Slovenya Vizesi

3 ADIMDA SLOVENYA VİZESİ

Vize Merkezi 15 yılı aşkın tecrübesiyle, Türkiye'nin farklı bölgelerinden yapacağınız Slovenya Vizesi başvurularınızın hızlı, güvenli ve olumlu sonuçlanması için danışmanlık desteği vermektedir. Slovenya Schengen vizesi için seyahat amacına göre farklı belgeler istenmektedir, bu sebeple seyahat amacınıza uygun olan evraklar ile doğru bir başvuru yapmanız vize işlemlerinizin olumlu ve zamanında sonuçlanması açısından çok önemlidir. Vize Merkezi başvurunuz için gerekli olan 3 temel evrağın (Kişisel evraklar, Şirketi evrakları, Finansal evraklar) hatasız ve eksiksiz olarak hazırlanması, uzaktan form doldurma, dilekçe hazırlama, föy açma desteği verir.

Vize Merkezi vize işlemleri için ofislerimizi ziyaret edebilir, pek çok ülkeye yapılan vize işlemlerinin ayrıntılı bilgilerini alabilirsiniz. Slovenya vizesi başvurusu için, uzmanlarımızdan yardım alarak föy açtırıp sizden istenilen belgeleri kargo yolu ile de bize iletebilirsiniz. Elimize ulaşan evraklarınızın incelemeleri yapıldıktan sonra, başvuru merkezinden adınıza vize randevusu alınacaktır. Parmak izi taramanız için size belirtilen tarih ve saat dilimlerinde Slovenya vizesi başvurunuz için belirtilen adreste olmanız gerekmektedir.

Başvuru sonrasında Vize Merkezi uzmanlarının öngörüleri ile beraber, Slovenya vizesi sonucunu bekleyebilirsiniz. En kısa sürede pasaportunuz ve arzu ettiğiniz bilgiler tarafınıza iletilecektir. 

Slovenya Schengen vize tiplerinden, seyahat amacınıza uygun olan hakkında detaylı bilgi sahibi olup, doğru başvuru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Slovenya Schengen Vizesi

Slovenya 21 Aralık 2007 tarihinden itibaren Schengen sisteminde yer almaktadır. Resmi pasaport sahipleri, diplomatik, hususi ya da hizmet türü pasaportları Slovenya’ya girişte vizeden muaftır. T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri için ise, Schengen C vize türüne sahip olanlar için Slovenya vizesine gerek yoktur. Avrupa Birliği ülkelerinde yer almış ülkelerin birinde sürekli konaklama hali varsa, ayrıca Slovenya vizesi almaları gerek görülmemiştir. Schengen vizesi olmayan TC vatandaşları için ise, vize almaları zorunludur. Slovenya sınır kapısında vize verme ya da bandrol tatbiki yapılmamaktadır. Vize Merkezi uzmanlarının sizlere sunacağı detaylı bilgiler ile prosedürlere takılmadan, size sunulan belgeleri hazırladığınız anda, Slovenya vizesi için ve Slovenya’ya giriş yapma adına sorun yaşamamanız temenni edilir.

slovenya vizesi türleri

Slovenya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
Ç. 15/02/19, 00:17
Merhaba; Slovenya'ya turistik vize başvurusunda bulundum başvurumdan 4 gün sonra aranarak mülakat için elçiliğe gitmem gerektiği söylendi. Bu mülakatı İstanbul'da yapabiliyor muyuz yoksa Ankara'ya mı gitmem gerekiyor?
Cevabı Görüntüle
M. K. 11/02/19, 15:29
Merhaba. Ben Slovenya'da çalışmak istiyorum. Daha önce erasmus staj yoluyla çalışmıştım. Ama şu anki durumum staj vb. değil. Bu yaz başlamak istiyorum ve bu dönem mezun durumunda olacağım benimle birlikte gelmek isteyen arkadaşım da üniversite açık öğretime devam etmekte. Bu yüzden çalışma vizesi ile ilgili geniş kapsamlı bilgi almak istiyorum. Takip etmem gereken prosedür nedir, sırasıyla öğrenmek istiyorum. Maliyeti nedir? Vizenin kabul olma ihtimali nedir? Çalışma vizesi almak çok mu zordur? Çalışma vizesinde pasaport türlerinin farklı rolleri var mıdır? Yani örneğin yeşil pasaportun bordo pasaporta göre vize alma ihtimalinin yüksek olması gibi bir durum var mı? Sorularımı cevaplarsanız eğer çok sevinirim. Kafamın netleşmesi ve ilk olarak nereden başlayacağım konusunda bu soruların cevaplarına ihtiyacım var. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
er 10/02/19, 21:49
Sayın Yetkili merhaba,
Öncelikle iyi haftalar dilerim. İstanbul'da ikamet etmeyim ve eşim Ukrayna vatandaşı. Sık sık iş seyahatlerine çıktığımdan benim 2 senelik Schengen vizem var.
Eşimle Slovenya'yı ziyaret etmek istiyoruz ama bir konu da bize fikir vererek yardımcı olursanız sevinirim. Eşimin halı hazırda elindeki pasaportu biyometrik değil biyometrik olsa hiç sıkıntısız giriş yapabiliyoruz. Eşimin pasaportu biyometrik olmadığı için vize başvurusu mu yapmak gerekir yoksa izlenmesi gereken başka bir yol mu vardır?
Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
Saygılarımla

Cevabı Görüntüle
H.A.Ş. 27/01/19, 17:12
Merhaba hususi (yeşil ) pasaport sahibiyim. Pasaport geçerlilik (bitiş) tarihi 16 haziran 2019. Ben 8-15 mart tarihleri arasında gitmek istiyorum acaba pasaport süresinde sorun olur mu? Teşekkürler...
Cevabı Görüntüle
Ö. 24/12/18, 00:47
Merhaba, bahar döneminde Erasmus programı ile Slovenya'ya gideceğim. Vize başvurusu için 300 EUR olan hibem dışında ek olarak bir garantörümün olması ve onun hesap dökümü gerekli mi? Teşekkürler.
Telefon