Antalya

Telefon

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bahreyn Vize Merkezi, Antalya

Bahreyn vize işlemlerine dair bilgi edinmek ya da danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilerin başvurabileceği şubelerimizden biridir. Bahreyn ya da diğer ülkelere dair vize işlemlerinize yönelik tüm soru ve önerileriniz için Bahreyn Vize Merkezi, Antalya uzmanlarımıza +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan ulaşabilir veya Antalya ofisimizi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn Vize Merkezi Antalya İşlemleri

Bahreyn Vize Merkezi Antalya işlemleri de tıpkı diğer illerde ki gibi öncelikle vize işlem merkezleri ve akredite acenteler aracılığıyla yürütülmektedir.

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Bahreyn sınırlarına giriş için vize sahibi olma şartı pasaport türüne göre değişiklik göstermektedir. Bordo pasaport sahibi kişiler için vize şartı uygulanmaktadır. Yeşil, Diplomatik ve Gri pasaport sahipleri ise 90 günü aşmayan seyahatleri için vizeden muaftırlar.

Bahreyn standart vize başvurusunun yanında kapıda da vize uygulaması ile ülkeye geçişe izin vermektedir. Bahreyn kapıda vize uygulamasının süresi ise Umuma Mahsus (Bordo) pasaport gün ile sınırlıdır. Ancak kapıda vize uygulamasında sınır görevlisi evrak eksikliği ve benzeri sebeplerle size geçiş izni vermeyebilir. Bu nedenle seyahatinizi gerçekleştirmeden önce vize oayınızı almanızı öneriyoruz.

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bahreyn vizesi işlemleri için gerekli olan genel evraklar aşağıda belirtildiği gibidir. Ancak talep edilecek evraklar vize türüne, süresine, mali ya da diğer kişisel özellikler baz alınarak hazırlanmalıdır. Bu nedenle öncelikle şahsınıza özel bir evrak listesini edinmelisiniz. Bu konuda uzmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

 • Pasaport ve fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraf 2 adet
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve nüfus kayıt örneği
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • İşverenler ve ücreti çalışanlar için şirket evrakları
 • Banka hesap dökümü ve diğer gelir evrakları
 • Uluslararası seyahat sağlık sigortası
 • Bahreyn vize ücreti dekontu
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için davetiye mektubu
 • Seyahat masraflarını başkası karşılayacaksa sponsor evrakları
 • Vize talep dilekçesi
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye sınırlarından gerçekleştirilen Bahreyn vizesi başvurusunun değerlendirilmesi ortalama bir ila iki hafta aralığında sonuçlandırılmaktadır. Ancak başvuru yapılırken resmi tatiller, dönemsel işlem yoğunluğu ve olası aksilikler göz önünde bulundurulmalıdır.

Vize başvurunuz sırasında gün kaybetmemek için vize dosyanızın tam olması da önemlidir. Eksik bir dosya ya da yanlış bilgilendirme vize reddi almanıza sebep olabilir. Bu durum da sürecin baştan başlamasına yani vakit kaybına neden olacaktır.

Bahreyn Vize Merkezi, Antalya ofisimiz ile Bahreyn vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Böylelikle ret olasılığınızı asgari düzeyde tutabilir ve seyahatinizi sağlıklı bir şekilde planlayabilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücretleri

Bahreyn başvurusunda ödemeniz gereken vize harcı vize kategorinize, giriş/çıkış sayınıza ve seyahat süresine göre değişim gösterecektir. Bu nedenle tüm bilgilerinizi netleştirerek uzmanlarımızdan vize ücretinizi öğrenmeniz daha uygun olacaktır.

Bahreyn için vize harcı ödeyeceğiniz tek ücret değildir. Vize işlem merkezi hizmetleri, danışmanlık gibi ek ücretleri de bu hesaba dahil etmeniz gerekecektir.

Son belirlenen Bahreyn güncel vize ücretlerine Vize Merkezi ofisleri ile iletişime geçerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusu Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn için gerçekleştirilen vize başvurusu onay alabileceği gibi ret ile de sonuçlanabilir. Olumsuz sonuçlanan başvurularda büyükelçiliğin ret nedenini açıklamak gibi bir zorunluluğu yoktur. Vize reddi sebebini öğrenmek için bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Eğer çözümlenecek konu aşılabilir bir eksiklik ya da yanlışsa düzenleyerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Ancak bazı kişiler itiraz seçeneğini de kullanabilmektedir. Bunun için bir itiraz dilekçesi yazarak itirazınızın gerekçelerini belirtmelisiniz.

Bahreyn vize reddi durumunda vize harcınızı iade etmemektedir.

Planladığınız Bahreyn seyahati için başvuru yapacağınız vize işlemleri sürecinde sıkıntı yaşamamak adına profesyonel yardım almanızı öneriyoruz. Vize Merkezi Antalya ofisimizi +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan arayarak ve ziyaret ederek sürecinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp