Diyarbakır

Telefon

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bahreyn Vize Merkezi, Diyarbakır

Diyarbakır ili veya çevre illerden Bahreyn’e seyahat edecek kişiler Bahreyn Vize Merkezi, Diyarbakır ofisimizi ziyaret ederek veya +90 (212) 963 50 76 numaralı hattımızı arayarak kolayca vize başvurusunda bulunabilirler.

Bahreyn vizesi başvurusuna özel hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek işlemlere dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Krallığı Vize İstiyor mu?

Bahreyn Krallığı bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaportu olan Türk vatandaşları ise 90 günü aşmayan seyahatlerinde vize başvurusundan muaf tutulmaktadır. 15 Günü aşmayan ülke ziyaretinde bulunacaklar için Bahreyn yönetimi kapıda vize uygulamasını yürürlükte tutmaktadır. Ancak sınır görevlileri bu konuda yetkilendirilmiş eksik veya yanlış bilgilendirmede ülkeye girişe izin vermemektedir. Bu nedenle seyahatinizden önce vize başvurusunda bulunarak onay almanız önem arz etmektedir.

Bahreyn Vize Merkezi Diyarbakır Başvuru İşlemleri

Bahreyn Vize Merkezi Diyarbakır başvuru işlemleri tarafınızdan gelen talebe bağlı olarak başlamaktadır. Öncelikle Bahreyn seyahatinize ilişkin detayları size atanan uzmanla paylaştığınızda kişiye özel evrak listeniz size ulaştırılacaktır. Vize işlemleri kapsamında mesleki, mali ya da kişisel durumunuz ayrıca seyahat süre ve sebebiniz evraklarınızın değişiklik göstermesine sebep olacaktır.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn vizesi işlemleri için hazırlamanız gereken genel evrakları aşağıda sıraladık. Gerekli evraklar ile ilgili daha detaylı bilgi almak, kişisel listenizi almak için Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 • Pasaport ve pasaport kopyası- 2 boş sayfası olan ve seyahat sonrası 6 ay geçerliliği olan
 • 2 adet biyometrik fotoğraf – 4x6 ölçülerinde, beyaz fonda çektirilmiş
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Bahreyn vize başvuru formu – tam ve eksiksiz doldurulmuş
 • Ücretli çalışanlar ve şirket sahipleri için şirket bilgilerini gösteren evraklar
 • Banka hesap bilgileri, ruhsat, tapu gibi evraklar.
 • Uluslararası seyahat sağlık sigortası – seyahat süresini tam olarak kapsayan
 • Bahreyn vizesi ücret dekontu – seyahat süresine ve kategorisine göre ödenmiş
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için davetiye
 • Sponsorun masrafları karşılaması halinde sponsorun dilekçesi ve gelir evrakları
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den yapılan vize işlemleri ortalama 10-15 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Vize işlemlerine dair değerlendirme sürecinin tamamı Bahreyn Büyükelçiliği himayesindedir. Türkiye sınırlarından diğer ülke vatandaşlarının yaptığı vize başvurusunun sonuçlanması ise tahmin edilenden uzun sürebilmektedir. Vize başvurularınızı Bahreyn Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz danışmanlığında gerçekleştirerek vize sürecini kolaylaştırabilir ve işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn için her belirlenen vize ücretleri başvuru sahibinin ülkede ne kadar kalacağına, e sebeple ülke sınırlarında bulunacağına ve vize süresi boyunca ülkeye kaç kere girip çıkacağına göre değişmektedir.

Vize Merkezi uzmanlarına arayarak vize ücretinizi öğrenebilirsiniz. Hemen belirtmek gerekir ki vize reddi durumunda konsolosluk harçları iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru dosyanızın eksiksiz ve doğru bilgiler içermesi önemlidir.

Vize harçlarına, vize işlem merkezi hizmeti ve danışmanlık ücretleri dahil değildir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp