Konya

Adres

Horozluhan Mahallesi, Şenyurt Sokak Oto Plaza Sitesi No: 26 Selçuklu/Konya

Telefon/Faks

Tel : +90 (212) 970 05 38

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

afrika@vizemerkezi.com

Bahreyn Vize Merkezi, Konya

Vize Merkezi Konya Ofisimize Hoş Geldiniz. 
Bahreyn Krallığı’na seyahat planı olan ve vize sahibi olması gereken vatandaşlarımız için hazırladığımız Konya ofis sayfamız vize sürecine dair gerekli bilgileri içermektedir. Bahreyn vize başvurusuna ait detaylar, 2019 vize ücretleri, başvuru sonuçlanma süresi, gerekli evraklar gibi konu başlıklarını güncel bilgiler doğrultusunda sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Bahreyn vizesi başvuru sürecini Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte başlatarak işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz. 

Detaylı bilgi almak istediğiniz zamanlarda +90 (212) 970 05 38 numaralı telefondan bizi arayabilir ve afrika@vizemerkezi.com e-posta adresine yazabilir ya da Konya ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. 

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımızın 90 günü aşmayan Bahreyn seyahatleri için vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile Bahreyn’e seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Umuma Mahsus pasaport hamilleri 15 günü aşmayan Bahreyn seyahatleri için sınır kapılarında vize başvurusunda bulunarak ülkeye giriş yapabilirler. Fakat bu sırada evraklarınız ile ilgili bir sorun yaşamanız oldukça muhtemeldir. Bu nedenle seyahatiniz öncesinde vize başvurunuzu Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek Bahreyn’e kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn vize başvurunuz öncesinde aşağıda sıralanan evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bahreyn vizesi gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi 
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Banka bilgileri (hesap dökümü, yeterli miktarda para detayları)
 • Uluslararası sağlık sigortası
 • Bahreyn vizesi ücret dekontu
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 • Otel ve uçak rezervasyonları 

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkemiz sınırları içerisinde gerçekleştirmiş olduğu Bahreyn vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun vize başvurularını değerlendirme ve onaylama yetkisi bulunmamaktadır. Bahreyn Krallığı için gerçekleştirilen vize başvurularının sonuçlanması 7-10 iş gününü kapsamaktadır. Eksik evrak teslim ederek Bahreyn vizesine başvurmak sonuçlanma sırasında gün kaybetmeye ya da vize reddi almaya neden olabilir. Türkiye sınırlarından yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanması tahmin edilenden uzun sürebilir. Vize başvurularınızı Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek süreci kolaylaştırabilir ve işlemlerinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz. 

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn için belirlenen vize ücretleri seyahat süresi, vize türü ve başvuru zamanına göre değişiklik gösterebilmektedir. Son belirlenen güncel Bahreyn vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödeyerek sahip olduğunuz vize ücret dekontu diğer gerekli evrakların arasında yer almalıdır. Vize başvuruların ret ile sonuçlanması halinde vize ücreti iade edilmemektedir. 
2019 Bahreyn vize ücretlerine +90 (212) 970 05 38 numaralı telefon ve afrika@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Detayları

Bahreyn vize başvurusu sırasında doldurulması gereken vize başvuru formu sizi tanımaya yönelik sorulardan oluşan resmi bir formdur ve vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle başvuru formunun doğru ve birbirini destekleyen bilgiler eşliğinde doldurması gerekmektedir. Tutarsız, eksik ya da yanlış bilgi içerdiği gözlemlenen formlarının vize reddi ile sonuçlabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Bahreyn vize başvurunuz sırasında başvuru formunu anlaşılır, okunaklı ve büyük harfler kullanarak doldurmanız oldukça önem arz etmektedir. Vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce, Arapça dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Vize başvuru formunun doldurulması aşamasında Vize Merkezi Konya ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve Bahreyn vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn sınırları içerisine seyahat etme amacı ile gerçekleştirdiğiniz vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Vize başvurunuza ait reddedilme nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Büyükelçiliklerin vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunluluğu olmadığını bilmelisiniz. Bahreyn vize başvurunuz sırasında evraklarınızın eksiksiz olması başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önemlidir. Vize Merkezi Konya ofisimiz ile birlikte belirlenen prosedüre en uygun başvuruyu yapabilmeniz mümkündür. 

Bahreyn Krallığı’na ve Vize Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler

 • Bahreyn’e vize başvurusunda bulunmadan önce pasaport geçerlilik süresinin 1 yıldan daha az olmamasına özen göstermeniz oldukça önemlidir. Vize sahibi olarak ya da pasaport türüne göre Bahreyn’e seyahat etmeniz pasaport geçerlilik süresinin önemini değiştirmemektedir. Bu nedenle Bahreyn seyahatiniz öncesinde geçerli olan pasaport süreniz mutlaka dikkat etmeniz gereken konular arasında yer almaktadır.
 • Vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuz ile ilgili dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri pasaportunuzun herhangi bir şekilde deforme olmamış olmasıdır. Bahreyn’e giriş-çıkış anlarında ve vize işlemleriniz sırasında beklenmedik bir sorun ile karşılaşmamak adına pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Bahreyn oturum izni ile ilgili gerekli bilgilere ve evrak listesine sitemiz üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür. Detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Bahreyn vatandaşlığına geçiş ile ilgili kurumumuz hizmet vermemektedir. Konu ile ilgili büyükelçiliğe şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
 • Bahreyn’e seyahatiniz ile ilgili beklenmeyen bir sorunla karşı karşıya kalmamak adına vize başvuru işlemlerinizi olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmiş olmanız oldukça önem arz etmektedir. Vize başvuru sonuçlanma işleminiz tahmin ettiğinizden daha uzun sürebilir ya da başvuru işleminizi tekrarlamak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle seyahat başlangıç tarihinin en az 15 gün öncesine kadar başvuru işlemlerinizi tamamen bitirmiş olmanız oldukça önemlidir.

Vize Merkezi Konya ofisimiz ile Bahreyn vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilir ve işlemlerinizi kurumumuz aracılığı ile rahatlıkla takip edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (212) 970 05 38 numaralı telefondan bizi arayabilir ve afrika@vizemerkezi.com e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Telefon
x