Bangladeş Vize

Vize Merkezi Bangladeş vize başvuru sürecini uzman bir şekilde alarak vizenizi kolayca almanızda yardımcı olur. Vize Merkezi temsilcileri vize başvuru dosyanızı en iyi şekilde hazırlayarak işleme almaktadır.

Bangladeş’e seyahat planı olan Türk vatandaşlarının seyahatleri öncesinde Bangladeş vizesi almaları gereklidir. Bangladeş ve Türkiye arasındaki vize prosedürüne istinaden umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin Bangladeş’e seyahatleri öncesinde vize almaları gereklidir. Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu sahibi Türk vatandaşları Bangladeş’e 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır.

Bangladeş vizesi için seyahat amacına istinaden ilgili vize kategorisinin seçilmesi gereklidir. Bangladeş turistik vizesi, Bangladeş ticari vizesi, Bangladeş çalışma vizesi, Bangladeş aile ve arkadaş ziyareti vizesi kategorilerinde vize başvuru işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bangladeş vize türleri tek girişli, iki girişli veya çok girişli olarak verilebilmektedir.

Bangladeş Vize Başvurusu

Bangladeş vizesi, eksiksiz ve doğru bir şekilde planlanmış vize başvuru evraklarıyla alınabilmektedir. Bangladeş Konsolosluğu veya konsolosluk tarafından yetki verilmiş vize merkezleri aracılığıyla vize alınabilmektedir. Bangladeş vize başvuru formu ile vize başvurusunda ibraz edilecek bilgilerin birbirini desteklemesi başvuru işlemlerinin başarılı olma ihtimalini artırmaktadır. Bangladeş vize başvuru formu Bangladeş Konsolosluğu tarafından hazırlanan resmi bir belgedir ve bu sebeple form doldurulurken dikkat edilmelidir. Bangladeş vizesi başvuru formu Bangladeş Konsolosluğu’nun başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesini sağlamaktadır, bu sebeple önemi büyüktür. Aynı zamanda başvuru formunda hatalı, yanlış veya tutarsız bilgilerin yer alması vizenin reddedilmesine neden olabilmektedir. Bangladeş vize başvuru işlemlerinde kullanılacak olan pasaportun seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği ve en az 2 boş sayfasının olması gereklidir.

Bangladeş vizesi için gerekli evrakların başında başvuruda bulunacak kişinin yapacağı seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen finansal kaynağı ve Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren koşulları ispatlayan belgeler olmalıdır. Bangladeş vizesi 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bangladeş Konsolosluğu vize başvurusunu onaylamış olsa da ülkeye giriş sınır görevlilerinin sorumluluğunda bulunmaktadır.

banglades-vize-islemleri

Bangladeş vize başvuru işlemleri Bangladeş İstanbul Başkonsolosluğu, Bangladeş Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemlerini yürütme yetkisi olan danışmanlık firmaları aracılığıyla yapılmaktadır.

Bangladeş vizesi için gerekli olan evraklar, Bangladeş seyahatinin içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Bangladeş turistik vizesi, Bangladeş ticari vizesi, Bangladeş çalışma vizesi, Bangladeş aile ve arkadaş ziyareti vizesi Bangladeş seyahatinin içeriğini belirleyen vize türlüdür. İstenilen vize türüne göre gerekli evraklar farklılık göstermektedir. Aynı zamanda konsolosluk bazı durumlarda mevcut evrakların dışında ek evrak talebinde de bulunabilmektedir.

Bangladeş vizesi için başvuruda bulunulması durumunda konsolosluğun hafta sonu, resmi tatil gibi günlerinin de göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bangladeş vizesi, başvuru sahibinin beyan ettiği belgeler çerçevesinde değerlendirilir. Bangladeş vize başvurusu 5-7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluğun yoğun olması veya kapalı olması dolayısıyla başvurunun sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.

Bangladeş vize ücreti, konsolosluk tarafından başvuru işlemlerinin başlatılması için talep edilmektedir. Bangladeş vize ücreti konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Bangladeş vize başvuru işlemlerinin değerlendirilmesi için vize ücretinin ödenmesi gereklidir. Fakat Bangladeş vize ücretleri tek girişli, çift girişli ve multi yani çok girişli olarak değişiklik göstermektedir.

Bangladeş Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım

Bangladeş 'e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.

Bangladeş Vizesi için 5 Adım

► Bangladeş vizesi başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefondan arayarak iletişime geçin. 
► Başvurunuz ile ilgili gereken evraklara danışmanlarımız tarafından ulaştıysanız, evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
► Belgeleriniz danışmanlarımıza ulaştığında ilk başvuru gününde başvurunuz yapılacaktır.
► Başvuru işlemlerinizi özel olarak takip edecek ve gelişmeleri tarafınıza bildirecektir.
► Bangladeş vizeniz başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

banglades-vizeislemleri2

Bangladeş Vize Başvuru İşlemleri Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Bangladeş Vizesine Başvurmalı mıdır?

Bangladeş Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Bangladeş’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Bangladeş Büyükelçiliği’ne vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Bangladeş Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Bangladeş Turistik Vizesi, Bangladeş Ziyaret Vizesi, Bangladeş Ticari Vizesi, Bangladeş Transit Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.

Bangladeş vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Bangladeş Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bangladeş vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterir. Sitede yer alan Bangladeş vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Bangladeş Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Bangladeş vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 5-7 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihi yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumlar gözönünde bulundurularak, Bangladeş seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 15 gün önce başvurunun yapılması doğrudur.

Vize Merkezi Temsilcileri Bangladeş Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Bangladeş vize işlemleri için gerekli evrakların istenilen şekilde hazırlanması ve Bangladeş otel, uçak bileti rezervasyonları gibi işlemleri de gerçekleştirir.

Bangladeş Vizesi için Hemen İletişime Geçin

Vize Merkezi Bangladeş Vize Temsilcileri, Bangladeş vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Bangladeş Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Bangladeş vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Bangladeş vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye  ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. Afganistan vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

daha fazla göster

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6279