Slovenya vize merkezine hoş geldiniz. Slovenya vizesiyle ilgili ihtiyacınız olan bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz. Slovenya Konsolosluğu'yla işbirliği içinde güvenilir bir şekilde vize işlemlerinizi yürütmenizi sağlıyoruz. Slovenya vize işlemlerinizi hızlıca sonuçlandırmak, sorunsuz ve çözüm odaklı vize hizmeti almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Slovenya Vizesi

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, Slovenya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Slovenya vizesi için seyahatte bulunacak kişilerin vize işlemlerinde dikkat etmesi gereken çeşitli öncelikleri bulunmaktadır. Yapılacak olan seyahat programının amacının kesin olarak belli olması önemlidir. Oluşturulan amaca göre kişinin seyahat durumuna uygun vize sunulmaktadır. Eğitim, iş, aile ziyaretlerinde bulunacak olan kişiler için hazırlanması gereken evrakların bilgisi itina ile sunulmuştur.

Vize başvurularında önemli bir adım olan vize türünü belirleme ve gerekli evrakları tamamlama aşamaları, Slovenya vizesinin onaylanma potansiyelini de arttırmaktadır. Gerekli evrakların hatasız ve doğru olarak hazırlanması, Slovenya vize başvurusu için ilk aşamadır. Vize Merkezi'nin sizler için oluşturduğu evraklar listesi, verdiğiniz izin ile işlemleri yapma hakkı (randevu talep etme, evrakların teslimi), Slovenya vize başvurusu sonucunuzun size iletilmesi Slovenya vizesi için hızlı ve pratik bir yolculuğun başlangıcı olacaktır. Vize Merkezi'nde ilerleyen bu aşamalar için ofislerimizi ziyaret edebilir, pek çok ülkeye yapılan vize işlemlerinin ayrıntılı bilgilerini alabilirsiniz. Slovenya vizesi için, uzmanlarımızdan yardım alarak gerekli evraklar listenizi tamamlayıp sizden istenilen belgeleri kargo yolu ile de bize iletebilirsiniz. Elimize ulaşan evraklarınızın gerekli incelemeleri yapıldıktan sonra, başvuru merkezinden adınıza yapılan biyometrik veri taraması için randevu alınmaktadır. Parmak izi taramanız için size belirtilen tarih ve saat dilimlerinde Slovenya vizesi için bu işleminizi halletmeniz önemlidir. Sonrasında Vize Merkezi uzmanlarının öngörüleri ile beraber, Slovenya vizesi sonucunu bekleyebilirsiniz. En kısa sürede pasaportunuz ve arzu ettiğiniz bilgiler ise tarafınıza iletilmiş olacaktır.

Slovenya Vizesi Schengen Mi?

Slovenya 21 Aralık 2007 tarihinden itibaren Schengen sisteminde yer almaktadır. Resmi pasaport sahipleri, diplomatik, hususi ya da hizmet türü pasaportları Slovenya’ya girişte vizeden muaftır. T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri için ise, Schengen C vize türüne sahip olanlar için Slovenya vizesine gerek yoktur. Avrupa Birliği ülkelerinde yer almış ülkelerin birinde sürekli konaklama hali varsa, ayrıca Slovenya vizesi almaları gerek görülmemiştir. Schengen vizesi olmayan TC vatandaşları için ise, vize almaları zorunludur. Slovenya sınır kapısında vize verme ya da bandrol tatbiki yapılmamaktadır. Vize Merkezi uzmanlarının sizlere sunacağı detaylı bilgiler ile prosedürlere takılmadan, size sunulan belgeleri hazırladığınız anda, Slovenya vizesi için ve Slovenya’ya giriş yapma adına sorun yaşamamanız temenni edilir.

slovenya vizesi türleri

Slovenya Vizesi için Gerekli Evraklar

Slovenya vizesi için seyahat amacının önemine değindiğimizde gezinin hangi unvan ile hangi amaçla yapıldığını göstermek önem taşımaktadır. Her kişi için ayrı ayrı belirtilen gerekli evraklar listesi titizlikle hazırlanmalıdır. Slovenya Konsolosluğunun incelemeleri ile Slovenya vizesi için başvurunuzun olumlu olması adına bu değerlendirmeler önem kazanmaktadır.

Slovenya vizesi çalışan kişiler için turistik vize başvurusunda, seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olabilecek pasaport, vize talep dilekçesi, güncel hali ile arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf, şirket yazısı, SGK iş bildirisi, son 3 aylık maaş bordrosu, banka hesap özeti, nüfus kayıt örneği belgelerini teslim etmeniz gerekmektedir.

Slovenya vizesi başvurusunda bulunan öğrenciler için, seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olabilecek pasaport, vize talep dilekçesi, güncel hali ile arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf, öğrenci belgesi, kişi 18 yaşından küçük ise anne, babası ya da yasal vasi tarafından istenen muvafakatname gerekmektedir. Slovenya vizesi Erasmus programı için kullanılacaksa, ya da uzun süreli çalışmak için oturma izni gerekiyorsa bizzat Ankara Slovenya Büyükelçiliğine başvuruda bulunmak gerekmektedir.

Slovenya vizesi başvurusunda bulunan emekli için, seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olabilecek pasaport, vize talep dilekçesi, güncel hali ile arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf, şirket yazısı, son 3 aylık maaş bordrosu, banka hesap özeti, nüfus kayıt örneği, emekliliğini gösteren emeklilik kartı fotokopisini sunmak gerekmektedir.

Slovenya vizesi başvurusunda bulunan şirket sahibi için, seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olabilecek pasaport, vize talep dilekçesi, güncel hali ile arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf, şirket yazısı, son 3 aylık maaş bordrosu, banka hesap özeti, nüfus kayıt örneği belgelerini teslim etmek gerekmektedir.

 

 

daha fazla göster

Slovenya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
L. A. 12/08/18, 15:13
Merhaba, ailem ile kısa bir tatil için Slovenya’ya gitmek istiyoruz. Vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
A.A. 08/08/18, 14:27
Merhaba, hazır giyim sektöründe modelist olarak çalışmaktayım evliyim 1 çocuğum var. Slovenya’da daimi olarak ikamet benim için söz konusu olabilir mi? Saygılarımla.
Cevabı Görüntüle
O. D. 06/08/18, 02:40
Merhaba, Slovenya’da oturma ve çalışma izni almak için gereken şartlar nelerdir?
Cevabı Görüntüle
K. G. 02/08/18, 13:42
Merhaba, Slovenya turistik vize başvurusunda bulunmak istiyorum. 1 gece Hırvatistan Zagreb’te kalacağım akabinde 2 gece 3 gün Slovenya’da kalmak istiyorum. Ticaret ile uğraşıyorum. Şirketim var gerekli evraklar ve vize ücreti konusunda detaylı bilgi arz ederim.
Cevabı Görüntüle
M. Ö. 30/07/18, 13:32
Merhaba, güz dönemi Slovenya'da Erasmus programı yapacağım. Erasmus vize başvurusunda bulunacağım. Gelirken yanımda neler getirmem gerekiyor? Ayrıca randevu almam gerekiyor mu ve çalışma saatleriniz nasıl? Teşekkürler.
Telefon