Edirne

Telefon

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bahreyn Vize Merkezi, Edirne

Bahreyn Vize Merkezi Edirne. ofisimize ulaşarak Edirne merkez, ilçe ve çere illerden yapacağınız Bahreyn vizesi işlemlerinde danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bahreyn vizesine dair genel bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz. Ofisimizden danışmanlık hizmeti almak için ise +90 (212) 963 50 76 numaralı hattımızdan ya da mail adresimizden ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bahreyn Vizesi Başvuru İşlemleri

Türkiye’den Bahreyn’e seyahat etmeyi planlayan umuma mahsus pasaport ile seyahat edecek Türk vatandaşlarının vize sahibi olması gerekmektedir. Diplomatik, hizmet ve yeşil pasaport sahipleri ise vize işlemlerinden muaflardır.

Bahreyn’e kapıda vize uygulaması ile de geçiş yapmak mümkündür. Ancak bu uygulamada vize evraklarında genel olarak sorun yaşanabilmektedir. Bu nedenle Bahreyn vizesi başvurularınızı seyahatinizden önce yapmanızı öneriyoruz.

Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek; Bahreyn vize sürecinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayarak işlemlerinizi de adım adım takip edebilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Bahreyn vizesi başvurusu öncesi hazırlamanız gereken evraklar aşağıda listelenmiştir. Ancak vize başvuruları kişisel özellik ve bilgilere dayandığından ek, alternatif belgeler istenebilmektedir. Ayrıca iş, mali durum ve benzeri değişkenler evraklarda farklılık yaratacaktır. Bahreyn vize başvurusu için gerekli evraklar genel olarak şu şekildedir.

 • Seyahat sonrası en az altı ay daha geçerli olan, 2 boş sayfaya sahip, yıpranmamış pasaport
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf, beyaz fonda ve son 6 ay içerisinde çektirilmiş olmalı
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi, renkli ve arkalı önlü olarak alınmalıdır. Pasaport bilgileri ile örtüşmelidir.
 • Bahreyn vize başvuru formu eksiksiz ve teyit edilebilir bilgilerle doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
 • Pasaport renkli ve okunaklı olarak fotokopi çekilmeli ve dosyaya eklenmelidir.
 • Çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren tüm evraklar (ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, faaliyet belgesi, vergi levhası)
 • Kişinin adına açılmış banka hesabına dair bilgi ve hesap dökümleri
 • Uluslararası seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Bahreyn vizesi harç ücreti dekontu
 • Davetle gidenler ve seyahat masraflarını başkasının karşılayacağı seyahatlerde sponsor mektubu
 • Otel ve uçak veya diğer ulaşım rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Bahreyn için vize başvuru dosyalarını değerlendirme yetkisi Bahreyn Büyükelçiliği’ndedir. Bahreyn Konsolosluğu vize işlemleri konusunda yardımcı olmamaktadır. Ayrıca her dosya niteliksel olarak araştırılmakta ve sürece müdahale edilememektedir. Bahreyn için gerçekleştirilen vize başvurularının değerlendirilmesi ve cevaplanması 7-10 iş günü sürmektedir. Resmi tatiller, olası aksaklıklar ya da vize reddi bu süreci uzatabilir ya da yeniden başvuru yapmanıza sebep olabilir. Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan başvurular ve öğrenim, çalışma gibi amaçla yapılan başvuruların sonuçlanması daha uzun sürecektir. Vize Merkezi Edirne ofisimiz aracılığıyla Bahreyn vize başvurunuzu gerçekleştirip işlemleriniz sonuçlanana kadar takibini yapabilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücreti

Bahreyn için belirlenen vize ücretleri seyahat süresine, vize kategorisine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca yıl bazında artış söz konusu olabilmektedir. 2024 yılı için belirlenen Bahreyn vize ücreti listesine Bahreyn Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretinizi ödeyerek dekontunu diğer gerekli evrakların arasına eklemeyi unutmayın. Başvuruları ret ile sonuçlanan başvuru sahiplerine vize ücreti iade edilmemektedir.

Bahreyn vize ücreti bilgisi için uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn vize başvurunuzun olası sonuçlarından biri de vize reddi olacaktır. Dosyanızın talep edildiği şekil ve içerikle hazırlanmaması, önceki seyahatleriniz Bahreyn vize reddi almanızda etkili olabilir.

Vize reddi durumunda Büyükelçilik ve Konsoloslukların bunu bildirme zorunluluğu yoktur. Siz konuya ilişkin belgeyi talep ederek sorunlu görülen maddeyi çözümledikten sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz. Aynı süreçte itiraz da bir seçenektir. Bunun için de size verilen belgedeki bildirilen birime itiraz dilekçenizi sunabilirsiniz.

Başvurunuz sonuçlanma süresinde gün kaybetmemek veya olumsuz sonuç almamak için eksik evrak teslim etmemeye dikkat etmeniz gerekmektir. Bahreyn Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile Bahreyn vize başvurusu işlemlerinizi prosedüre uygun olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp