Slovenya Vize

Slovenya Vize Başvurunuzu 3 Evrakla Sizin Adınıza Yapalım!

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şubeleri ve temsilcisi olan iş ortakları ile birlikte föy açılan (hizmet bedeli alınan) müşteriye doğru başvuruyu yapabilmesi, kafasına takılanları gidermesi ve yine arzu eden müşterinin kendi başvurusunu yapması için danışmanlık hizmeti verir. Başvuru öncesi redde sebep olabilecek bir sıkıntı yaşanmaması için dilekçe başvuru formu gibi belgelerin hatasız ve eksiksiz doldurulmasında yardımcı olur, gerekli evraklardan oluşan başvuru dosyasını hazırlayarak şahsi başvuru gerektirmeyen konsolosluklara veya yetkili acentelere müşteri adına teslim eder. Bunun yanı sıra şahsi başvuru isteyen konsolosluklar ve yetkili acenteler için ise müşteri randevuları alınır ve müşteriye bildirerek randevu zamanı ilgili yerde olması sağlanır. 

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Vize Evrakları;

  • Kişisel Evraklar
  • Mesleki Evraklar
  • Finansal Evraklar

Vize evrakları başvuran durumuna göre ve döneme göre değişebilmektedir. Slovenya vizesi vize evraklarının detaylı güncel listesini e-mail ile almak için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız. 

Slovenya Vizesi Ücretleri;

  • Standart       120 Euro (Turistik, Ticari, Aile Arkadaş Ziyareti, Öğrenci, Kültürel, Ticari)
  • Şoför            160 Euro 
  • VIP                275 Euro (Turistik, Ticari)
  • 6-12 Yaş       60 Euro
  • Yabancılar    95 Euro  (Azerbaycan, Gürcistan, Kosova, Ermenistan, Rusya, Ukrayna, Moldova uyruklu)

*Yukardaki ücretler Konsolosluk vize harcı, başvuru merkezi ücreti ve Vize Merkezi danışmanlık ücretini kapsamaktadır. 

Turistik, ticari, aile akraba ya da arkadaş ziyareti, eğitim, kültürel ya da sportif faaliyet ve karayolu nakliyat amaçları için 'C' tipi Schengen vizesi maksimum 90 günlük kalışlar için verilmektedir. 90 günlük süre tüm Schengen bölgesi için geçerli olup tamamında 90 gün bazında uygulanır. Bu maksimum 90 günlük süre ise 6 ay ile sınırlıdır. 90 günlük vize onayı alınmış ise bu süre "6" ay içerisinde geçirilebilir, ertelenemez ve bir sonraki vize için 6 ay bekleme süresi vardır.

Slovenya turistik vizesi

Slovenya Vizesi Başvurusu

Schengen bölgesine dahil olan Slovenya, Schengen ülkelerine yönelik farklı seyahat amaçları için sınırlı süreli vize olan 'C' tipi vize başvurularını, Slovenya Konsolosluğu'nun tek yetkilendirdiği başvuru merkezi aracılığı ile değerlendirmekte ve sonuçlandırmaktadır. İstanbul’dan yapılan Slovenya vizesi başvurularında Macaristan Konsolosluğu yetkili kılınmıştır. İstanbul’dan Slovenya vizesi başvurusu yapacak kişilerin vize onayına veya reddine karar veren kuruluş Macaristan İstanbul Başkonsolosluğudur. Slovenya Konsolosluğu İstanbul’dan yapılan başvurularda Macaristan Devleti ile yapılan anlaşmalar gereği vize değerlendirme sürecinde Macaristan Konsolosluğuna diplomatik temsil hakkı vermiştir.

Ancak Slovenya vize başvuruları Ankara’da Slovenya Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Slovenya konsolosluk birimleri Türkiye çapında görev yetki dağılımı yapmadığı için ikametinize uygun gördüğünüz Konsolosluğa başvuruda bulunabilirsiniz. Slovenya Fahri Konsoloslukları vize başvuru işlemleri yapmamaktadır.

İstanbul, Ankara, Edirne, Konya, Bursa ve İzmir şubelerimizden ikametinize en yakın olana başvuruda bulunabileceğiniz gibi Konsoloslukların bulunduğu İstanbul ve Ankara’daki şubelerimize evraklarınızı kargo ile göndererek de işlem yapabilirsiniz. Vize Merkezi sizin adınıza Slovenya vizesi ve diğer Schengen vize başvurularınızı yapma yetkinliğine sahiptir.

slovenya ticari vizesi

Vize Merkezi'yle Slovenya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Slovenya seyahatiniz için vize işlemlerinizi Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Edirne, Gaziantep, Tekirdağ ve Bursa ofislerimizden gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın ofisimize ulaşıp seyahatinizle ilgili detaylı bilgi aldıktan sonra konusunda uzman Vize Merkezi Müşteri Temsilcilerimiz sizi Slovenya vizesi için gerekli evraklar konusunda bilgilendirecektir. Daha önceden alınmış VIS ibareli bir Schengen vizeniz varsa şahsen gelmenize gerek olmadan standart evraklarınızı (pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf vb.) ofislerimize kargo ile gönderebilirsiniz. Evraklarınızın kontrollerini tamamlayıp eksik belge olması durumunda sizleri bilgilendirmekteyiz. Daha önceden bir Schengen ülkesi için verilmiş bir parmak iziniz yok ise Slovenya Konsolosluğu'ndan randevu alıp biyometrik veri prosedürlerinizi tamamlamanız gerekecektir. Randevunuzu şahsen almanız durumunda Slovenya Konsolosluğu ileri bir tarihe randevu verebilir. Sizin için uygun gün ve saati temsilcilerimize bildirdiğiniz takdirde sizin adınıza Slovenya Konsolosluğu'ndan en yakın tarihe randevu almaktayız. Parmak izi verme işlemleri sırasında herhangi bir sorun yaşamamanız adına müşteri temsilcilerimizle size eşlik etmekteyiz.

slovenya aile ziyareti vizesi

Yükleniyor...