Bodrum

Telefon

+90 (232) 335 03 94

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bahreyn Vize Merkezi, Bodrum

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından Bahreyn’e gitmek isteyen Türk vatandaşları vizeye tabidir. Yeşil, Siyah ve Gri pasaporta sahip kişilere ise vize muafiyetinden faydalanabilmektedir. Vize Merkezi olarak Muğla ilimiz ve çevresine dair Bahreyn vizesi başvurusuna dair işlemlerinizi yürütmekteyiz. Bahreyn Vize Merkezi, Bodrum ofisimize ulaşmak için +90 (232) 335 03 94 nolu hattımızı arayabilirsiniz.

Muğla ve çevre illerinden Bahreyn vize başvurusunda bulunacak kişiler için hazırladığımız sayfadan genel bilgilendirmeye ulaşabilir. Daha detaylı bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti almak için uzmanlarımıza yukarıda yer alan iletişim kanallarından kolayca ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Yazımızın başında da dile getirdiğimiz üzere Bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız Bahreyn seyahatleri için vize sahibi olmak zorundadır. 15 günden kısa sürecek seyahatler için Bordo pasaport sahibi kişiler Bahreyn sınır kapılarında turistik vize alabilirler. Ancak vize işlemlerinin seyahat öncesi tamamlanması daha sağlıklıdır. Bahreyn sınır görevlileri eksik bir evrak veya benzeri bir sebebe dayanarak sizi ülkeye almayabilirler. Bu sebeple başvurunuzu seyahat öncesinde yaparak onaylı vizenizle seyahat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bahreyn Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Bahreyn vizesi başvurusunda bulunmadan önce hazırlamanız gereken genel evraklar aşağıda sıralanmıştır. Diğer gerekli evraklar kişiye has olarak değişiklik gösterdiğinden uzmanlarımızı arayarak size özel evrak listesine ve vize ücretinizin hesaplanmış son durumuna erişebilirsiniz.

 • Pasaport
 • Biyometrik fotoğraf 2 adet
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (pasaport bilgileri ile örtüşen)
 • Bahreyn vizesi başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Çalışanlar ve işverenler için şirket bilgilerini gösteren evraklar
 • Banka hesap dökümü, maaş bordroları, ruhsat, tapu vb. gelir belgeleri
 • Uluslararası seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Bahreyn vizesi ücreti ödendi evrakı
 • Ziyaret ve ticari vize başvuru sahipleri için davetiye.
 • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den yapılan vize başvuruları ortalama 7-10 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak dönemsel yoğunluk, sistem arızası, resmi tatiller gibi olumsuz durumlar süreci uzatabilmektedir. Vize başvuru cevaplanma sürecinde gün kaybetmemek için başvurunuz sırasında eksik evrak teslim edilmemesi gerekir. Özellikle formun eksik doldurulması ret cevaplarında en yüksek orana sahiptir. Bahreyn vize prosedürüne en uygun başvuruyu yapabilmek için profesyonel yardımı Vize Merkezi danışmanlarından alabilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücreti Nedir?

Bahreyn vize ücreti her yıl Bahreyn yönetimi olarak belirlenmektedir. Hesaplamalarda ise seyahat süresi, giriş/çıkış sayısı vize kategorisi belirleyicidir. Seyahat sebebinizi ve diğer detayları paylaşmanız halinde Vize Merkezi uzmanları size gerekli hesaplama konusunda bilgi verecektir.

Bahreyn Vize Reddi

Bahreyn vize reddi vize onayı gibi olası bir cevaptır. Eksik evrak, yanlış bilgilendirme veya önceki seyahatleriniz buna sebep olabilir.

Vize işleminizin reddedilme nedeni şahsınıza belirtildi ise bu sebebi çözerek yeniden başvuru yapabilir ya da itiraz seçeneğinizi kullanabilirsiniz. Ancak güncel belge sürelerine dikkat edilmelidir. Ayrıca, vize reddi gerçekleştiğinde vize harcı iade edilmemektedir.

Bahreyn Vize Merkezi Bodrum İşlemleri

Bahreyn Vize Merkezi Bodrum işlemleri alanında uzman personellerimizle sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Vize işleminizde dikkat etmeniz gerekenleri ise aşağıda aktardık.

 • Bahreyn vize başvuru formu diğer belgelerle tutarlı doldurulmalıdır. Vize kategorisi doğru seçilmeli ve diğer evraklar da bu eksende hazırlanmalıdır.
 • Bahreyn vize başvuru formu Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinden biri ile doldurulabilir.
 • Bahreyn’e gerçekleştireceğiniz seyahat öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olması gerekir.
 • Bahreyn vizesi başvuru işlemlerinizi başlatmadan önce pasaport geçerlilik süresinin 1 yıldan daha az olmadığına emin olunuz. Ayrıca mevcut pasaportunuzun 2 sayfası da boş olmalıdır.
 • Bahreyn vizesi için yapacağınız başvuruyu olumsuzluk yaşamamak adına en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanız gerekir. Bahreyn Vize Merkezi, Bodrum üzerinden işlemlere başlayacaksanız bu süreye 3 gün daha eklemeniz yerinde olacaktır.

Vize Merkezi Bodrum ofisimize vize işlemleriniz için ulaşabilirsiniz. Bahreyn için oturum izni talebinde bulunacaksanız sürece dair bilgilere yine sitemiz aracılığıyla erişebilirsiniz. Ayrıca, Bahreyn vatandaşlığına geçiş konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize Merkezi vatandaşlık ile ilgili hizmet vermemektedir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp