Adana

Telefon

+90 (212) 970 50 76

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Bahreyn Vize Merkezi, Adana

Bahreyn Vize Merkezi, Adana ofisimizi vize işlemlerinize dair tüm sorularınız için arayabilir ya da ziyaret edebilirsiniz. Bahreyn Diplomatik, hizmet ve yeşil pasaport sahiplerinden 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize talep etmemektedir. Bordo pasaport sahipleri ise vizeye tabidir.

Bahreyn Devlet yönetimi hem seyahat öncesi vize işlemi alır hem de 15 güne kadar olan seyahatlerde kapıda vize uygular. Ancak vize işlemleri dikkatle ele alınması gereken konulardandır. Kapıda vizeye güvenerek seyahat ettiğinizde görevliler belge eksikliği ve benzeri hatalar sebebiyle sizi ülkeye almayabilir. Bu nedenle Bahreyn vizesi için başvuruyu seyahat öncesinde yapmanızı öneriyoruz.

Bahreyn Vize Merkezi Adana İşlemleri

Bahreyn vize işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirmek için Vize Merkezi Adana ofisimizi arayıp uzmanlarımızla görüşmeniz yeterlidir. Dilerseniz ofisimizde dilerseniz online görüşme ile işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 76 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

Bahreyn Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Bahreyn vize başvurusu öncesinde hazırlamanız gereken genel evraklar aşağıda sıralanmıştır. Ancak vize işlemleri kişisel, mesleki ve mali değişkenlere göre değerlendirilir. Bu nedenle vize türünüze, seyahat sürenize ve size özel evrakları sunmanız beklenir. Evraklar konusunda detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

  • Pasaport ve renkli fotokopisi
  • Biyometrik fotoğraf
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi/nüfus kayıt örneği
  • Bahreyn vize başvuru formu
  • Çalışanlar ve işverenler için şirket bilgilerini gösteren evraklar (ticari sicil gazetesi, imza sirküleri, faaliyet belgesi, vergi levhası vb.)
  • Banka hesap dökümü, ruhsat, tabu vb. mali durumu gösterir evraklar
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Bahreyn vizesi ücreti ödendi dekontu
  • Davet usulü seyahat edecekler için davetiye
  • Ulaşım, konaklama rezervasyon belgeleri

Bahreyn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Türkiye sınırları içerisinden Bahreyn’e yapılacak vize başvuruları genel olarak 10-15 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ancak her iki ülkeye dair resmi tatiller, konsolosluk işlemlerinin yoğunluğu gibi değişkenler vize başvuru sürecinin uzamasına neden olabilir. Bu sebeple minimum 1 ay öncesinden başvuru yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Vize başvurularının değerlendirilme ve cevap verme yetkisi Ankara’da konuşlanan Bahreyn Büyükelçiliği’ne aittir. İstanbul Fahri Konsolosluğu vize işlemleri ile ilgili yetkili değildir.

Vize başvuru sürecinde eksik evrak teslimi başvurunun ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Bu da vize işlem sürecinin yeniden başlayacağı anlamına gelir.

Bahreyn Krallığı Vize Ücretleri

Bahreyn vize ücretleri vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Güncel Bahreyn vize ücretlerini +90 (212) 963 50 76 numaramızdan uzmanlarımızla iletişime geçerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bahreyn vize başvurusunun ret ile sonuçlanması halinde vize ücreti iade edilmemektedir.

Bahreyn Vize Başvurusu Ret ile Sonuçlanırsa Ne Yapılır?

Bahreyn için yapmış olduğunuz başvuru ret ile sonuçlanabilir. Vize başvurunuzun reddedilme sebebi şahsınıza belirtilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak yeniden başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi ile hata yapıldığını belirtebilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp