İzmir

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak / İzmir

Telefon/Faks

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

izmir@vizemerkezi.com

Bahreyn Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş Geldiniz. Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından Bahreyn Krallığı’na vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için hazırladığımız İzmir ofis sayfamızı okumaya devam ederek Bahreyn vize sürecine dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. İzmir ve çevre illerinden Bahreyn vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın bilmesi gerekenleri konu başlıklarına ayırarak ayrıntılı olarak açıklamış bulunmaktayız. Bahreyn vize başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilmek adına Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.

Bahreyn vize başvuru sürecine dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan bizi arayabilir ve afrika@vizemerkezi.com e-posta adresine yazabilir ya da İzmir ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerine sahip olan vatandaşlarımız Bahreyn vizesine sahip olma zorunluluğundan muaftır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız ise Bahreyn seyahatleri için vize sahibi olmak zorundadır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile 15 günden kısa sürecek seyahatler için Bahreyn sınır kapılarında turistik vize hizmeti verilmektedir. Fakat evraklarınız ile ilgili sorun yaşamanız seyahat planında değişikliğe gitmenize neden olacağından vize işlemlerinizin önceden tamamlanmış olması oldukça önemlidir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile Bahreyn vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilir ve seyahatinize başlayabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn vize başvurusunda bulunmadan önce hazırlamanız gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Banka bilgileri (hesap dökümü, yeterli miktarda para detayları)
 • Uluslararası sağlık sigortası
 • Bahreyn vizesi ücret dekontu
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye sınırları içerisinden gerçekleştirilen Bahreyn vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu vize verme konusunda yetkili değildir. Bahreyn’e seyahat etmek için gerçekleştirilen vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması ortalama 7-10 iş gününü kapsamaktadır. Resmi tatiller haricinde genellikle başvurular belirtilen süre içerisinde sonuçlanmış olmaktadır. Vize başvuru açıklanma sürecinde gün kaybetmemek için başvurunuz sırasında eksik evrak teslim edilmemesi oldukça önemlidir. Prosedüre en uygun başvuruyu yapabilmek için Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçebilir ve işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn vize ücretleri başvurulan zaman, vize türü ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Güncel vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödemeniz halinde sahip olacağınız dekont Bahreyn vize başvurunuz için hazırlamış olduğunuz diğer gerekli evraklarınız arasına eklenmelidir. Vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması halinde ödemiş olduğunu vize ücretinin iade edilmediğini bilmeniz gerekmektedir.
Son belirlenen Bahreyn vize ücret detaylarına +90 (212) 963 50 76 numaralı telefon ve afrika@vizemerkezi.com e-posta adresimiz üzerinden Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Detayları

Bahreyn vize başvurunuz sırasında doldurulması gereken vize başvuru formu tutarlı ve doğru bilgiler eksenin doldurulması gereken resmi bir formdur. Vize değerlendirmesi sırasında oldukça önemli bir rol oynaması sebebiyle yanlış ve tutarsız bilgi içerdiği gözlemlenen formların vize reddine neden olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Bahreyn vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Başvuru formunun doldurulması aşamasında bilgilerinizin doğru olduğundan, anlaşılır, okunaklı ve büyük harflerle yazılmış olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bahreyn vize başvurusunda vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi İzmir ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn Krallığı sınırlarına seyahat etme amacı ile gerçekleştirdiğiniz vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Vize başvurusunun reddedilme nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Büyükelçiliklerin vize başvurusu ret nedenlerini açıklama zorunluluğu olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Vize başvurunuz sırasında evraklarınızın eksiksiz olması başvurunuzun olumlu sonuçlanması açısından oldukça önem arz etmektedir. Vize Merkezi İzmir ofisimiz ile birlikte belirlenen prosedüre en uygun başvuruyu yapabilmeniz mümkündür.

Bahreyn Krallığı’na ve Vize Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler

 • Bahreyn sınırlarında oturum izni almak istemeniz halinde sitemiz üzerinden sürece ve gerekli evraklara dair bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Oturum izni ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Bahreyn vatandaşlığına geçiş için konsolosluğa direkt olarak sizin başvuru yapmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlık ile ilgili hizmet vermemektedir.
 • Bahreyn sınırlarına yapacağınız seyahat öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Vize işlemleriniz ve ülkeye giriş-çıkış anlarınızda sorun yaşamamak adına oldukça önemlidir.
 • Bahreyn vizesine başvuru işlemi başlatmadan önce pasaport geçerlilik süresinin 1 yıldan daha az olmadığına emin olmanız gerekmektedir.
 • Bahreyn Krallığı seyahat planı ile ilgili değişikliğe gitmek zorunda kalmamak açısından başvuru işlemlerinizin olabildiğince erken bir tarihte gerçekleşmiş olması oldukça önemlidir. Başvuru sonuçlanma sürecinde gün kaybedebilir ya da olumsuz bir sonuç ile karşılaşarak tekrardan başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. Tüm işlemlerinizin başvuruzun en az 15 gün öncesine kadar tamamlanmış olması oldukça önemlidir.

Vize Merkez i İzmir ofisimiz ile +90 (212) 963 50 76 numaralı telefon ve afrika@vizemerkezi.com e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçerek ya da ofisimizi ziyaret ederek Bahreyn vize işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

bahreyn-vize-merkezi-izmir

Vize Merkezi Personel

Bahreyn ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6180