İstanbul

Telefon

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bahreyn Vize Merkezi, İstanbul

Vize Merkezi, İstanbul şubemize dair bilgilendirme sayfamıza hoş geldiniz. Bahreyn’e seyahat edecek Türk vatandaşları vizeye tabidir. Ülkeye turistik seyahat, eğitim ve iş gezileriniz için Vize Merkezi ofislerimizden destek alabilirsiniz. p>

Bahreyn vizesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan uzmanlarımızı arayabilir ve [email protected] elektronik posta adresimize yazabilir veya İstanbul ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Bahreyn’e seyahat planı olan Bordo Pasaport sahibi olan tüm Türk vatandaşları vize almak zorundadır. Yeşil, hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri 90 güne kadar olan Bahreyn seyahatleri için vize işlemlerinden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport hamili vatandaşlar için Bahreyn’e yapacakları kısa süreli turistik seyahatler için 15 gün konaklama süreli vize sınır kapılarında verilebilmektedir. Fakat eksik evrak gibi nedenlerden dolayı ülke sınırında sorun yaşamamak adına vize başvurunuzu önceden yapmış olmanız daha sağlıklı olacaktır. Bahreyn vizesi başvuru sürecini Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile birlikte tamamlayarak seyahat planını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn vizesi başvurunuz öncesinde hazırlamanız gerekenler genel evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Vize başvurusuna ait gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 76 numaralı telefonumuz aracılığı ile uzmanlarımıza ulaşabilir veya ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

 • Pasaport geçerliliği devam eden ve 2 sayfası boş
 • 2 adet beyaz fonda çektirilmiş biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Bahreyn vizesi başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Ücretli çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Banka hesap dökümü
 • Uluslararası seyahat sağlık sigortası
 • Bahreyn vizesinin ödendiğine dair ücret dekontu
 • Davet mektubu temin ederek gidenler için sponsor mektubu
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den Bahreyn’e gerçekleştirilen vize başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca AnkaraBahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul’da bulunan Bahreyn Fahri Konsolosluğu’nun Türk vatandaşlarına vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Bahreyn’e yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi ise 7 ile 10 iş günü arasında değişmektedir. Bahreyn vize başvurunuzda teslim edilen evraklar haricinde ek evrak talep edilmesi durumunda sonuçlanma süresinde değişiklik gösterebilir ve vize reddi alabilirsiniz. Bahreyn vize başvurusunda bulunmadan evvel resmi tatiller de göz önünde bulundurulmalıdır.

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn vize ücretleri başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Son belirlenen Bahreyn güncel 2024 vize ücret detaylarına uzmanlarımızla iletişime geçerek veya ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri yıl içerisinde değişiklik gösterebilir. Bu sebeple son belirlenen ücrete ulaşmanız gerekecektir. Bahreyn vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması vize ücretinin iadesi öz konusu değildir şahsınıza iade edilmemektedir. Vize başvurunuz esnasında başvuru ücretini ödemiş olduğunuza ait ücret ödendi dekontu diğer gerekli evraklarınız arasında dosyada bulunalıdır.

2024 Bahreyn vize ücretlerine firmamızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Detayları

Bahreyn vize başvurusu esnasında sunmanız gereken evraklar arasında vize başvuru formu da yer almaktadır. Vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgilerin yanında iletişim seçeneklerine dair detay bilgiler talep edilir. Bahreyn’e seyahat amacınızın da bu formda net bir şekilde açıklanması gerekir. Başvuru formunun doldurulması sırasında bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olarak yazılmış olması vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemlidir. Bahreyn vize başvuru formu Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinden biri ile doldurabilir. Formun doldurulması sırasında eksik ya da doğru olmayan bilgileri kullanmanız başvurunuzunvize reddi ile sonuçlanmasına sebp olabilmektedir. Böyle bir sorun yaşamamak adına Bahreyn vize başvurunuzu Vize Merkezi İstanbul ofisimiz uzmanları ile gerçekleştirmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn Krallığı vize başvurunuz ret ile de sonuçlanabilir. Vize reddi nedeni her zaman şahsınıza belirtilme zorunluluğu olan bir detay değildir. Eğer başvurunuzun reddedilme sebebi şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak Bahreyn vize başvurunuzu yeniden gerçekleştirebilir ya da vize itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize reddi sebeplerinin en başında eksik evrak teslim edilmesi gelmektedir. Bahreyn vize başvurunuz öncesinde evraklarınızın eksiksiz olduğuna ve başvurunuzun ret ile sonuçlandıracak herhangi bir neden olmadığına emin olmanız gerekir. p>

Bahreyn Krallığı’na ve Vize Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler

 • Pasaportunuz eski ve yıpranmış olmamasına özen gösterin.
 • Bahreyn sınırlarına yapacağınız seyahat öncesinde pasaport geçerlilik süresinin en az 1 yıl olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bahreyn’e vizeli ya da vizeden muaf olarak seyahat edecek olmanız pasaport geçerlilik süresi koşulunu değiştirmemektedir.
 • Bahreyn vatandaşlığına geçmek istediğiniz durumlarda direkt olarak konsolosluk ile iletişime geçmeniz gerekir. Vize Merkezi vatandaşlık işlemleri konusunda hizmet vermemektedir.
 • Bahreyn seyahatinizde herhangi bir sorun yaşamamak adına vize işlemlerinizi olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmelisiniz. Çalışma veya öğrenim amacı ile yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresinde değişiklik olabilir. Herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına Bahreyn vizesi başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilir ve süreci kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp