İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

afrika@vizemerkezi.com

Bahreyn Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş Geldiniz.
Bahreyn Krallığı sınırları içerisine seyahat edecek vatandaşlarımıza yönelik hazırladığımız İstanbul ofisine ait sayfamızı okumaya devam ederek vize sürecine dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Bahreyn vizesi, gerekli evraklar, vize başvuru ücretleri, Bahreyn Krallığı’na ve vize sürecine yönelik bilinmesi gerekenler gibi konu başlıkları altında oluşabilecek soruları yanıtlamayı amaçladık. Bahreyn vizesi başvuru sürecini Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek süreci kolaylaştırabilir ve işlemlerinizin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bahreyn vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan bizi arayabilir ve afrika@vizemerkezi.com e-posta adresine yazabilir ya da İstanbul ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Bahreyn Krallığı’na seyahat planı olan Umuma Mahsus Pasaport sahibi olan tüm vatandaşlarımız vize almak zorundadır. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaftır. Umuma Mahsus Pasaport hamili vatandaşlarımıza Bahreyn’e yapacakları kısa süreli turistik seyahatler için 15 gün ikamet süreli vize sınır kapılarında verebilmektedir. Fakat eksik belge gibi nedenlerden dolayı ülke sınırında sorun yaşamamak adına vize başvurunuzu önceden yapmış olmanız oldukça önemlidir. Bahreyn vizesi başvuru sürecini Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile birlikte tamamlayarak seyahat planını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn vize başvurunuz öncesinde hazırlamanız gerekenler evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Vize başvurusuna ait gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 76 numaralı telefonumuz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilir ya da ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Banka bilgileri (hesap dökümü, yeterli miktarda para detayları)
 • Uluslararası sağlık sigortası
 • Bahreyn vizesi ücret dekontu
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Bahreyn Krallığı’na yapılan vize başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul’da bulunan Bahreyn Fahri Konsolosluğu’nun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Bahreyn’e yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi 7 ila 10 iş günü arasında değişiklik göstermektedir. Bahreyn vize başvurunuzu eksik evrak teslim ederek yapmış olmanız sizden ek evrak talep edilmesi doğrultusunda sonuçlanma süresinde değişiklik gösterebilir ve vize reddi alabilirsiniz. Resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde Bahreyn vize başvurunuz sonuçlanmış olmaktadır. Bahreyn vize başvurunuz sürecinde herhangi bir sorun yaşamamak adına başvurularınızı Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile birlikte yürüterek işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn vize ücretleri başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Son belirlenen Bahreyn güncel 2023 vize ücret detaylarına +90 (212) 963 50 76 telefon numaramızı kullanarak kurumumuz ile iletişime geçerek ya da ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri Bahreyn devlet yasalarına göre yıl içerisinde değişiklik gösterebilir bu nedenle son belirlenen ücrete ulaşmanız oldukça önemlidir. Bahreyn vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Vize başvurunuz sırasında başvuru ücretini ödemiş olduğunuza ait ücret dekontu diğer gerekli evraklarınız arasında konulmalıdır.

2023 Bahreyn vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ya da Vize Merkezi İstanbul ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Detayları

Bahreyn vize başvurunuz sırasında teslim etmeniz gereken evraklar arasında vize başvuru formu yer almaktadır. Vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, Bahreyn’e seyahat amacınız gibi sorulardan oluşan sizi tanımaya yönelik olarak hazırlanmış resmi bir formdur. Başvuru formunun doldurulması sırasında bilgilerinizin doğru ve tutarlı olarak yazılmış olması vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önem arz etmektedir. Bahreyn vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Formun doldurulması sırasında eksik ya da doğru olmayan bilgileri kullanmanız başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Böyle bir sorun yaşamamak adına Bahreyn vize başvurunuzu Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile birlikte gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir.

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn Krallığı sınırları içerisine gerçekleştirdiğiniz vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Vize reddi nedeni her zaman şahsınıza belirtilme zorunluluğu olan bir detay değildir. Eğer başvurunuzun reddedilme sebebi şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak Bahreyn vize başvurunuzu tekrardan gerçekleştirebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize reddi nedenleri arasında en yoğun gerekçe eksik evrak teslim edilerek başvuru yapılmasıdır. Başvurunuz öncesinde evraklarınızın tam olduğuna ve başvurunuzun ret ile sonuçlandıracak herhangi bir neden olmadığına emin olmanız oldukça önemlidir. Bahreyn vize başvuru sürecini prosedüre en uygun şekilde tamamlayabilmek adına Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız.

Bahreyn Krallığı’na ve Vize Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler

 • Bahreyn vize başvurunuz öncesinde pasaportunuz eski ve yıpranmış olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Deforme olmuş pasaport hem vize işlemleriniz sırasında hem de ülke sınır kapılarında sorun yaşamanıza neden olabilmektedir.
 • Bahreyn sınırlarına yapacağınız seyahat öncesinde pasaport geçerlilik süresinin en az 1 yıl olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bahreyn’e vize sahibi olarak ya da vizeden muaf olarak seyahat edecek olmanız pasaport geçerlilik süresinin önemini değiştirmemektedir.
 • Bahreyn vatandaşlığına geçmek istediğiniz durumlarda direkt olarak konsolosluk ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlık işlemleri hizmeti vermemektedir.
 • Bahreyn sınırları içerisinde oturum iznine sahip olmak için başvuru ve gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Oturum izni süreleri 1 yıldan başlamaktadır. Konaklama süresine uygun olarak başvuru işlemlerinizi kurumuz ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Planlanmış olduğunuz Bahreyn seyahatinde herhangi bir sorun yaşamamak adına vize başvuru işlemlerinizi olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir. Vize başvuru açıklanması sırasında sorun yaşayabilirsiniz ve işlemlerinizin sonuçlanması tahmin ettiğinizden uzun sürebilir ve seyahat planında değişikliğe gitmek zorunda kalabilirsiniz. Çalışma ve öğrenim amacı ile yapılan vize başvurularının sonuçlanma gün sayısında değişiklik olabilir. Herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına Bahreyn vizesi başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilir ve süreci +90 (212) 963 50 76 numaralı telefonumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla takip edebilirsiniz.
Vize Merkezi Personel

Bahreyn ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5922