Turistik Vize Dilekçe Örneği

Slovenya'ya Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin

Slovenya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Slovenya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Slovenya Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.
•    Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Slovenya Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
•    Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Slovenya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Slovenya Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
•    Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Slovenya Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
•    Slovenya Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Slovenya Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.
 
İki Dilekçe gerektiren durumlar
•    Slovenya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Slovenya turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
•    Slovenya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Slovenya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Slovenya Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Slovenya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

 

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 84
avrupa@vizemerkezi.com
Diğer BilgilerAcil: 0 532 476 25 16
Ankara
+90 (312) 970 02 84
keni@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 84
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 63
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2398
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5332
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com