Adana

Telefon/Faks

Tel : +90 (212) 970 05 38

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

afrika@vizemerkezi.com

Bahreyn Vize Merkezi, Adana

Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş Geldiniz. 
Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Bahreyn Krallığı’na vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza uygun olarak hazırlamış olduğumuz sayfamızı okumaya devam ederek Bahreyn vizesine dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Bahreyn vize başvurusunda dair bilmeniz gerekenleri konu başlıklarına ayırarak ayrıntılı olarak bahsetmeyi amaçladık. Bahreyn vize başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirmek için Vize Merkezi Adana ofisimiz ile başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. 

Detaylı bilgi almak için +90 (212) 970 05 38 numaralı telefondan bizi arayabilir ve afrika@vizemerkezi.com e-posta adresine yazabilir ya da Adana ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. 

Bahreyn Krallığı Vize İstiyor mu?

Bahreyn sınırlarına seyahat planı olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımız vize sahibi olmak durumundadır. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olan tüm vatandaşlarımız Bahreyn sınırlarında yapacakları 90 güne kadar olan seyahatler için vizeden muaftır. Umuma mahsus pasaport sahiplerinin 15 günü aşmayan seyahatleri doğrultusunda vizeleri sınır kapılarında verilebilir fakat herhangi bir sorun yaşamamak adına vize başvuru sürecini seyahatiniz öncesinde yapmış olmanız oldukça önemlidir. Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte Bahreyn vizesi başvuru işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar Nelerdir?

Bahreyn vize başvurusu öncesinde hazırlamanız gereken evraklar aşağıda sıralandığı gibidir. Evraklar konusunda detaylı bilgi almak için Adana ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi 
 • Bahreyn vize başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • Çalışanlar için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari gazete, sicil, imza sirküleri)
 • Banka bilgileri (hesap dökümü, yeterli miktarda para detayları)
 • Uluslararası sağlık sigortası
 • Bahreyn vizesi ücret dekontu
 • Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye’den Bahreyn’e yapılan vize başvurularının değerlendirilme ve onay verme yetkisi Ankara’da bulunan Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Bahreyn vize başvurusunun sonuçlanması ortalama 7-10 iş gününü kapsamaktadır. Vize başvuru sürecinde eksik evrak teslim etmek sonuçlanma sürecinde gün kaybetmenize ya da başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Başvuru sonuçlanmaları resmi tatiller haricinde genellikle belirtilen süre içerisinde gerçekleşmektedir. Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte prosedüre en uygun başvuruyu yapabilir ve süreci kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

Bahreyn Krallığı Vize Ücretleri Ne Kadardır?

Bahreyn vize ücretleri vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Güncel 2019 Bahreyn vize ücretlerine +90 (212) 970 05 38 telefon numaramız sayesinde kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bahreyn vize ücretleri yıl içerisinde değişiklik göstermiş olabilir bu neden son belirlenmiş güncel ücret detaylarına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. Vize başvurularının ret ile sonuçlanması halinde vize ücreti iade edilmemektedir. Bahreyn vize başvurunuz için ödemiş olduğunuz vize ücretine ait dekont diğer evraklarınız arasında yer almak durumundadır. 
Bahreyn 2019 vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilir ve Vize Merkezi Adana ofisimiz ile başvuru işlemlerinizi kolaylıkla başlatabilirsiniz. 

Bahreyn Vize Başvuru Formu Detayları

Bahreyn vize başvuru formu içerisinde sizi tanımaya yönelik ve seyahat amacınızı öğrenmeye yönelik sorulardan oluşan resmi bir formdur. Bu nedenle başvuru formunun eksiksiz ve tutarlı bilgilerle doldurulmuş olması oldukça önemlidir. Aksi bilgiler içerdiği gözlemlenen başvuru formlarının vize reddine neden olabileceğini bilmeniz gerekmektedir. Vize başvuru formunu Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinden biri ile doldurabilirsiniz. Bahreyn vize başvuru formunu doğru bilgilerle, büyük harflerle, okunaklı ve anlaşılır şekilde doldurmanız oldukça önemlidir. Vize başvuru formunun doldurulması aşamasında Vize Merkezi Adana ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilir ve Bahreyn vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 

Bahreyn Vize Başvuru Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn Krallığı için yapmış olduğunuz vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir ve büyükelçiliğin vize reddi nedenini açıklamak gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Başvurunuzun reddedilme nedeni şahsınıza belirtilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak yeniden başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Bahreyn vize başvurunuz sırasında evraklarınızın eksiksiz olduğuna emin olmanız gerekmektedir çünkü en yoğun vize reddi nedenleri arasında vize başvurularının eksik evrak teslim edilerek yapılmış olması yer almaktadır. En uygun başvuru sürecini Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz. 

Bahreyn Krallığı’na ve Vize Sürecine Dair Bilinmesi Gerekenler

 • Bahreyn seyahatiniz öncesinde pasaport geçerlilik süresinin en az 1 yıl daha geçerli olması gerekmektedir. Pasaport türü ya da vize zorunluluğuna bakılmaksızın pasaport geçerlilik süreniz oldukça önem arz etmektedir. 
 • Bahreyn vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olması oldukça önemlidir. Vize işlemleriniz sırasında ve Bahreyn’e giriş-çıkış anlarında sorun yaşamamanız açısından dikkat edilmesi gerekmektedir. 
 • Bahreyn vatandaşlığına geçmek istemeniz halinde direkt olarak konsolosluğa başvuru yapmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlık işlemleri hizmeti vermemektedir.
 • Bahreyn Krallığı oturum iznine sahip olmak için başvuru ve gerekli evraklara sitemiz üzerinden ulaşmanız mümkündür. Oturum izni süreleri 1 yıldan başlamaktadır. Konaklama süresine uygun olarak başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Adana ofisimiz ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bahreyn vize başvuru işlemlerini olabildiğince erken bir tarihte gerçekleştirmeniz seyahat planında herhangi bir değişikliğe gitmek zorunda kalınmaması açısından oldukça önemlidir. Vize başvuru değerlendirilmesi ve sonuçlanması aşamasında gün kaybedebilir ya da tekrardan başvuru yapmak zorunda kalabilirsiniz. Öğrenim ve çalışma amacı ile yapılan başvuruların tahmin edilenden daha uzun sürede sonuçlanabildiğini bilmeniz gerekmektedir. Türkiye sınırlarından yabancı pasaport ile yapılan başvuruların sonuçlanması daha uzun sürebilmektedir. Bahreyn seyahat planına en uygun başvuruyu yapmak ve süreci kolaylıkla tamamlayabilmek açısından Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçmeniz oldukça önemlidir. 
Telefon
x