Ankara

Telefon

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bahreyn Vize Merkezi, Ankara

Başkent Ankara’dan Bahreyn’e vize başvurusunda bulunacak kişiler Bahreyn Vize Merkezi, Ankara ofisimize ulaşarak işlemlerini başlatabilirler.

Bahreyn vize işlem süreci, başvuru için gerekli evraklar, vize işlemlerinin sonuçlanma süresi gibi konular hakkında sayfamızdan bilgi alabilir, daha fazlası için +90 (212) 970 50 76 numaralı Vize Merkezi Ankara ofisimizi arayabilirsiniz.

Bahreyn Vize Merkezi, Ankara İşlemleri

Yeşil, Gri ve Diplomatik pasaport sahipleri Bahreyn seyahatlerinde 90 güne kadar vizeden muaftırlar. Bordo pasaport sahipleri ise Bahreyn seyahatleri için vize almakla yükümlüdür. Bordo pasaportunuz ile Bahreyn sınır kapısında 15 güne kadar geçerli vizeye sahip olabilirsiniz. Ancak herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına vizenizi önceden almış olmanız daha sağlıklı olacaktır. Vize Merkezi Ankara ofisimiz aracılığı ile Bahreyn vizesi başvuru işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Bahreyn vizesi başvuru sürecine dair gerekli evraklar seyahat süresine, amacına ve kişisel özelliklerinize göre farklılık gösterecektir. Aşağıda sunduğumuz evraklar genel evraklar olup, uzmanlarımızdan şahsınıza özel vize evrak listesini isteyebilirsiniz.

Bahreyn vizesi genel evraklar

 • Geçerliliği devam eden pasaport ve pasaport fotokopisi
 • 2 adet biyometrik özelliklere sahip fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (pasaportta yer alan bilgilerle aynı olmalıdır)
 • Eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış Bahreyn vize başvuru formu
 • Ücretli çalışanlar ve işverenler için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, faaliyet belgesi, vergi levhası vb.)
 • Banka hesap dökümü,
 • Uluslararası seyahat sağlık sigortası
 • Bahreyn vizesi ücreti ödendi dekontu
 • Seyahat masraflarını kendi karşılamayacaklar için sponsor mektubu
 • Davetiye aracılığı ile Bahreyn’de bulunacaklar için davetiye mektubu
 • Otel/motel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Türkiye’den Bahreyn için yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve cevap verme yetkisi Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu Bahreyn vatandaşlarının belge onay ve pasaport işlemlerinde yetkilidir; vize başvurusu Konsolosluk ile yapılamaz.

Bahreyn vize başvurularının cevaplandırılması 7 ila 10 iş gününü kapsamaktadır. Başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz sonuçlanma sürecinde gün kaybetmeniz veya başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasına sebep olabilir. Bahreyn Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile vize işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücretleri 2024

Bahreyn için belirlenen vize ücretleri vize türü ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Vize ücretleri başvuru niteliğine göre farklılık gösterebilir.

Bahreyn vize başvurunuza ret cevabı verilmesi halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti iade edilmez. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekontunuzun Bahreyn vize başvurusu sırasında evraklarınızın arasında yer almak zorundadır.

2024 Bahreyn vize ücretlerini kurumumuz ile iletişime geçerek ya da Ankara ofisimizi ziyaret ederek kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn sınırlarına seyahat edebilmek amacıyla yapmış olduğunuz vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Büyükelçiliğin başvuruları reddetme nedenini açıklamak gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat ret nedeni size belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak Bahreyn vizesi başvurunuzu yenileyebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Eksik evrak teslim etmeniz başvurunuz ret ile sonuçlanması konusunda önemli bir etkendir. Bu nedenle evraklarınızın sizden istendiği gibi teslim edilmiş olması oldukça önemlidir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile en doğru başvuru sürecini yaşayabilir ve Bahreyn seyahatinize başlayabilirsiniz.

Bahreyn Vize İşlemleri İçin Bilinmesi Gerekenler

 • Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Pasaport geçerlilik süresinin seyahat sonrası en az 1 yıl olması gerektiğini bilmelisiniz.
 • Bahreyn vatandaşlığına geçiş için direkt olarak konsolosluk ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
 • Vize başvuru işlemlerinizi önerilen tarihten de önce gerçekleştirmiş olmanız herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına oldukça önemlidir.
 • Seyahat sağlık sigortanızın poliçesi mutlaka dosya olmalı ve tüm seyahat süresini kapsamalıdır.
 • Vize başvuru formu ıslak imzalı ve eksiksiz doldurularak teslim edilmelidir.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp