Çanakkale

Telefon

+90 (850) 241 12 19

Bangladeş Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli Ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Bangladeş Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Bangladeş Vize Başvurularını ele almış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında Bangladeş’e gerçekleştirecek olduğunuz seyahatiniz öncesinde, Bangladeş vize başvuru süreçleri hakkında kapsamlı bilgiye sahip olabilecek, vize başvurusu için gerekli evrak listelerine kolaylıkla ulaşabilecek veya vize başvuru ücretleri hakkında detaylı bilgi edinebileceksiniz.

Çanakkale ve civar ilçeler olan; Ayvacık, Gelibolu, Lapseki, Bayramiç, Ezine, Gökçeada, Çan, Bozcaada, Biga, Eceabat, Yenice ve çevre iller Tekirdağ, İzmir, Balıkesir, Bursa ve tüm Türkiye’den gerçekleştirecek olduğunuz Bangladeş Vize başvuruları için profesyonel kadromuz ve tecrübeli vize uzmanlarımız eşliğinde sonuç odaklı bir vize başvuru çalışması sunmaktayız. 

Bangladeş Vize Çanakkale şubesi olarak sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmeti hakkında daha detaylı bilgi alabilmek ve seyahat planlamanızı uzman kadromuz rehberliğinde gerçekleştirebilmek adına +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonu tuşlayarak bizlere ulaşabilir ya da [email protected] adresine e-posta atarak bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

Bangladeş Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Ülkemizden Bangladeş’e seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türk vatandaşları seyahatleri öncesinde vizeye tabi tutulmaktadır. Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaportu ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımızı ise Türkiye ile Bangladeş arasında 12 Kasım 1987 tarihinde imzalanan Vize Muafiyet Anlaşması uyarınca gerçekleştirecek oldukları Bangladeş ziyaretleri için maksimum üç aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Ülkemizden gerçekleşen Bangladeş Vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Bangladeş dış temsilciliklerinde mevcuttur. Ülkemizde yer alan Bangladeş dış temsilcilikleri;

Yukarıda belirtilen konsolosluk sayfalarını inceleyerek konsolosluk tatil günlerine, irtibat adreslerine ve çalışma görev bölgelerine dair bilgileri edinebilirsiniz.

Bangladeş Vize Türleri - Çanakkale

Bangladeş’e gerçekleştirecek olduğunuz seyahatinizin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Başvuru evrakları her vize türü için farklılık göstermekte ve vize başvurularının olumlu sonuçlanmasında büyük önem arz etmektedir. Seyahatinize göre belirlenmiş olan vize türleri hakkında bilgi almak ve gerekli evrak listelerine erişebilmek için aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz;

Yukarıda listelenmiş olan vize türleri içerisinden seyahatiniz için uygun olan vize türünün hangisi olduğuna karar veremiyor ya da uygun vize türünün bu seçenekler arasında yer almadığını düşünüyorsanız eğer Bangladeş Vize Çanakkale şubemizi +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonu tuşlayarak uzmanlarımıza ulaşabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek gerekli evrakların ve kapsamlı bilgilerin yer aldığı bilgilendirme mailini talep edebilirsiniz.

Bangladeş Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Gerçekleştirecek olduğunuz Bangladeş Vize başvurularınızı sizler adına Çanakkale Bangladeş Vize Merkezi şubesi olarak gerçekleştirmekte ve çözüm odaklı bir çalışma yürütmekteyiz. Sizler adına gerçekleştirecek olduğumuz vize başvuru çalışmasının hayata geçebilmesi için uzmanlarımız ile irtibata geçerek seyahat gerekçenizi ve seyahat sürenizi belirtmeniz gerekmektedir.

Seyahatinize göre belirlenmiş olan evrak listeleri uzmanlarımız tarafından hazırlanacak ve sizlere ulaştırılacaktır. Belirtilen evrakları tamamlayıp ofisimize yönlendirmeniz sonrasında Bangladeş Vize Çanakkale şubemizde çalışmakta olan uzmanlarımız evrakların kontrolünü gerçekleştirecek ve herhangi bir eksik ya da hata olmaması için kontrolleri sağlayacaklardır.

Evrakların kontrol edilmesi sonrasında konsolosluk uygunluk durumuna göre sizler adına randevu alacak ve evrak teslimi yapılacaktır. Bangladeş vize başvuru takibini düzenli olarak gerçekleştirecek ve süreç hakkında sizleri düzenli olarak bilgilendireceğiz. 

Bangladeş dış temsilcilikleri tarafından gerçekleştirilmiş olan vize değerlendirme süreci sonunda onaylanmış vizenizi ve pasaportunuzu uzmanlarımız konsolosluktan sizler adına teslim alacak ve sizlere ulaşmasını sağlayacaklardır. 

Bangladeş Vize Ücreti - Çanakkale

Başvuru yapacak olduğunuz vize türüne, vize süresine  ve kaç girişli olduğuna göre Bangladeş vize ücreti farklılık gösterebilmektedir. Bangladeş vizesine başvuru yapmaya karar verdikten sonra Çanakkale Bangladeş Vize Merkezi ofisimizi +90 (850) 241 12 19 numaralı telefon aracılığı ile arayarak yetkilimizden öğrenebilirsiniz ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bilgilendirme talep edebilirsiniz. Talep edilen Bangladeş Vize başvuru ücreti içerisinde; vize ücreti, konsolosluk harcı ve danışmanlık servis bedelimizi bulunmaktadır.

Bangladeş Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

Bangladeş vize başvuru süreçleri genel  olarak 10 ila 25 iş günü arasında değişkenlik göstermektedir. Ancak bu süre Bangladeş Başkonsolosluğu ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatilleri, başkonsolosluğun yoğunluğu ve sizin eksik evrak vermeniz gibi nedenlere bağlı olarak uzayabilmektedir. Bangladeş vize başvurusu yapmadan önce yukarıda belirttiğimiz konsolosluk sayfaları aracılığı ile Bangladeş Büyükelçiliği resmi tatil günlerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz. 

Değerli ziyaretçilerimiz Çanakkale Bangladeş Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Bangladeş Vize sayfasını incelediniz. Danışmanlık hizmetimizden fayfalanabilemek için bizleri +90 (850) 241 12 19 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek bilgi sahibi olabilirsiniz. Çanakkale Bangladeş Vize Merkezi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp