Bursa

Telefon

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Bahreyn Vize Merkezi, Bursa

Bahreyn Vize Merkezi Bursa büromuz aracılığıyla Bahreyn vize işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve danışmanlığımızla vize başvurunuzu kolayca tamamlayabilirsiniz.

Bahreyn Vize Merkezi Bursa Vize İşlemleri

Bahreyn Krallığı’na seyahat planlıyorsanız ve bordo pasaport sahibi iseniz vize almanız gerekmektedir. Yeşil, siyah ve gri pasaport sahipleri Bahreyn seyahatlerinde 90 günü aşmayan kısa süreli seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Bahreyn Krallığı’na kapıda vize uygulaması ile de geçiş yapabilirsiniz. Kapıda vize Bahreyn’de 15 gün kalma izni vermektedir. Ancak kapıda vize uygulamalarında evrak eksikliği ya da bilgi yetersizliği sebebi ile girişte sıkıntı yaşanabilmektedir. Bu nedenle seyahatinize başlamadan önce vize alınmasını öneriyoruz.

Bahreyn Vize Merkezi Bursa ofisimizle +90 (212) 963 50 76 nolu hattımızdan ulaşarak vize işleminizi kolayca başlatabilir ve süreci adım adım uzmanınız aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn vize başvurusu işlemleri için gerekli evraklar başvuru sahibinin kişisel, mesleki ve maddi durumuna göre farklılık göstermektedir. Burada sıralayacağımız evraklar genel evraklar olup şahsınıza özel evrak listesi için uzmanlarımızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

  • Seyahatten sonra en az 6 ay daha geçerli pasaport ve aynı pasaportun fotokopisi
  • 2 adet biyometrik ölçülerde ve nitelikte fotoğraf
  • Renkli ve iki taraflı çektirilmiş nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Eksiksiz doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış Bahreyn vize başvuru formu
  • Çalışanlar ve şirket sahipleri için şirket bilgilerini gösteren evraklar
  • Başvuru sahibi adına banka hesap dökümü
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Bahreyn vizesi ücreti dekontu
  • Davet mektubu karşılığı gidenler ve masrafları karşılayacak kişi farklı ise bu kişiye ait sponsor mektubu
  • Uçak ve otel rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Bahreyn vizesi için hazırlanan dosyanız eksiksiz ve doğru bilgiler içeriyorsa vize başvurunuzun ortalama sonuçlanma süresi 7 ila 10 gün arasında olacaktır. Bahreyn Krallığı’na dair vize başvurularında değerlendirme süreç sorumluluğu ve cevaplama Büyükelçiliği’nin sorumluluğundadır. Bahreyn Konsolosluğu vize başvuru işlemleri hususunda destek vermemektedir.

Bahreyn vize başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz işlemlerinizin sonuçlanma sürecinin uzamasına ya da başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasına sebep olabilir. Başvuruların cevaplanma süreleri resmi tatiller dışında genel olarak belirtilen süre içerisinde tamamlanmaktadır. Bahreyn Vize Merkezi, Bursa büromuz danışmanlığında prosedüre en uygun başvuruyu gerçekleştirebilir ve işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücreti

Bahreyn vize ücreti vize türü ve seyahat süresi kapsamında farklı ödeme gruplarına sahiptir. 2024 Bahreyn vize ücreti detaylarına uzmanlarımızı +90 (212) 963 50 76 telefon hattımızı kullanarak Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçmeniz durumunda kolayca öğrenebilirsiniz. Bahreyn vize başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanması da olasıdır. Ancak vize ücreti vize reddi veya seyahat iptali söz konusu olduğunda iade edilmemektedir.

Bahreyn Vize Başvuru Formu

Bahreyn vize başvurusunda doldurmanız gereken vize başvuru formu dosyanızın değerlendirilme sırasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu sebeple başvuru formunu açık, net ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekir. Bilgileriniz içerisinde tutarsızlık gözlemlenmesi vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilmektedir. Vize başvuru formunu üç farklı dilden birinde yani Türkçe, İngilizce veya Arapça doldurabilirsiniz. Vize işlemlerinizin kolaylıkla tamamlanması açısından başvuru formunuzun büyük harflerle ve okunaklı şekilde doldurmanız beklenir. Bahreyn vize başvuru formu doldurulması aşamasında Bahreyn Vize Merkezi, Bursa ofisimiz ile iletişime geçerek danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusu Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn vizesi başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanması da olasılık dahilindedir. Bahreyn vize reddi sonucu ile karşılaştığınızda sebebi size bildirilecektir. Eğer bildirilmez ise vize sonucunuzun hangi madde sebebiyle ret ile sonuçlandığını yetkililerden talep edebilirsiniz.

Vize reddi almanız durumunda eğer size bildirilen sebep çözümlenebilir ve makul bir ret sebebi is problemi çözümleyip tekrar başvuru yapabilirsiniz. Vize reddi ile karşılaşılması durumunda yapılabilecek bir diğer işlem ise vize reddi itiraz dilekçesi yazılmasıdır.

Başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasının ilk nedenlerinden biri eksik evrak teslimidir. Daha önce gerçekleştirdiğiniz seyahat performanslarınız da etkili bir ret sebebidir. Bahreyn vize başvuru dosyanızın talep edildiği gibi eksiksiz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp