Edirne

Telefon

+90 (850) 460 15 13

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bangladeş Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Bangladeş Vize Merkezi Edirne şubemize hoş geldiniz

Edirne ve yakın çevre illerinden Bangladeş vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişiler Vize Merkezi Edirne şubemiz üzerinde Bangladeş vize başvuru işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Bangladeş Edirne şubesi sayfasındaki bilgileri dikkatle okuyunuz. Sayfamızdaki telefon, adres ve e-posta adresimizden Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Bangladeş vize başvuru işlemlerinde uzman olan temsilcilerimiz ihtiyaç duyduğunuz Bangladeş vizesini almanızda yardımcı olacaklardır.

Bangladeş vizesi hakkında daha fazla bilgi almak için temsilcilerimizi arayabilir veya [email protected] e-posta hesabımıza vize talebinizi gönderebilirsiniz.

Bangladeş vizenizi Edirne'den almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Adım. Edirne Vize Merkezi’nin çağrı merkezini arayarak Bangladeş vizesi başvurusu için gerekli olan belgeleri e-posta ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. Evrak listesi ve vize için başvuru şartlarını kapsayan e-posta tarafınıza gönderilecektir.
  2. Adım. Bangladeş vizesi için tarafınıza gönderilen bilgilendirme e-postası’nda belirtilen evrakları hazırlayın.
  3. Adım. Bangladeş vizesi başvurusunu gerekli evrakları ofisimize kargo ya da kurye ile gönderebileceğiniz gibi bizzat randevu almadan gelerek de yapabilirsiniz. Bangladeş vize başvurunuz kısa zamanda işleme alınacaktır.
  4. Adım. Vize sonucu Bangladeş Konsolosluğu’ndan çıktıktan sonra pasaportunuzu ofisimizden alabilir veya istediğiniz adrese kargo ile gönderebilirsiniz.

Bangladeş vize başvuruları için Vize Merkezi çalışma saatleri

Bangladeş vizesine Edirne’den başvuru yapmak isteyen kişiler, Vize Merkezi Edirne Şubesini çalışma saatleri içerisinde randevu almaya gerek olmadan ziyaret edebilirler.

  • Pazartesi ve Cuma günleri 08:30 – 18:00 saatleri arası
  • Cumartesi günü 10:00 – 14:00 saatleri arasında Bangladeş vizesi başvuru işlemleri için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bangladeş vizesi Edirne başvuru işlemleri için gerekli evraklar hakkında

Edirne’den Bangladeş vize başvurusu için gerekli olan evrak listesine Bangladeş Vize Merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinden öğrenebilirsiniz. Güncel evrak listesini öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi danışmalarımızla iletişime geçebilirsiniz. Bangladeş vize başvurunuzun kabul edilmesi için Bangladeş Konsolosluğu’nun vize prosedürlerini ve başvuru koşullarını tam olarak yerine getirmeniz gereklidir. Hatalı, yanlış veya eksik evraklarla yapılan Bangladeş vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Bangladeş seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yapın

Bangladeş vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı belirlemeniz gereklidir. Dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat amacı ibraz edildikten sonra değiştirilemez. Bangladeş’e ticari sebeplerle gidecek firma yetkilileri Bangladeş’te iş faaliyeti içinde oldukları firmadan gönderilen davetiye ile işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Bangladeş’te aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile seyahat edecek kişiler Bangladeş aile ve arkadaş ziyareti vizesine başvuru yaparak gerekli evrakları buna istinaden uygun hazırlamaları gerekmektedir. Edirne’den Bangladeş vize başvur işlemlerinde ihtiyaç duyduğunuz vize türü ne olursa olsun seyahat amacınıza uygun Bangladeş vize davetiyesi almanız gereklidir.

Bangladeş seyahat tarihlerinizi ve seyahat amacını belirleyin

Vize Merkezi Edirne Şubesi’nden yapılan Bangladeş vize başvuru işlemlerinde dilekçe ve başvuru formunda belirtilen seyahat tarihlerinin net olması gereklidir. Evraklarda beyan edilen tarih aralıklarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bangladeş’e giriş ve çıkış tarihlerindeki tutarlılık belirtilmeli ve vize başvuru sürecinde şüphe edilecek bir durum olmamalıdır.

Bangladeş Konsolosluğu vizenizi dilekçenizde belirtilen tarih aralıklarından itibaren başlatacaktır. Bangladeş vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce sonuçlanabilir fakat vizeniz dilekçede belirtilmiş olan tarihten geçerli sayılır.

Bangladeş vize başvuru evraklarınızı eksiksiz teslim edin

Bangladeş vize başvurusu için gereken belgeleri size iletilen bilgilendirme e-mail’indeki bilgilere göre hazırlamanız gereklidir. Eksik ya da hatalı evraklarla yapılacak vize başvurusu Bangladeş Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Bangladeş vize başvur işlemleri için gereken evrakları hazırlarken Vize Merkezi temsilcilerimiz size yardımcı olacaklardır.

Bangladeş Büyükelçiliği tarafından aranabilirsiniz

Edirne’den yapılan Bangladeş vize başvuruları büyükelçilik tarafından işleme alındıktan sonra yetkili kişiler telefon ya da e-mail aracılığıyla sizi çağırabilirler. Büyükelçilik görevlileri başvuru sahibinin ibraz ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilirler. Bu durum Vize Merkezi temsilcilerimizden ayrı olarak gelişmekte olup büyükelçilik görevlilerinin inisiyatifindedir.

Bangladeş vizesi kaç günde sonuçlanır?

Edirne’den yapılacak vize başvuruları 5-7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu süreç kesin olmamakla beraber konsolosluğun ek evrak istediği bazı durumlarda uzayabilmektedir.

Bangladeş vize ücreti

Bangladeş vize ücreti başvuru işlemlerinin değerlendirilmesi için alınmaktadır. Bangladeş vize ücreti vizenin türüne göre değişiklik göstermektedir. Bangladeş vize ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp