İzmir

Telefon

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bahreyn Vize Merkezi, İzmir

Ülkemiz sınırlarından Bahreyn’e seyahat edecek Türk vatandaşları bordo pasaport sahibi ise vize başvurusunda bulunarak onay almak zorundadır. Yeşil, gri ve siyah pasaport türlerine sahip olan Türk vatandaşları ise Bahreyn vizesinden muaftırlar. Bahreyn Vize Merkezi, İzmir ofisimizden vize danışmanlık hizmetimizden faydalanarak kolayca başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn vize işlemlerine dair daha detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan uzmanlarımıza ulaşabilir veya İzmir ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn Vize Merkezi İzmir Başvuru İşlemleri

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi kişiler vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Bahreyn’e 15 gün ve altında ziyarette bulunmak isteyenler kapıda vize uygulamasından faydalanabilirler. Ancak sınır görevlileri eksik bilgi ya da sunduğunuz evrakların eksik olması halinde ülkeye geçişinize izin vermeyebilir. Bu sebeple Bahreyn ziyaretinizden önce vize başvurusunda bulunmanız daha sağlıklı olacaktır.

İzmir ofisimiz uzmanlarımıza ulaşarak kişiye özel evrak listenize ve vize ücretlerine dair bilgilendirme maili talep edebilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn vize işlemlerine başlamadan önce seyahat sebebinize göre talep edilen evrak listenize ulaşmanız gerekir. Vize evrakları kişisel hazırlanır. Dolayısıyla yazımızda sıralayacağımız evraklar genel evraklar olacaktır. Şahsınıza özel evrak listesi için uzmanlarımızı arayabilirsiniz. Tüm kısa süreli Bahreyn vizesi için talep edilen genel evraklar aşağıdaki gibidir.

 • Pasaport, eski pasaport ve fotokopileri
 • T.C. Kimlik fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kaydı örneği
 • 2 Adet ve ölçülere uygun biyometrik fotoğraf
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Çalışanlar ve iş yeri sahipleri için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Banka hesap dökümleri ve diğer gelir gösterici evraklar
 • Bahreyn vizesi ücretinin ödendiğine dair dekont
 • Uluslararası seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Davetiye marifeti ile gidecekler için resmi onaylı davetiye
 • Seyahat masraflarını kendi karşılayamayacak olanlar için sponsor evrakları
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den gerçekleştirilen Bahreyn vizesi başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması yetkisi yalnızca Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu vize işlemleri konusunda yetkili değildir. Bahreyn’e seyahat etmek için gerçekleştirilen vize başvurularının değerlendirilmesi ise ortalama 10-15 iş günü sürmektedir. Resmi tatiller, sistem arızası ya da işlem yoğunluğu haricinde genellikle başvurular elçilik tarafından belirtilen süre içerisinde sonuçlanır. Vize başvurusunun değerlendirme sürecinde başvurunuz esnasında eksik evrak teslim edilmemesi oldukça önemlidir. Prosedüre en uygun başvuruyu yapmak sürecinizin belirtilen sürede tamamlanmasında etkendir.

Bahreyn Vize Ücreti

Bahreyn vize ücreti başvurulan zaman, vize kategorisi, giriş/çıkış sayısı ve seyahat süresine göre değişiklik gösterir. Güncel vize ücretlerine ve diğer hizmet kalemlerine dair ücretlendirme için uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması ya da seyahatinizi iptal etmeniz durumunda ödemiş olduğunuz vize ücreti iade edilmeyecektir.

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn sınırlarına seyahat etme amacı ile gerçekleştirdiğiniz vize işleminiz olumsuz da sonuçlanabilir. Vize başvurusunun reddedilme sebebi belirtildi ise bu sebebi çözerek yeniden başvuru yapabilir ya da çıkan karara itiraz edebilirsiniz.

Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile +90 (212) 963 50 76 numaralı telefon üzerinden iletişime geçerek veya ofisimizi ziyaret ederek Bahreyn vize işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp