeş ticari vize için istenen evraklar konsolosluğun kriterlerine göre hazırlanmalı, Bangladeş’te ziyaret edilecek firmadan gelen yazı evrakların arasına eklenmelidir. Bangladeş Konsolosluğu davetiye yazısının olmaması halinde ticari vize işlemlerini kabul etmemektedir.

Bangladeş Ticari Vize için Gerekli Evraklar

1.Vize başvuru formu. Bangladeş ticari vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve tam olarak doldurulmuş, kişinin Bangladeş vize başvuru işlemleri için sunacağı evraklarda belirteceği bilgileri desteklemeli ve ıslak imzalı olmalıdır.

2.Pasaport. Bangladeş ticari vize başvuru işlemlerinde kullanacak olan pasaportun ziyaretçinin Bangladeş seyahati dönüşü sonrası için en az 6 ay geçerliliği olan ve 2 boş sayfası bulunmalıdır.

3.Kimlik fotokopisi veya oturum kartı . Bangladeş ticari vize başvuru işlemlerinde başvuru sahibinin kimlik fotokopisi veya yabancıların kimlik kartı gerekmektedir.

4.Fotoğraf. Bangladeş ticari vize başvurularında kullanılacak fotoğraf 2 adet 3,5x4,5 cm ebatlaırnda, güncel, arka fonu beyaz olması gerekmektedir.

5.Vize talep dilekçesi. İngilizce vize talep dilekçesi. Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben yazılmış, kaşe ve ıslak imzalı. Bangladeş ticari vize başvuru sahibinin adı, soyadı, bilgileri, işyerindeki görevi ve ziyaret sebebi belirtilmelidir. Ziyaret edeceği şirketin adı, hangi tarihlerde bu şirketi ziyaret edeceği, vze bitiş tarihinden önce ülkesine geri döneceğine dair taahhüt halinde olmalıdır.

6.Şirket evrakları. Güncel tarihli faaliyet belgesi, vergi levhası, İmza sirküleri, sicil gazete fotokopisi, işe giriş bildirgesi ve son 3 aylık maaş bodrosu kaşeli ve imzalı. 

Şirketin imza sirküleri. Bangladeş vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda imza atma yetkisi olan kişilerin imzalarını gösterir. Faaliyet belgesi. Bangladeş vize başvurularında bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kuruma ait faaliyet belgesini beyan etmesi gereklidir. Vergi levhası fotokopisi. Bangladeş vize başvurusunda bulunacak kişinin vergi beyanı bilgilerini gösteren vergi levhasının fotokopisini ibraz etmesi gerekmektedir. Ticari sicil gazetesi. Bangladeş vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumdan temin edeceği sicil gazetesi bilgilerini beyan etmelidir.

7. Davetiye Bangladeş şirketinin antetli kağıdına, davet eden kişinin Bangladeş pasaport ve kimlik kartı fotokopisi

8.Banka hesap dökümü. Şirket banka hesap dökümü en az 5000 TL bakiyeli kaşeli ve imzalı orijinal imza sirküleri ile birlikte

Çalışanlar için Bangladeş Ticari Vize Evrakları

• İşverenden tanıtım ve izin belgesi.
• Şirket imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi.
• Güncel tarihli faaliyet durum belgesi, ticari sicil gazetes fotokopisi
• Sigorta ise işe giriş bildirgesi, 4 aylık sigorta bilgisi içeren bildirge, 3 aya ait maaş bordrosu
• Banka hesap cüzdan fotokopisi

Bangladeş Ticari Vize Ücreti

Bangladeş ticari vize ücreti konsolosluk tarafından başvurunun işleme alınabilmesi için istenmektedir. Bangladeş ticari vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Bangladeş ticari vize başvurularının değerlendirilmesi için vize harcının ödenmesi gereklidir. Bangladeş ticari vize ücretleri tek girişli, iki girişli ve çok girişli olmak üzere değişmektedir. Bangladeş ticari vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak ve güncel vize ücretlerini öğrenmek için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Bangladeş Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bangladeş ticari vize başvurusu, başvuru sahibinin beyan ettiği evraklar çerçevesinde değerlendirmeye alınmaktadır. Bangladeş ticari vize başvurusu 5-7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğun olması veya başvurunun resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde vizenin sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Çalışma Vizesi
Aile Ziyareti Vizesi
Telefon
x