Bangladeş Büyükelçiliği

Türkiye'de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile diğer ülke vatandaşlarını kapsayan, Bangladeş konsolosluk ve büyükelçilik işlemlerinin işlendiği ve bir sonuca bağlandığı ya da oturum, vatandaşlık gibi diğer uzun süren işlemlerin resmi prosedür merkezi Bangladeş Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği'dir.

Bangladeş Halk cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Türkiye ile olan resmi işlemlerin Türkiye'deki ana merkez birimidir. Türkiye ile Bangladeş arasında meydana gelen siyasi, ticari ve uluslararası ilişkilerin bilgilendirilip, güncellendiği ve bildirildiği resmi bir kurumdur.

 

Bangladeş Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Ankara Bangladeş Ankara Büyükelçiliği Adres: Birlik Mahallesi 391. Cadde No:16, Çankaya, Ankara Posta Kodu: 06610

Çalışma Saatleri & Resmi Tatil Günleri

Mesai Saatleri ve Resmi Tatiller
 
Bangladeş Büyükelçiliği, Ankara çalışma saatleri aşağıdaki gibidir:
Pazartesi-Cuma: 09:00-17:00

Konsolosluk Hizmetleri aşağıdaki saatlerde verilmektedir:

Kabul Zamanı: 10:00-12:00 arası (Pazartesi'nden Cuma'ya)
Teslimat Zamanı: 14:00-17:00 arası (Pazartesi'nden Cuma'ya)

 

Bangladeş Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Bangladeş Konsolosluğu'nun halledemediği işlemler durumunda resmi başvuru merkezi olan Bangladeş Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Bangladeş'te yapacağınız işlemlerinizde size yardımcı olmaktadır. Ayrıca Bangladeş vatandaşlarının da işlemlerini hallettiği ve diğer üçünkü ülke vatandaşlarının da gerekli görüldüğünde yetki adına işlemlerini yapabildiği bir elçiliktir.

Bangladeş vizesi ya da Bangladeş'te daha uzun sürecek işlemler için başvuruda bulunacak vatandaşların bunları bilmeleri de sağlıklı bir Bangladeş vizesi ve diğer Bangladeş işlemleri için mühimdir. Bu ve buna benzer bir durumdan dolayı kafanıza takılan herhangi bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayıp daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...