Slovenya Vizesi

Slovenya Vizesi Başvurunuzu 3 Evrakla Sizin Adınıza Yapalım!

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, Slovenya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak Türkiye'nin her şehrinden yapılacak başvurular için doğru evrakları toparlama, form doldurma, dilekçe hazırlama, föy açma ve randevu alma desteği verir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Slovenya vizesi için gerekli vize evrakları (kişisel, mesleki, finansal) başvuran durumuna göre ve döneme göre değişebilmektedir. Slovenya vizesi vize evraklarının güncel listesini e-mail ile almak için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız. 

Schengen bölgesine dahil olan Slovenya, Schengen ülkelerine yönelik farklı seyahat amaçları için sınırlı süreli vize olan 'C' tipi vize başvurularını, Slovenya Konsolosluğu'nun tek yetkilendirdiği başvuru merkezi aracılığı ile değerlendirmekte ve sonuçlandırmaktadır.

Turistik, ticari, aile akraba ya da arkadaş ziyareti, eğitim, kültürel ya da sportif faaliyet ve karayolu nakliyat amaçları için 'C' tipi Schengen vizesi maksimum 90 günlük kalışlar için verilmektedir. 90 günlük süre tüm schengen bölgesi için geçerli olup tamamında 90 gün bazında uygulanır. Bu maksimum 90 günlük süre ise 6 ay ile sınırlıdır. 90 günlük vize onayı alınmış ise bu süre "6" ay içerisinde geçirilebilir, ertelenemez ve bir sonraki vize için 6 ay bekleme süresi vardır.

Slovenya turistik vizesi

Slovenya Vizesi Başvurusu

Slovenya Konsolosluğu ve Slovenya Büyükelçiliği, Slovenya vizesi başvurularını değerlendirmeye tabi tutan, onay veya ret kararı veren tek yetkili kuruluştur. Bununla birlikte başvurular akredite vize ve seyahat acentelerine yapılmakta olup, gerekli evraklar bu birimlere teslim edilmektedir. İstanbul’dan yapılan Slovenya vizesi başvurularında Macaristan Konsolosluğu yetkili kılınmıştır. İstanbul’dan Slovenya vizesi başvurusu yapacak kişilerin vize onayına veya reddine karar veren kuruluş Macaristan İstanbul Başkonsolosluğudur. Slovenya Konsolosluğu İstanbul’dan yapılan başvurularda Macaristan Devleti ile yapılan anlaşmalar gereği vize değerlendirme sürecinde Macaristan Konsolosluğuna diplomatik temsil hakkı vermiştir. Ancak Slovenya vize başvuruları Ankara’da Slovenya Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Slovenya konsolosluk birimleri Türkiye çapında görev yetki dağılımı yapmadığı için ikametinize uygun gördüğünüz Konsolosluğa başvuruda bulunabilirsiniz. Slovenya Fahri Konsoloslukları vize başvuru işlemleri yapmamaktadır.

Vize Merkezi Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şubeleri ve temsilcisi olan iş ortakları ile birlikte föy açılan (hizmet bedeli alınan) müşteriye doğru başvuruyu yapabilmesi, kafasına takılanları gidermesi ve yine arzu eden müşterinin kendi başvurusunu yapması için danışmanlık hizmeti verir. Başvuru öncesi redde sebep olabilecek bir sıkıntı yaşanmaması için dilekçe başvuru formu gibi belgelerin hatasız ve eksiksiz doldurulmasında yardımcı olur, gerekli evraklardan oluşan başvuru dosyasını hazırlayarak şahsi başvuru gerektirmeyen konsolosluklara veya yetkili acentelere müşteri adına teslim eder. Bunun yanı sıra şahsi başvuru isteyen konsolosluklar ve yetkili acenteler için ise müşteri randevuları alınır ve müşteriye bildirerek randevu zamanı ilgili yerde olması sağlanır.

İstanbul, Ankara, Edirne, Konya, Bursa ve İzmir şubelerimizden ikametinize en yakın olana başvuruda bulunabileceğiniz gibi Konsoloslukların bulunduğu İstanbul ve Ankara’daki şubelerimize evraklarınızı kargo ile göndererek de işlem yapabilirsiniz. Vize Merkezi sizin adınıza Slovenya vizesi ve diğer Schengen vize başvurularınızı yapma yetkinliğine sahiptir.

slovenya ticari vizesi

slovenya aile ziyareti vizesi

 

Yükleniyor...
Telefon