Bursa

Adres

Demirsubaşı Mahallesi, Ahmet Dural Meydanı No:4 Gemlik/BURSA

Telefon/Faks

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

Bahreyn Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa Ofisimize Hoş Geldiniz.
Bahreyn Krallığı’na seyahat planı olan ve vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için hazırladığımız Bursa ofis sayfamız vize sürecine dair bilinmesi gerekenleri içermektedir. Bahreyn vize başvuru detayları, vize ücretleri, başvuru sonuçlanma süresi, gerekli evraklar gibi konu başlıklarını güncel bilgiler doğrultusunda sizlerle paylaştık. Bahreyn vizesi başvuru sürecini Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile birlikte başlatarak işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan bizi arayabilir ve bursa@vizemerkezi.com e-posta adresine yazabilir ya da Bursa ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Bahreyn için seyahat planı olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız vize sahibi olmak zorundadır. Bahreyn’e 90 günden kısa süreli seyahat edecek Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamili vatandaşlarımızın vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız Bahreyn sınır kapılarında 15 güne kadar olan seyahatleri için turistik vize alabilirler. Evraklar ile ilgili herhangi bir sorun yaşamak seyahat planında aksamalara neden olacağından Bahreyn vize başvurunuzu önceden yapmış olmanız oldukça önemlidir. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn vize başvurunuz öncesinde sizden istenen ve hazırlamanız gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Banka bilgileri (hesap dökümü, yeterli miktarda para detayları)
 • Uluslararası sağlık sigortası
 • Bahreyn vizesi ücret dekontu
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den Bahreyn’e seyahat etmek amacı ile yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize verme yetkisi yoktur. Bahreyn vize başvurusunun sonuçlanması ortalama 7-10 iş günü olarak belirlenmiştir. Bahreyn vize başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz sonuçlanma sürecinde gün kaybetmenize ya da başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasına neden olabilir. Başvuru sonuçlanmaları resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde gerçekleşmektedir. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile birlikte prosedüre en uygun başvuruyu yapabilir ve işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn vize ücreti başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Güncel Bahreyn vize ücret detaylarına +90 (212) 963 50 76 telefon numaramızı kullanarak Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri yıl içerisinde değişiklik gösterebilmektedir bu nedenle son belirlenen ücrete ulaşmanız oldukça önemlidir. Bahreyn vize başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz ücret iade edilmemektedir. Bahreyn vize başvurunuz için gerekli olan evrakların arasına vize ücret dekontunu eklemeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile birlikte Bahreyn vize başvuru sürecini en doğru şekilde tamamlayabilir ve işlemlerinizin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Detayları

Bahreyn vize başvurunuz sırasında doldurmanız gereken vize başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle başvuru formunu tutarlı ve doğru bilgilerle doldurmanız gerekmektedir. Bilgileriniz içerisinden herhangi bir yanlışlık ya da tutarsızlık gözlemlenmesi vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinden biri ile doldurabilme seçeneğiniz bulunmaktadır. Vize başvuru işlemlerinizin kolaylıkla tamamlanması açısından başvuru formunu büyük harflerle, anlaşılır ve okunaklı şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bahreyn’e ait vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Ülkelere ait büyükelçiliklerin vize ret nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamaktadır. Fakat başvurunuzun reddedilme nedeni belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize reddi ile karşılaşılması halinde yapılabilecek bir diğer işlem itiraz dilekçesi yazılmasıdır. Başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasının en yoğun nedenlerinden biri eksik evrak teslim etmenizdir. Bahreyn vize başvurunuz öncesinde evraklarınızın sizden istendiği gibi eksiksiz olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile birlikte başvuru işlemlerinizi prosedüre uygun olarak tamamlayabilirsiniz.

Bahreyn Krallığı’na ve Vize Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler

 • Bahreyn vatandaşlığına geçmek isteyen vatandaşlarımızın şahsen konsolosluğa başvurmaları gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlık işlemleri hizmeti vermemektedir.
 • Bahreyn için gerçekleştireceğiniz vize başvurunuz öncesinde pasaportunuza ait geçerlilik süresinin en az 1 yıl olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 • Pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olması oldukça önemlidir. Vize işlemlerinde ve Bahreyn sınır kapılarında sorun ile karşılaşmamanız açısından dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.
 • Bahreyn sınırları içerisinde oturum iznine sahip olmak için başvuru sürecine ait detaylara ve gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşmanız mümkündür. Oturum izni süreleri 1 yıldan başlamaktadır ve başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bahreyn vize başvuru işlemlerini seyahat başlama tarihinin olabildiğince öncesinde gerçekleştirmeniz herhangi bir sorun ile karşılaşmamanız adına oldukça önemlidir. Vize başvurunuzun sonuçlanması sırasında gün kaybedebilir ya da tekrardan başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. Öğrenim ve çalışma amacı ile yapılan başvurular tahmin edilenden daha uzun sürede sonuçlanabilir. Türkiye sınırları içerisinde yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanması daha uzun sürebilmektedir. Bahreyn seyahat planına en uygun başvuruyu yapmak ve süreci kolaylıkla tamamlayabilmek açısından Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçerek işlemlerinizi başlatmanız oldukça önemlidir.

bahreyn-vize-merkezi-bursa

Vize Merkezi Personel

Bahreyn ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5664