Çorlu

Telefon

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bahreyn Vize Merkezi, Çorlu

Bahreyn Vize Merkezi, Çorlu

Vize Merkezi Çorlu ofisimiz aracılığıyla Bahreyn seyahatiniz için gerekli olan vize işlemlerinizi yürütebilirsiniz. Türk vatandaşlarının Bahreyn için yürütecekleri vize işlem sürecini detaylı olarak yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bahreyn vize başvurusuna dair yazımız üzerinden bilgi alabilir veyaVize Merkezi Çanakkale ofisi uzmanlarımızla iletişime geçerek tüm süreci danışmanlığımızda tamamlayabilirsiniz.

Bahreyn vizesine dair detaylı bilgilendirme talebi için +90 (212) 963 50 76 numaralı hattımızdan uzmanlarımızı arayabilirsiniz. Dilerseniz Çorlu ofisimizde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Türkiye’den Bahreyn Krallığı sınırlarına seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Bahreyn vizesi işlemlerini tamamlamalıdır. Hususi/Yeşil, Hizmet/Gri ve Diplomatik/Siyah pasaport sahipleri ise 90 günden kısa süreli Bahreyn seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Bahreyn sınır kapılarından bordo pasaport sahipleri için eğer 15 günden kısa süreli seyahat edilecek ise Bahreyn turistik vize verilmektedir. Ancak kapıda vize uygulaması eksik evrak ve benzeri hataların yapılması olası olduğu için risklidir. Bu nedenle başvurunuzu seyahatinizi gerçekleştirmeden önce yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçerek Bahreyn vize başvurusu işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn vize başvurusunu gerçekleştirmeden önce hazırlamanız gereken evraklar söz konusu olacaktır. Bu evraklar başvuru sahiplerinin kişisel, mali ya da mesleki durumuna göre değişiklik gösterecektir. Bahreyn vizesi başvuru işlemleri için gerekli evrak listenizi Bahreyn Vize Merkezi, Çorlu Ofisi uzmanlarımızdan talep edebilirsiniz. Bahreyn vizesi için genel evrakları ise şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Pasaport, geçerliliği seyahat sonrasında da en az 6 ay olan, iki sayfası boş
 • Talep edilen ölçülerde ve beyaz fonda çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi (fotoğraf olarak kabul edilmemektedir.)
 • Ücretli çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Banka hesap dökümü,
 • Uluslararası seyahat sağlık sigortası, seyahat süresini tam olarak kapsayan,
 • Bahreyn vizesi ücret ödendi dekontu
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için ayrıca sponsor mektubu
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den Bahreyn’e yapılan vize başvurularının değerlendirme ve onay verme işlemleri sadece başkent Ankara’da bulunan Bahreyn Büyükelçiliği tarafından tamamlanmaktadır. İstanbul Fahri Konsolosluğu vize işlemleri konusunda destek vermemektedir. Bahreyn’e seyahat için yapılan vize başvurularının cevaplandırılması ise ortalama 7-10 iş gününde tamamlanmaktadır. Bahreyn vize başvurunuzun süresinde cevaplandırılması ve olumsuz bir sonuç almamak için evraklarınızın eksiksiz olması gerekir. Vize Merkezi Çorlu ve diğer ofislerimize ulaşarak Bahreyn vizesi başvurunuzu talep edildiği özende gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Belirlenen prosedüre en uygun başvuruyu danışmanlığımızda tamamlayabilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücreti

Bahreyn vize başvurusunda da diğer ülkelerde uygulanan prosedürlerdeki gibi vize kategorisi ve süresine göre ücret detayları seyahat farklılık göstermektedir. Bahreyn vize ücretleri konusunda detaylı açıklama için Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçebilir. Seyahat sağlık sigortası, vize işle merkezi ücretleri ve danışmanlık fiyatlandırması konusunda hesap listesini de temin edebilirsiniz. Vize ücretini ödemeniz halinde sahip olacağınız dekont Bahreyn vize başvurusuna ait gerekli evraklarınız arasında yer almak zorundadır. Vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Bahreyn vize başvurunuzu kurumumuz ile birlikte yürüterek süreci olabildiğince kolaylaştırabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Formu

Bahreyn vize başvuru formu vize değerlendirme sürecinde öncelikli evraklardan biridir. Başvuru formu eksiksiz, doğru olarak doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Herhangi bir şekilde formun yanlış doldurulması veya doldurulma aşamasında eksik bilgi verilmesi başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına sebep olabilir. Vize başvuru formunu doğru ve teyit edilebilir şekilde, büyük harflerle ve okunaklı olarak doldurmanız oldukça önemlidir. Bahreyn vize başvuru formunu Türkçe, Arapça veya İngilizce doldurabilirsiniz. Vize başvuru formu doldurulması sırasında da Vize Merkezi Çorlu ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve Bahreyn vize başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Vize Reddi

Bahreyn’e seyahat amacı ile yapılan vize başvurusu vize reddi ile de sonuçlanabilir. Eğer, vize başvurunuzun reddedilme sebebi belgenizde belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak yeni bir başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazarak ilgili birime iletebilirsiniz. Büyükelçilikler ya da Konsoloslukların vize ret sebebinizi size bildirme zorunluluğu yoktur. Eksik evrak ile dosyanızı teslim etmeniz, gün kaybetmenize ya olumsuz cevap almanıza neden olabilir. Bahreyn vize işlemelerinizi talep edilen şekil ve içerikle gerçekleştirmek ve bir sorun ile karşılaşmamak içinVize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bahreyn Krallığı’na ve Vize Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler

 • Bahreyn vizesi başvurusu öncesinde pasaport geçerlilik süresinin 1 yıldan az olmamasına özen gösterin.
 • Bahreyn vatandaşlık işlemleri konsolosluklar tarafından yürütülmektedir ve şahsen başvuru gerektirir. Vatandaşlığa geçiş süreci kapsamında hizmet vermemekteyiz.
 • Bahreyn’de oturum izni almak için takip etmeniz gereken sürece ve gerekli evraklar listesine sitemiz ilgili başlığından ulaşabilirsiniz.
 • Bahreyn vize sürecini en sağlıklı şekilde tamamlamak adına işlemlerinizi erken bir tarihte başlatmanız oldukça önemlidir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp