Gaziantep

Telefon/Faks

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

Bahreyn Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep Ofisimize Hoş Geldiniz.
Bahreyn Krallığı vize başvurularını Gaziantep ve çevresinden gerçekleştirecek vatandaşlarımız için hazırladığımız ofis sayfamızı okuyarak sürece dair bilinmesi gerekenlere ulaşabilirsiniz. Vize sürecine dair merak edilenleri sayfamız devamında yanıtlamış bulunmaktayız. Bahreyn vize başvurunuzu Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan bizi arayabilir ve afrika@vizemerkezi.com e-posta adresine yazabilir ya da Gaziantep ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Bahreyn sınırlarına Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile seyahat edecek vatandaşlarımız Bahreyn vizesine tabiidir. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport türlerinden biri ile Bahreyn’e 90 günden daha kısa süreli seyahat edecek vatandaşlarımızın vizeden muaftır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri 15 günden az sürecek seyahatleri için Bahreyn sınır kapılarında turistik vize alabilirler. Vize sürecinde herhangi bir sorun yaşamamak adına başvurularınızı önceden yapmış olmanızı tavsiye ederiz. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte Bahreyn vize sürecinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn Krallığı sınırlarına seyahat edecek vatandaşlarımızın vize başvuruları sırasında hazırlaması gereken evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Banka bilgileri (hesap dökümü, yeterli miktarda para detayları)
 • Uluslararası sağlık sigortası
 • Bahreyn vizesi ücret dekontu
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Bahreyn’e Türkiye sınırları içerisinden vize başvurusunda bulunan vatandaşlarımızın başvurularını değerlendirme ve onaylama yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bahreyn vize başvurularına ait değerlendirme ve onaylama işlemleri İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun yetki sınırları içerisinde değildir. Bahreyn’e yapılan vize başvurularının sonuçlanması ortalama 7-10 gün iş günü sürmektedir. Resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde başvuru işlemleriniz sonuçlanmış olmaktadır.

Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanma süresi tahmin edilenden uzun sürebilir. Başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz işlemlerinizin değerlendirilme ve onaylanma sürecinde zaman kaybetmenize neden olabilmektedir. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte Bahreyn vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilir ve takibini yapabilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn’e ait vize ücretleri başvurmuş olduğunuz zamana, vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilir. Bahreyn güncel vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Bahreyn vize başvurusunda vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekont diğer gerekli evraklarınız arasında yer almalıdır. Başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz ücret iade edilmemektedir.

Son belirlenen Bahreyn güncel vize ücret detaylarına +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan bizi arayarak ya da afrika@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Detayları

Bahreyn vize başvurunuz sırasında doldurmanız gereken vize başvuru formu içerisinde sizi tanımaya yönelik soruları barındıran resmi bir formdur ve vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle başvuru formunu doğru ve birbirini destekleyen bilgiler kullanarak doldurmanız oldukça önemlidir. Tutarsız, eksik, yanlış bilgi içerdiği gözlemlenen formlarının vize reddine neden olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Bahreyn vize başvuru formunu anlaşılır, okunaklı ve büyük harfler kullanarak doldurmanız dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce, Arapça dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Vize başvuru formunun doldurulması aşamasında Vize Merkezi Gaziantep ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve Bahreyn vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn ülkesi sınırlarına giriş yapabilmek için gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Büyükelçiliklerin vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklamak gibi bir zorunlulukları bulunmamaktadır. Fakat Bahreyn vize başvurunuza ait ret nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da vize itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Başvurunuzun herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşmaması adına vize başvurunuzda eksik evrak teslim etmemeniz oldukça önemlidir. En doğru başvuru sürecini Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile gerçekleştirebilir olduğunuzu hatırlarız ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebileceğinizi bilmenizi isteriz.

Bahreyn Krallığı’na ve Vize Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler

 • Bahreyn seyahat planında herhangi bir sorun yaşamamak adına vize başvuru işlemlerinizi olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir. Başvurunuz sonuçlanması aşamasında tahmin ettiğinizden daha fazla zaman kaybedebilir ya da başvurunuzu yenilemek durumunda kalabilirsiniz. Seyahat tarihinin en az 15 gün öncesinde Bahreyn vize başvuru işlemlerinin tamamlanmış olması oldukça önemlidir.
 • Bahreyn vize başvurunuz öncesinde pasaport geçerlilik süresinin 1 yıldan daha fazla olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
 • Vize işlemlerinde ve Bahreyn sınır kapılarında herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına pasaportunuzun eksi ve yıpranmış olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalı ve deformasyona uğramamış olmalıdır.
 • Bahreyn vatandaşlığına geçiş için Bahreyn Büyükelçiliği’ne şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlık hizmeti vermemektedir.
 • Bahreyn’e oturum izni almak istemeniz halinde takip etmeniz gereken süreç ve gerekli evraklara ait bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile +90 (212) 963 50 76 numaralı telefon ya da afrika@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

bahreyn-vize-merkezi-gaziantep

Vize Merkezi Personel

Bahreyn ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5535