Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Bahreyn Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş Geldiniz. Bahreyn Krallığı’na Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza yönelik olarak hazırladığımız sayfamız vize sürecine dair gerekli bilgileri içermektedir. Bahreyn vize süreci, vize başvuru formu detayları, gerekli evraklar, vize reddi sonucu yapılması gerekenler gibi konu başlıkları altında sıkça sorulan soruları yanıtlamayı amaçladık. Edirne ofis sayfamızı okumaya devam ederek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile birlikte Bahreyn vize başvuru işlemlerini başlatabilir ve takip işlemlerini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan bizi arayabilir ve edirne@vizemerkezi.com e-posta adresine yazabilir ya da Edirne ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Bahreyn sınırları içerisine Türkiye’den Umuma Mahsus (Bordo) pasaport ile seyahat edecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik pasaport türlerinden biri ile Bahreyn’e 90 günden daha az süreli seyahat gerçekleştirecek vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Bahreyn sınır kapılarında Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımıza 15 günden az süreli seyahatleri için vize verilebilmektedir. Fakat seyahat planında herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına vize işlemlerini ülkeden ayrılmadan tamamlamış olmanız oldukça önemlidir. Bahreyn sınırlarına seyahat edecek vatandaşlarımız Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek vize süreçlerini kolay ve hızlı bir şekilde tamamlayarak süreç boyunca işlemlerini takip edebilirler.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn vize başvurunuz öncesinde hazırlamanız gereken evraklar aşağıda listelendiği gibidir. Bahreyn gerekli evrakları ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan bizi arayabilir ve edirne@vizemerkezi.com e-posta adresine yazabilir ya da Vize Merkezi Edirne ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Banka bilgileri (hesap dökümü, yeterli miktarda para detayları)
 • Uluslararası sağlık sigortası
 • Bahreyn vizesi ücret dekontu
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye sınırları içerisinden Bahreyn’e yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvurularını değerlendirme ve onay verme yetkisi bulunmamaktadır. Bahreyn için yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması süreci ortalama 7-10 iş gününü kapsamaktadır. Resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde Bahreyn vize başvurunuz sonuçlanır. Türkiye’den yabancı pasaport ile yapılan başvuruların ve öğrenim - çalışma amacı ile yapılan başvuruların sonuçlanması süresi tahmin edilenden uzun sürebilir. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile Bahreyn vize başvurunuzu gerçekleştirerek işlemleriniz sonuçlanana kadar takibini yapabilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn için belirlenen vize ücretleri seyahat sürecine, vize türüne ve zamanına göre değişiklik gösterebilmektedir. Son belirlenen Bahreyn vize ücretlerine Edirne ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız ücret dekontu diğer gerekli evrakların arasında yer almalıdır. Başvuruların ret ile sonuçlanması halinde vize ücreti iade edilmemektedir.

Bahreyn vize ücretlerine ++90 (212) 963 50 76 numaralı telefon ve edirne@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçerek ya da Vize Merkezi Edirne ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Detayları

Vize başvuru formu Bahreyn vize değerlendirilmesi ve onaylanması sürecinde oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle vize başvuru formunun tutarlı ve doğru bilgiler kullanılarak doldurulmuş olması gerekmektedir. Aksi gözlemlenen formların vize reddi gibi olumsuz bir sonuç alabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, seyahat amacınız gibi sizi tanımaya ve ziyaret nedeninizi öğrenmeye yönelik sorulardan oluşan resmi bir formdur. Bu nedenle formun anlaşılır, okunaklı, büyük harflerle doldurulması gerekmektedir. Bahreyn vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce, Arapça dil seçeneklerinden birini tercih ederek doldurabilirsiniz. Bahreyn vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Edirne ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn’e seyahat edebilme amacı ile gerçekleştirdiğiniz vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Vize reddi nedenini büyükelçiliklerin açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat Bahreyn vize başvurunuzun reddedilme nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak başvurunuzu yenileyebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Başvurunuz sonuçlanma süresinde gün kaybetmemek ve olumsuz sonuç almamak için eksik evrak teslim etmemeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile birlikte Bahreyn vize başvurusunu prosedüre uygun olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Krallığı’na ve Vize Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler

 • Bahreyn sınırlarına seyahat etmek amacı ile vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bahreyn’e giriş-çıkış anlarında ve vize işlemleriniz sırasında sorun yaşamamanız adına pasaportunuzun son hali oldukça önem arz etmektedir.
 • Pasaportunuz ile ilgili vize başvurunuz öncesinde dikkat etmeniz gereken konulardan bir diğeri pasaport geçerlilik süresinin 1 yıldan az olmamasıdır.
 • Bahreyn vatandaşlığına geçiş için başvurunuzu konsolosluğa şahsen belirtmeniz gerekmektedir. Kurumumuz konu ile ilgili hizmet vermemektedir.
 • Bahreyn sınırlarına oturum izni almak için sürece dair bilgilere ve gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Oturum izni ile ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Edirne ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Bahreyn’e hazırlamış olduğunuz seyahat planı doğrultusunda herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına vize başvuru işlemlerinizi olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmiş olmanız oldukça önemlidir. Vize başvuru sonuçlanma süresince gün kaybedebilir ya da olumsuz bir sonuç almanız halinde tekrardan başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle seyahat tarihinin en az 15 gün öncesinden başvuru işlemlerinizi tamamlamış olmanız oldukça önemlidir.

Bahreyn vize başvurunuzu prosedüre en uygun şekilde tamamlamak ve sürece dair bilgi almak için +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan bizi arayabilir ve edirne@vizemerkezi.com e-posta adresine yazabilir ya da Vize Merkezi Edirne ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

bahreyn-vize-merkezi-edirne

Vize Merkezi Personel

Bahreyn ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5793