Ankara

Adres

Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi (7.Cadde) No 61 /E Çankaya Ankara

Telefon/Faks

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Bahreyn Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş Geldiniz.
Türkiye sınırları içerisinden Bahreyn’e vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için hazırladığımız sayfamızda gerekli bilgilere sahip olmanızı amaçladık. Bahreyn vize başvurusu, gerekli evraklar, başvuru sonuçlanma süresi gibi konu başlıkları altında vize sürecine dair bilinmesi gerekenlere sayfamızı okumaya devam ederek ulaşabilirsiniz. Bahreyn vize başvurunuzu prosedüre en uygun şekilde tamamlayabilmek adına tüm işlemlerinizi Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile birlikte kolaylıkla yürütebilirsiniz.

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan bizi arayabilir ve afrika@vizemerkezi.com e-posta adresine yazabilir ya da Ankara ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Bahreyn Vize İstiyor mu?

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamilleri Bahreyn’e 90 güne kadar seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri ise Bahreyn seyahatleri öncesinde vize sahibi olmakla yükümlüdür. Umuma Mahsus pasaport ile Bahreyn sınır kapısında 15 güne kadar olan seyahatlerine uygun vizeye sahip olabilirsiniz fakat herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına vizenizi önceden almış olmanız önem arz etmektedir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz aracılığı ile vize başvuru işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilir ve Bahreyn seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn Krallığı vize başvuru sürecine ait gerekli evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Gerekli evraklar konusunda detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile +90 (212) 963 50 76 telefon numaramızı kullanarak doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Banka bilgileri (hesap dökümü, yeterli miktarda para detayları)
 • Uluslararası sağlık sigortası
 • Bahreyn vizesi ücret dekontu
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Türkiye sınırları içerisinden Bahreyn’e yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisi yalnızca Ankara’da bulunan Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Bahreyn için yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi 7 ila 10 iş gününü kapsamaktadır. Başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmeniz sonuçlanma sürecinde gün kaybetmeniz ya da başvurunuzun vize reddi ile sonuçlanmasına neden olabilir. Resmi tatiller dışında genellikle Bahreyn vize başvuruları belirtilen süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile Bahreyn vize başvurunuzu gerçekleştirerek işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Bahreyn Vize Ücretleri 2022

Bahreyn Krallığı için belirlenen vize ücretleri vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bahreyn vize ücretlerine +90 (212) 963 50 76 numaralı telefonumuzu arayarak ve afrika@vizemerkezi.com e-posta adresimize yazarak ya da Ankara ofisimizi ziyaret ettiğiniz sırada ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri değişiklik gösterebilir, bu nedenle yıl içerisinde son belirlenmiş ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir.

Bahreyn vize başvurunuzun ret ile sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti iade edilmemektedir. Vize ücretini ödeyerek sahip olacağınız dekont Bahreyn vize başvurusu sırasında gerekli olan evraklarınız arasında yer almak zorundadır.
2022 Bahreyn vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ya da Ankara ofisimizi ziyaret ederek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Formu Detayları

Bahreyn vize başvuru formu vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle başvuru formunun doğru bilgilerle ve tutarlı olarak doldurulmuş olması oldukça önemlidir. Vize başvuru formu içerisinde kişisel bilgilerinize, pasaport bilgilerinize, seyahat amacınıza yönelik sorulardan meydana gelen resmi bir formdur. Eksik bilgi içerdiği gözlemlenen ya da doldurulması aşamasında hata yapılan formların vize reddine neden olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Vize başvuru formunu Türkçe, Arapça ve İngilizce dillerinden birini tercih ederek doldurabilirsiniz. Bahreyn vize başvuru formunun doldurulması aşamasında Vize Merkezi Ankara ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn sınırlarına seyahat edebilmek amacıyla yapmış olduğunuz vize başvurunuz vize reddi ile sonuçlanabilir. Büyükelçiliğin başvuruları reddetme nedenini açıklamak gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat ret nedeni size belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak Bahreyn vizesi başvurunuzu yenileyebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Eksik evrak teslim etmeniz başvurunuz ret ile sonuçlanması konusunda önemli bir etkendir. Bu nedenle evraklarınızın sizden istendiği gibi teslim edilmiş olması oldukça önemlidir. Vize Merkezi Ankara ofisimiz ile en doğru başvuru sürecini yaşayabilir ve Bahreyn seyahatinize başlayabilirsiniz.

Bahreyn Krallığı’na ve Vize Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler

 • Bahreyn vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun 10 yıldan daha eski olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bahreyn vize başvurunuz değerlendirilmesi aşamasında ve ülkeye giriş-çıkış anlarında sorun yaşamamanız adına oldukça önem arz etmektedir.
 • Pasaport geçerlilik süresinin en az 1 yıl olması gerektiğini bilmelisiniz. Vizeden muaf olmanız ya da sahip olduğunuz pasaport türü pasaport geçerlilik süresinin önemini değiştirmemektedir.
 • Bahreyn’e oturum izni almak için başvuru ve gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Oturum izni süresi 1 yıldan başlamaktadır. Konaklama süresine uygun başvuru işlemlerini kurumuz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bahreyn vatandaşlığına geçiş için direkt olarak konsolosluk ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlık işlemleri hizmeti vermemektedir.
 • Vize başvuru işlemlerinizi erken bir tarihte gerçekleştirmiş olmanız herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına oldukça önemlidir. Bahreyn vize başvurusu sonuçlanma sürecinde zaman kaybedebilir ya da olumsuz bir yanıt ile karşılaşarak tekrardan başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. Çalışma ve öğrenim amacı ile yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi tahmin edilenden uzun sürebilmektedir. Planladığınız Bahreyn seyahatine sadık kalabilmek açısından işlemlerinizin sorunsuz olarak ilerlemesi oldukça önemlidir. Vize Merkezi Ankara ofisimizi +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan arayarak ve afrika@vizemerkezi.com e-posta adresine yazarak vize sürecine dair merak ettiklerinizi öğrenebilir ve şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın Bahreyn vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

bahreyn-vize-merkezi-ankara

Vize Merkezi Personel

Bahreyn ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6051