Kayseri

Telefon

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bahreyn Vize Merkezi, Kayseri

Bahreyn Krallığı’na Kayseri ili ve çevresinden seyahat etmeyi düşünen kişiler Bahreyn Vize Merkezi, Kayseri ofisimiz aracılığıyla vize başvurusunda bulunabilirler. Bahreyn vizesine dair genel bilgi verdiğimiz sayfamızı inceledikten sonra uzmanlarımıza +90 (212) 963 50 76 nolu hattımızdan ulaşabilir ya da ofisimizi bizzat ziyaret ederek danışmanlık hizmetinizi başlatabilirsiniz.

Bahreyn Vize Merkezi Kayseri İşlemleri

Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaport sahipleri 90 günü aşmayacak seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Ancak bordo pasaport sahipleri vize başvuru yaparak olumlu sonuç almak zorundadır. 15 Günü aşmayan Bahreyn ziyaretleri için kapıda vize uygulamasından faydalanabilirsiniz. Ancak sınır görevlilerinin olumsuz görüş bildirmesi olasıdır. Bu nedenle seyahat öncesinde Bahreyn vizesi başvurunuzu yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Bahreyn Vize Başvuru Evrakları

Gerçekleştireceğiniz Bahreyn vizesi İşlemleri öncesinde Konsolosluk tarafından talep edilen evrakları hazırlamanız gerekir. Bu evraklar kişiye, mesleki duruma ve mali yeterliliğe göre değişkenlik gösterir. Aşağıda sıraladığımız evraklar ise genel olarak her başvuru sahibinden talep edilen evraklardır.

  • Pasaport ve fotokopisi
  • Nüfus Kayıt Örneği ve kimlik fotokopisi
  • Biyometrik fotoğraf 2 adet
  • Bahreyn vizesi başvuru formu
  • Uluslararası seyahat sağlık sigortası poliçesi
  • İşverenler ve ücretli çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren evraklar
  • Mali durum gösteren evraklar maaş bordrosu, ruhsat, tapu, banka hesap dökümü gibi
  • Bahreyn vizesi ücret dekontu
  • Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
  • Otel ve uçak rezervasyonu

Bahreyn Vize İşlemleri Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den Bahreyn sınırlarına geçiş için yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisi sadece Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Bahreyn’e yapılan vize başvurusunun sonuçlanma süresi ise 10-15 gün aralığındadır. Ancak olası aksaklıklar ve resmi tatiller nedeniyle bu süre uzayabilir.

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn için belirlenen vize ücretleri vize türüne, seyahat süresine, giriş-çıkış sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bahreyn vize ücretinizi detaylı olarak öğrenmek için +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan uzmanlarımızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Vize ücretleri yıl içerisinde değişiklik gösterebilir. Ayrıca vize reddi ya da seyahatinizin iptal olması halinde vize ücreti iade edilmemektedir.

Vize ücretlerine dair önemli bir diğer husus ise vize ücretinin, vize işlem hizmeti veren acente ve danışmanlık ücreti ile karıştırılmasıdır. Vize harcı doğrudan Konsolosluk ya da Büyükelçilik resmi hesabına yatırılır. Bu dekont vize başvuru dosyanızda mutlaka bulunması gereken evraklardandır.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bahreyn’e yapılacak vize başvurusunun as belgesi vize formudur. Bu formun eksiksiz ve teyit edilebilir bilgilerle hatasız doldurulması son derece önemlidir. Bahreyn Vize Merkezi, Kayseri uzmanlarımız bu konuda size destek verecek teyit edici evraklarla birlikte sürecin talep edildiği gibi yapılmasında profesyonel yardım sunacaktır. Bahreyn vize başvuru formunu İngilizce, Arapça ve Türkçe doldurulabilir.

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn vize başvurusunda yanınızda olduğumuz gibi ret cevabı almanız durumunda da yanınızda olacağız. Et sebebinize istinaden çözüm önerilerimizi sunacak ve yeni bir başvuru için randevunuzu yenileyeceğiz. Eğer itiraz seçeneğini kullanmak isterseniz dilekçenizin yazımında da uzmanlarımız yardımcı olacaklardır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp