Erasmus Vizesi

Slovenya Erasmus Vizesi için gereken evrakların listesi

İkamet müsaadesi başvuru formu

Sloven dilinde olarak doldurulmuş, Slovenya vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen, başvuru sahibi tarafından imzalanmış iki nüsha ikamet müsadesi başvuru formu.
Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise; kişi tarafından doldurulacak ikamet müsadesi başvuru formunun imza bölümü ebeveynlerin ikisi de imzalanmış olmalıdır.
Biometrik Fotoğraf
Slovenya turistik vize başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğraflar; 3 adet, 3,5x4,5 cm ölçülerinde, Slovenya vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.
Pasaport
Slovenya turistik vize başvurularında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Slovenya seyahati dönüşü sonrası en az 3 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalıdır.
Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge
Slovenya vize işlemlerinde bulunacak kişinin Slovenya’ da kalış süresini kapsayan, tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euro teminata sahip orijinal seyahat sağlık sigortası.
Burs belgenizin aslı ve 2 fotokopisi
Slovenya’da ki Üniversiteden Dilekçe yazısı aslı ve fotokopisi
Yazı, eğitim süresini ve hangi Şehirde olduğunu içermesi gerekmektedir
Türkiye’deki Üniversiteden alınmış yazı
Başvuru sahibin gidiş amacına ve Erasmus / Sokrates burslu olarak bir Alman Üniversiteden eğitim göreceğine dair belgeler
Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Slovenya Turistik Schengen vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi
Pasaport fotokopisi (Varsa eski Pasaportlar sunulmalı)
Noter tasdikli Taahhütname ve Sloven dilinde tercümesi ve Tüm gelir kanıtlarının aslı 2 fotokopisi
Sadece ebeveynler tarafından düzenlenen noter tasdikli bir taahhütnamenin aslı ve 2 fotokopisi ve Yeminli tercümandan Sloven dilinde tercümesi.
Slovenya ticari schengen vize
 Lütfen Dikkat! 
- Ebeveynler tarafından verilen taahhütname, Federal Eğitim Teşvik kanununda belirlenen garanti oranına göre düzenlenmeli ve ödemeyi garanti etmelidir.
- Verilen taahhüdün ödenebileceğine dair ebeveynlerin maaşlarının yattığı hesap cüzdanları, mal varlığının bulunduğu hesap cüzdanı ve ödeme gücünü gösteren tüm maddi ve gelir durumunu gösteren evrakların aslı ve 2 fotokopisini ibraz etmelidir. (Gelir evrakların tercümesine gerek yoktur).Ayrıca taahhütnameyi veren kişinin imzası noter tarafından tasdik edilmelidir.

 

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 84
avrupa@vizemerkezi.com
Diğer BilgilerAcil: 0 532 476 25 16
Ankara
+90 (312) 970 02 84
keni@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 84
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 63
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2398
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5332
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com