Slovenya Fahri Konsolosluğu İstanbul

İstanbul Slovenya Fahri Konsolosluğu tam teşekküllü Slovenya Konsolosluğunun açılma gereksinimi bulunmayan şehirlerde faaliyet göstermek için kurulmuştur. Slovenya Fahri Konsolosunun, Slovenya resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunluluğu bulunmazken İki ülke arasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdür. Slovenya Fahri Konsoloslukları Slovenya vizesi işlemleri için başvuru kabul ederken, Slovenya vize işlemleri hakkında karar verme yetkisi Slovenya Büyükelçiliği Ankara sorumluluğundadır.


Slovenya Fahri Konsolosluğu İstanbul Görev Bölgesi

Slovenya İstanbul Fahri Konsolosluğu ve diğer Slovenya Konsoloslukları faaliyet alanlarına yakın bölgelerde ikamet eden kişilerin Slovenya Vizesi ve Slovenya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. İstanbul ve İstanbul’a yakın illerde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Slovenya İstanbul Fahri Konsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır.

Slovenya İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

Slovenya İstanbul Fahri Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

Slovenya İstanbul Fahri Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

Slovenya İstanbul Fahri Konsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

Slovenya İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim

Adres: Hacı Reşit Paşa Sok., No:4, 34676, Çamlıca, Üsküdar / İSTANBUL

Telefon: (216) 321 90 00

 

Yükleniyor...
Telefon