Trabzon

Telefon

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bahreyn Vize Merkezi, Trabzon

Bahreyn Vize Merkezi Trabzon ofisimiz aracılığı ile vize işlemlerinizi kolayca başlatarak kısa sürede vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Trabzon ve ilçelerinden ve hatta çevre illerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Danışmanlık hizmetinizi başlatmak için uzmanlarımızı +90 (212) 963 50 76 nolu hattan arayabilir veya ofisimizde bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Umuma Mahsus yani bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Bahreyn seyahatleri için vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Yeşil, gri ve diplomatik pasaport sahibi kişiler ise 90 günü aşmayacak Bahreyn Krallığı seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Bahreyn Krallığı standart seyahat öncesi verilen vize uygulaması dışında 15 günü geçmeyecek seyahatler için kapıda vize uygulaması ile de geçişe izin vermektedir. Ancak sınır görevlileri eksik evrak ve benzeri sebeplerle sınır geçişine izin vermeme yetkisine sahiptirler. Bu sebeple seyahat öncesi Bahreyn vizesi işlemlerinizi tamamlamanız önerilir.

Bahreyn Vize Merkezi Trabzon Başvurusu

Bahreyn’e seyahat edecek Türk vatandaşları Trabzon ve çevre illerden Vize Merkezi uzmanlarını arayarak ya da ofisimizi ziyaret ederek Bahreyn vize başvurusunu kolayca başlatabilirler. Vize işlemleri için yetkili tek kurum Bahreyn Büyükelçiliği’dir. Konsolosluk vize başvurusu kabul etmemektedir. Akredite kurumlar aracılığıyla gerçekleştirilen başvuru işlemleri öncesi Vize Merkezi uzmanları kişiye özel evrak listesi ve ücretlendirme konusunda sizi bilgilendirecektir. Sonrasında eksiksiz hazırlanan vize dosyanız yetkililere ulaştırılacak ve süreç sonunda pasaportunuzu yine uzmanlarımızdan alabileceksiniz.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn vize başvurusunda gerekli evraklar diğer vize çeşitlerinde de olduğu gibi kişiye özel düzenlenir. Aşağıda sunacağımız evraklar tüm vize başvurularında genel olarak talep edilen evraklardır.

 • Nüfus cüzdanı ve nüfus kayıt örneği (tüm bilgiler pasaport bilgileri ile eşleşmelidir)
 • Pasaport ve pasaport fotokopisi
 • 2 adet beyaz fonda çektirilmiş biyometrik fotoğraf
 • Bahreyn vize başvuru formu (imzalı ve eksiksiz doldurulmuş)
 • Şirket sahipleri ve ücretli çalışanlar için iş yeri evrakları
 • SGK Dökümleri
 • Bordro, gelir gösteren evraklar, banka hesap dökümleri
 • Uluslararası geçerliliği olan seyahat sağlık sigortası
 • Bahreyn vize ücreti ödendi belgesi
 • Akraba, arkadaş ziyareti ve iş gezisi için seyahat ediliyorsa davetiye
 • Seyahat masraflarını başkası karşılayacaksa sponsor evrakları
 • Otel ve uçak rezervasyon belgeleri
 • Bahreyn Vizesi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

  Bahreyn için Türkiye’den başlatılan vize işlemlerinde başvuru sonuçlanma süresi ortalama 10-15 gündür. Her iki ülkeye dair resmi tatiller, dönemsel yoğunluklar bu sürenin uzamasına sebep olabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizden 1 ay önce başvuru işleminizi başlatmanız yerinde olacaktır.

  Vize başvurunuzu eksik evrakla teslim etmeniz durumunda veya ret almanız halinde de bu süreç uzayacaktır. Bu sebeple başvurunuzu talep edildiği şekli ile teslim etmeniz büyük önem taşımaktadır.

  Vize Merkezi Trabzon ofisimiz aracılığıyla Bahreyn için Büyükelçilik tarafından talep edildiği şekilde vize başvuru sürecini geçireceğinizi bilmenizi isteriz. Detaylı bilgi için uzmanlarımızla dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücreti

Bahreyn vize ücreti seyahatinizin ne kadar süreceğine, kaç giriş ve kaç çıkış yapacağınıza göre aynı zamanda vize kategorisine göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle uzmanlarımızı arayarak vize işlem sürecine bağlı ödemeleri kalem kalem öğrenebilirsiniz. Hemen hatırlatalım vize reddi durumunda vize harcı iade edilmemektedir.

Bahreyn vize ücreti detaylarına +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan ya da ofislerimize gelerek bilgi edinebilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Reddi

Bahreyn için gerçekleştireceğiniz başvuru onay alabileceği gibi ret ile de sonuçlanabilir. Bahreyn vize reddinin genel üç sebebi vize evraklarının eksik teslimi, önceki seyahatlerinizde yapılmış ihlaller ya da maddi yeterlilik bakımından beklenileni karşılayamıyor olunmasıdır. Vize reddi durumunda iki seçeneğiniz olacaktır. Bunlardan biri itiraz dilekçesi ile yeniden değerlendirme talep etmektir. Diğeri ise söz konusu ret sebebini çözerek yeni bir başvuru yapmaktır.

Ancak her iki süreç de seyahatinizin ertelenmesine sebep olacaktır. Bu nedenle ilk başvurunuzu özenle ve kuralına göre gerçekleştirmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Bahreyn ve Vize Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler

 • Bahreyn vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce pasaportunuzun en az 1 yıl daha geçerli olduğundan emin olun.
 • Seyahat sağlık sigortası yaptırırken poliçe tarihlerinin tüm seyahati kapsayıp kapsamadığını kontrol edin.
 • Bahreyn’de 90 günden fazla kalacaksanız uzun süreli vize türünde başvuru yapmanız gerekir. Bu türde süreç biraz daha uzun sürecektir.
 • Vize Merkezi Trabzon ofisimiz ile Bahreyn vizesi işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bizi aramak veya ofislerimizi ziyaret etmektir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp