İzmir

Telefon

+90 (232) 970 05 13

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bangladeş Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Bangladeş Vize Merkezi İzmir şubemize hoş geldiniz

İzmir ve yakın çevre illerinden Bangladeş vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişiler Vize Merkezi İzmir şubemiz üzerinde Bangladeş vize başvuru işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bangladeş İzmir şubesi sayfasındaki bilgileri dikkatle okuyunuz. Sayfamızdaki telefon, adres ve e-posta adresimizden İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Bangladeş vize başvuru işlemlerinde uzman olan temsilcilerimiz ihtiyaç duyduğunuz Bangladeş vizesini almanızda yardımcı olacaklardır.

Bangladeş vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için temsilcilerimizi arayabilir veya [email protected] e-posta hesabımıza vize talebinizi gönderebilirsiniz.

Bangladeş vizenizi İzmir’den almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Adım. İzmir Vize Merkezi’nin çağrı merkezini arayarak Bangladeş vizesi başvurusu için gerekli olan belgeleri e-posta ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. Evrak listesi ve vize için başvuru şartlarını kapsayan e-posta tarafınıza gönderilecektir.
  2. Adım. Bangladeş vizesi için tarafınıza gönderilen bilgilendirme e-postası’nda belirtilen evrakları hazırlayın.
  3. Adım. Bangladeş vizesi başvurusunu gerekli evrakları ofisimize kargo ya da kurye ile gönderebileceğiniz gibi bizzat randevu almadan gelerek de yapabilirsiniz. Bangladeş vize başvurunuz kısa zamanda işleme alınacaktır.
  4. Adım. Vize sonucu Bangladeş Konsolosluğu’ndan çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya istediğiniz adrese kargo ile gönderebilirsiniz.

Bangladeş vize başvurularınız için Vize Merkezi çalışma saatleri

Bangladeş vizesine İzmir’den başvuruda bulunmak isteyen kişiler, İzmir Vize Merkezi’ni çalışma saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.

  • Pazartesi ve Cuma günleri 08:30 – 18:00 arası
  • Cumartesi günü 10:00 – 14:00 saatleri arasında Bangladeş vizesi başvuruları için ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almak zorunlu değildir.

Bangladeş vizesi İzmir başvuruları için gerekli evraklar hakkında

İzmir’den Bangladeş vize başvurusu için gereken evrak listesine Bangladeş Vize Merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinden ulaşabilirsiniz. Fakat güncel olan evrak listesini öğrenmek ve daha detaylı bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bangladeş vize başvurunuzun kabul edilmesi için Bangladeş Konsolosluğu tarafından istenen vize başvuru koşullarını eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekmektedir. Eksik, hatalı veya yanlış evraklara yapılan Bangladeş vize başvuruları kabul edilmemektedir. Bangladeş Konsolosluğu vize bölümü gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

Seyahat amacına uygun Bangladeş vize türüne başvuru yapın

Bangladeş vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat amacının belgeleri beyan edildikten sonra değiştirilmez.

Bangladeş’e ticari amaçla gidecek şirket yetkilileri, Bangladeş’te iş faaliyeti içerisinde oldukları şirketten gönderilen davetiye ile işlemlerini yapabilirler. Bangladeş’te aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile gidecek kişiler Bangladeş aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvuru yaparak gereken evrakları buna göre hazırlamaları gereklidir. İzmir’den Bangladeş vize başvuru işlemlerinde başvuruda bulunduğunuz vize türü ne olursa olsun seyahat amacınıza uygun olan Bangladeş vize davetiyesi almanız gerekmektedir.

Bangladeş vize başvuru evraklarınızı eksiksiz teslim edin

Bangladeş vize başvurusu için gerekli evrakları tarafınıza iletilen bilgilendirme e-postasındaki bilgiler doğrultusunda hazırlamanız istenmektedir. Hatalı veya eksik belgelerle yapılacak başvuru işlemleri Bangladeş Konsolosluğu tarafından kabul edilmeyecektir. Bangladeş vize başvuru işlemleri için gerekli evrakları hazırlarken Vize Merkezi temsilcilerimiz size destek olacaklardır.

Bangladeş seyahat tarihlerinizi ve seyahat amacınızı netleştirin

İzmir’den yapılan Bangladeş vize başvurularında dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat tarihleri net olmalıdır. Belgelerde belirtilen tarihlere özellikle dikkat edilmesi gereklidir. Ülkeye giriş ve çıkış tarihlerindeki tutarlılık belirtilmeli ve Bangladeş vize başvuru sürecinde şüphe edilecek bir boşluk olmamalıdır.

Bangladeş Büyükelçiliği vizenizi dilekçenizde belirtilen tarihten itibaren başlatacaktır. Bangladeş vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce sonuçlanabilir ancak vizeniz dilekçede belirtilen tarihten itibaren geçerli sayılmaktadır.

Bangladeş Büyükelçiliği tarafından aranabilirsiniz

İzmir’den yapılan Bangladeş vize başvuruları Bangladeş Büyükelçiliği’nde işleme alındıktan sonra görevli kişiler tarafından telefon veya e-mail yoluyla çağrılabilirsiniz. Büyükelçilik görevlileri başvuru sahibinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilmektedir. Bu durum Vize Merkezi temsilcilerinden bağımsız olarak gelişmekte olup konsolosluk görevlilerinin yetkisindedir.

Bangladeş vizesi kaç günde çıkar?

İzmir’den yapılacak Bangladeş vize başvuru işlemleri 5-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç kesin olamamakla beraber konsolosluğun ek evrak istediği durumlarda uzayabilmektedir.

Bangladeş vizesi ücreti

Bangladeş vize ücreti başvuru işlemlerinin değerlendirilmeye alınması için istenmektedir. Bangladeş vize ücreti vizenin türüne, giriş sayısına göre değişmektedir. Bangladeş vize ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp