Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

Bahreyn Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoş Geldiniz. Bahreyn vize sürecine dair bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlarımıza yönelik olarak hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek gerekli bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bahreyn Krallığı vize başvurusunu Türkiye sınırları içerisinden gerçekleştirecek vatandaşlarımız Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile iletişime geçerek sürece dair detaylı bilgi alabilir ve başvuru işlemlerini kolaylıkla başlatabilir. Bahreyn vize sürecinde bilmeniz gerekenleri sayfamız devamında bulabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istediğiniz durumlarda +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan bizi arayabilir ve antalya@vizemerkezi.com e-posta adresine yazabilir ya da Antalya ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn Seyahati İçin Vize Gerekir mi?

Bahreyn Krallığı sınırlarına seyahat için vize sahibi olma zorunluluğu sahip olunan pasaport türüne göre değişiklik göstermektedir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız Bahreyn seyahatleri için vize sahibi olmak zorundadırlar. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet (Gri) pasaport türlerinden birine sahip olan vatandaşlarımız 90 günü aşmayan seyahatleri için vize sahibi olmaktan muaftır.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri 15 günü geçmeyen Bahreyn seyahatleri için vizelerini sınır kapılarından alabilirler fakat herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına tüm işlemlerin seyahatten önce tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte Bahreyn vize sürecinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn vize başvurunuz sırasında hazırlamış olmanız gereken evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile doğrudan iletişim kurabilir ve merak ettikleriniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Pasaport
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Banka bilgileri (hesap dökümü, yeterli miktarda para detayları)
 • Uluslararası sağlık sigortası
 • Bahreyn vizesi ücret dekontu
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Bahreyn Krallığı için Türkiye sınırlarından gerçekleştirilen vize başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun vize başvurularını onaylama yetkisi bulunmamaktadır. Bahreyn vize başvurularının sonuçlanma süresi 7-10 iş gününü kapsamaktadır. Resmi tatiller haricinde genellikle Bahreyn vize işlemleriniz tamamlanmış olmaktadır.

Vize başvurunuz sırasında gün kaybetmemek ve vize reddi gibi olumsuz bir sonuç ile karşılaşmamak adına eksik evrak teslim etmemeniz oldukça önemlidir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte Bahreyn Krallığı vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla yapabilir ve sürece dair bilgi sahibi olmak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn Krallığı başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bahreyn vize ücretlerine +90 (212) 963 50 76 numaralı telefonumuz üzerinden kurumumuz ile iletişime geçerek ya da Antalya ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Bahreyn vize ücretleri zaman içerisinde değişiklik gösterebilir bu nedenle yıl içerisinde son belirlenmiş ücret detaylarına ulaşmış olmak oldukça önemlidir. Vize başvurularının olumsuz sonuçlanması halinde vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Bahreyn vize başvuru ücretine ait dekont diğer gerekli evraklarınız arasına eklenerek teslim edilmelidir.

Son belirlenen Bahreyn güncel vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Detayları

Bahreyn vize başvurunuz sırasında doldurulması gereken vize başvuru formu sizi tanımaya yönelik sorulardan oluşan resmi bir formdur. İçerisinde kişisel bilgileriniz, iletişim ve ulaşım bilgileriniz, seyahat amacınız, pasaport bilgileriniz gibi sorular yer almaktadır. Başvuru formunun doğru ve tutarlı bilgiler eksenin doldurulmuş olması oldukça önemlidir. Aksi gözlemlenen formların başvuru değerlendirme sırasına vize reddi alabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Bahreyn vize başvuru formunu İngilizce, Arapça ve Türkçe dillerinden birini tercih ederek doldurabilmeniz mümkündür. Vize başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Antalya ofisimizden danışmanlık hizmeti alarak Bahreyn vize başvurunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn Krallığı için gerçekleştirilen vize başvuruları ret ile sonuçlanabilir. Olumsuz sonuçlanan başvurularda büyükelçiliğin ret nedenini açıklamak gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Vize reddi nedeni şahsınız belirtilebilir ve bu nedeni ortadan kaldırarak başvurunuzu yeniden yapabilirsiniz. Vize reddi sonucunda yapabileceğiniz bir diğer şey itiraz dilekçesi yazmaktır. Başvuruların olumsuz olarak sonuçlanmasını sağlayan en yoğun neden başvuru sırasında eksik evrak teslim edilmesidir. Bahreyn başvurunuz sırasında evraklarınızın sizden istendiği gibi hazırlanmış olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile birlikte Bahreyn vize başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Krallığı’na ve Vize Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler

 • Bahreyn’e oturum izni almak için gereken evraklara ve başvuru sürecine dair bilinmesi gerekenlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bahreyn oturma izni süresi 1 yıldan başlamaktadır. Konaklama süresine uygun başvuru işlemlerini Vize Merkezi Antalya ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bahreyn vatandaşlığına geçiş için şahsen konsolosluk ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi olarak vatandaşlık işlemleri hizmeti vermediğimizi bildiririz.
 • Bahreyn vize başvurunuzda pasaportunuzun eski olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Başvurunuz değerlendirilmesi aşamasında ve Bahreyn sınır kapılarında sorun yaşamamanız adına oldukça önem arz etmektedir.
 • Bahreyn başvurunuzda pasaport geçerlilik süresinin 1 yıldan daha az olmaması gerektiğini bilmelisiniz. Bahreyn vizesinden muaf olmanız ya da sahip olduğunuz pasaport türü pasaport geçerlilik süresinin önemini değiştirmemektedir.
 • Bahreyn vize başvuru işlemlerinizi olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmiş olmanız herhangi bir sorun ile karşılaşmamanız adına oldukça önemlidir. Bahreyn vize başvurunuz sonuçlanırken zaman kaybedebilir ya da olumsuz bir yanıt ile karşılaşarak tekrardan başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bahreyn’e çalışma ve öğrenim amacı ile yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi tahmin edilenden uzun sürebilmektedir.

Planladığınız Bahreyn seyahatinin gerçekleşmesi için işlemlerinizin sorunsuz olarak ilerlemesi oldukça önemlidir. Vize Merkezi Antalya ofisimizi +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan arayarak ve antalya@vizemerkezi.com e-posta adresine yazarak vize sürecine dair detaylı bilgi alabilir ve şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın Bahreyn vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

bahreyn-vize-merkezi-antalya

Vize Merkezi Personel

Bahreyn ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5406