Kayseri

Telefon/Faks

0850 460 15 67

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Bahreyn Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri Ofisimize Hoş Geldiniz. 
Bahreyn Krallığı’na seyahat edecek vatandaşlarımıza yönelik hazırladığımız Kayseri ofisine ait sayfamızı okumaya devam ederek Bahreyn vize sürecine dair bilinmesi gerekenlere ulaşabilirsiniz. Bahreyn vizesi başvuru süreci, gerekli evraklar, vize başvuru ücretleri, Bahreyn Krallığı’na ve vizesine yönelik bilinmesi gerekenler gibi konu başlıkları altında merak edilenleri açıklamayı amaçladık. Bahreyn vize başvurusunu Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilir ve işlemlerinizin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz. 

0850 460 15 67 numaralı telefondan bizi arayabilir ve kayseri@vizemerkezi.com e-posta adresine yazabilir ya da Kayseri ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. 

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri 90 günü aşmayan Bahreyn seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaftır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile Bahreyn’e seyahat edecek vatandaşlarımızın vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Umuma Mahsus pasaport hamili vatandaşlarımız 15 günü aşmayan Bahreyn seyahatleri için sınır kapılarında vize başvurusunda bulunarak ülkeye giriş yapabilirler fakat bu yolu tercih etmeniz halinde evraklarınız ile ilgili bir sorun yaşamanız oldukça muhtemeldir. Bu nedenle seyahatiniz öncesinde vize başvurunuzu Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek Bahreyn’e kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn Krallığı için yapacağınız vize başvurusu öncesinde aşağıda belirtilen evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi 
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Banka bilgileri (hesap dökümü, yeterli miktarda para detayları)
 • Uluslararası sağlık sigortası
 • Bahreyn vizesi ücret dekontu
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 • Otel ve uçak rezervasyonları 

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den Bahreyn Krallığı sınırlarına yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisi sadece Ankara’da bulunan Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Bahreyn’e yapılan vize başvurusunun sonuçlanması ortalama 7-10 iş gününü kapsamaktadır. Vize başvurusu sırasında eksik evrak teslim etmeniz sonuçlanma sürecinde gün kaybetmenize ya da başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Başvuru sonuçlanmaları resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen sürede gerçekleşmektedir. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte prosedüre en uygun başvuruyu yapabilir ve süreci kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.  

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn Krallığı için belirlenen vize ücretleri vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bahreyn vize ücretlerine 0850 460 15 67 numaralı telefondan bizi arayarak ve kayseri@vizemerkezi.com e-posta adresine yazarak ya da Kayseri ofisimizi ziyaret ettiğiniz sırada ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri yıl içerisinde değişiklik gösterebilir bu nedenle son belirlenen ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. Bahreyn vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekont Bahreyn vize başvurusunuz sırasında gerekli olan evraklarınız arasında yer almalıdır.
2019 Bahreyn vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ya da Kayseri ofisimizi ziyaret ederek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Bahreyn Vize Başvuru Formu Detayları

Bahreyn yapacağınız vize başvurunuz sırasında doldurulması gereken vize başvuru formu sizi tanımaya yönelik sorular ekseninde hazırlanmış resmi bir formdur. İçerisinde kişisel bilgileriniz, iletişim ve ulaşım bilgileriniz, Bahreyn’e seyahat amacınız gibi sorular yer almaktadır. Başvuru formunu doğru ve tutarlı bilgiler eksenin doldurulmuş olmak oldukça önemlidir. Aksi gözlemlenen durumlarda reddi alabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Bahreyn vize başvuru formunu İngilizce, Arapça ve Türkçe dillerinden birini tercih ederek doldurabilirsiniz. Vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Kayseri ofisimizden danışmanlık hizmeti alarak Bahreyn vize başvurunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Büyükelçiliklerin vize ret nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Fakat başvuru reddedilme nedeni belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan Bahreyn’e vize başvurusu yapabilirsiniz. Vize reddi ile karşılaşılması halinde yapılabileceklerden bir diğeri itiraz dilekçesi yazmaktadır. Başvurunuzun ret ile sonuçlanmasının en yoğun nedenlerinden biri eksik evrak teslim etmenizdir. Bahreyn vize başvurunuz öncesinde evraklarınızın sizden istendiği gibi ve eksiksiz olmasına dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte başvuru işlemlerinizi prosedüre uygun olarak tamamlayabilirsiniz.

Bahreyn Krallığı’na ve Vize Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler

 • Bahreyn vize başvurunuz öncesinde pasaport geçerlilik süresinin 1 yıldan az olmamasına dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Vize sahibi olarak ya da vizeden muaf olarak seyahat etmenin pasaport geçerlilik süresinin önemini değiştirmediğini bilmeniz gerekmektedir.
 • Bahreyn vatandaşlığına geçiş işlemlerini başlatmayı istemeniz halinde şahsen konsolosluğa başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş süreci kapsamında hizmet vermemektedir.
 • Bahreyn’de oturum izni talep edebilmeniz için takip etmeniz gereken sürece ve gerekli evraklar listesine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Oturum izni ilgili Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. 
 • Bahreyn vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olması oldukça önemlidir. Vize işlemlerinde ve Bahreyn sınır kapılarında beklenmedik bir sorun ile karşılaşmamanız açısından özen göstermeniz gerekmektedir.
 • Bahreyn Krallığı sınırlarına gerçekleşecek seyahat ile ilgili sorun yaşamamak adına vize başvuru işlemlerini olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bahreyn vize başvurunuz sırasında evraklarınızda eksiklik tespit edilebilmesi halinde sizden ek evrak talep edilebilir ya da başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir ve başvurunuzu yenilemek zorunda kalabilirsiniz. Vize sürecini en doğru şekilde tamamlamak adına işlemlerinizi seyahat tarihinin en az 15 öncesinde gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. 

Vize Merkezi Kayseri ofisimize 0850 460 15 67 numaralı telefon ve kayseri@vizemerkezi.com e-posta adresi aracılığı ile ulaşabilir ve sürece dair merak ettiklerinizi öğrenerek Bahreyn vize işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. 

Bahreyn ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x