Slovakya Vizesi

Vize Merkezi Slovakya vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Slovakya vize türlerinde yani Slovakya vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Slovakya vize merkezine hoş geldiniz. Slovakya vizesiyle ilgili ihtiyacınız olan bilgileri sizin için derledik. Slovakya Konsolosluğu'yla işbirliği içinde güvenilir vize işlemlerinizi yürütmenizi sağlıyoruz. Slovakya vize işlemlerinizi hızlıca sonuçlandırmak, sorunsuz ve çözüm odaklı vize hizmeti almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Slovakya Vizesi

Slovakya Vizesi

Vize Merkezi, Slovakya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir. Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Slovakya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.
Slovakya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin! Vize Merkezi, Slovakya vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. Slovakya Vize Merkezi, Slovakya vizesi başvurusu sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin Slovakya vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. Slovakya Konsolosluğu, Slovakya vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. Slovakya Konsolosluğu tarafından belirtilen Slovakya vize evrak listesine ve Slovakya vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Slovakya vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Slovakya Vizesi

Resmi pasaport sahipleri Slovakya’yı ziyaretleri esnasında üç aya kadar olan ikamet süresi içinde vizeden muaf tutuluyorlar. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri ise vize almak durumundalar. Slovakya Schengen Bölgesi’ne dahil olan ülkeler listesinde olduğundan Türkiye’den yolculuk yapacak başvuru sahiplerinin Schengen vizesi alması gerekiyor. Sınırda vize almak mümkün olmadığından vize işlemlerini seyahat tarihinden en az 15 gün önce başlatmak yararlı olabilir.

Slovakya vizesi bir yarıyıl içinde en fazla 90 gün olarak veriliyor. Slovakya vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla da yapabilirsiniz. Konusunda deneyimli ülke temsilcilerimiz başvuru dosyanızı hazırlarken size danışmanlık vereceklerdir.

Slovakya Vizesi için Gerekli Evraklar

Başvuru Formu Başvuru sahibi tarafından eksiksiz doldurulup imzalanmış başvuru formu. Pasaport

Pasaportun seyahat tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliğinin olması gereklidir. Başvuru sahibinin pasaportu altında yer alan reşit olmayanlar içinde ayrıca başvuru formu doldurulması bekleniyor. Sonuç olarak seyahat belgesi üzerine ayrı vize etiketleri yapıştırılacağından her birey için en az 2 boş sayfanın bırakılmış olması bekleniyor. Reşit olmayan çocukların ebeveynlerine ait pasaport altında seyahat etmeleri halinde fotoğrafları ebeveynlerinin pasaportunda bulunur. Daha önce alınmış olan vizelerin de fotokopilerinin ibraz edilmesi gereklidir.

Kimlik Fotokopisi

T.C. Kimlik fotokopisini de başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Fotoğraf

2 adet güncel, 35x45mm ebatlarında arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.

Seyahat Sağlık Sigortası

Slovakya’da geçirilmesi planlanan sürenin tamamını kapsayan seyahat sağlık sigortasının aslının ve fotokopisinin ibraz edilmesi gerekiyor. Sağlık sigortasının asgari kapsam tutarı 30.000 EUR olmalıdır.

Başvuru için gerekli olan destekleyici belgeler ve diğer koşullar şunlardır:

Ulaşım

Uçak / seyahat rezervasyonları ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler

Konaklama

Otel rezervasyonları veya seyahat planını gösterir belgele

Geçim kaynaklarını gösterir belgeler

 • Hesap Ekstresi: Son üç aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap dökümü
 • Gelir belgeleri: Düzenli geliri gösterir belgeler: örnek; son üç ayın maaş bordroları

Başvuru sahibi çalışan ise;

 • Firmanın faaliyet belgesi
 • İşveren mektubu ve/veya izin onayı
 • Yetkili kişinin imza sirküleri
 • SGK (sosyal güvenlik) işe giriş bildirgesi ve SGK "hizmet dökümü"

Başvuru sahibi çiftçi ise;

 • Bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi

Başvuru sahibi şirket sahibi ise;

 • Şirketin ticaret odasındaki kaydı ve ticaret sicil gazetesinin kopyası
 • Vergi levhası

Başvuru sahibi emekli ise;

 • Emekli maaşını gösterir belge (banka hesap özeti veya emekli cüzdanı)

Başvuru sahibi öğrenci ise;

 • Öğrenci Belgesi

Slovakya Vizesi

Slovakya Vize Başvurusu Adımları

Slovakya vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla yapıyorsanız takip edeceğiniz adımlar şunlar olacaktır:

1. Adım – Slovakya vizesi konusunda ülke temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi’nde görevli Slovakya Vize Bölümü Müşteri Temsilcilerini arayarak süreci başlatabilirsiniz. Ülke temsilcilerinin sorularına verdiğiniz yanıtlara göre gerekli evrakların bilgisinin bulunduğu mailler mail adresinize gönderilecektir.

2. Adım – Slovakya vizesine dair bilgi mailinde bulunan gerekli evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi’nde görevli Slovakya Vize Bölümü yetkililerimizin mail adresinize gönderdiği bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

3. Adım – Slovakya vizesi için hazırladığınız evraklarınızı kargo ile ya da elden Vize Merkezi temsilcilerine teslim edebilirsiniz

Slovakya Vize Bölümü tarafından durumunuza uygun olarak size yönlendirilmiş olan bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek bize ulaştırabilirsiniz. Evraklarınızı elden teslim yoluyla değil de kargo ile de gönderebilirsiniz. Bu seçeneği kullanacaksanız kargonuzun takip numarasını bir yere not etmenizi öneriyoruz.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında iletişim

Slovakya Vize Bölümü, vize başvuru dosyanızı inceledikten sonra size bilgi maili gönderilecektir. Eksik veya hatalı evraklarınızın bilgisini bu mail aracılığıyla sizinle paylaşıyor olacağız. Mailde size süreç hakkında da bilgi verilecektir.

5. Adım – Biyometrik bilgi beyanı

Slovakya Vize Bölümü 25 Eylül 2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini, Biyometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Slovakya Vizesi başvurusu için yolcu son 5 senedir VIS'li de olsa mutlaka randevu tarihi ve saatinde başvuru merkezi veya Konsoloslukta bulunması gerekir. Vize Merkezi yetkilileri Biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık edecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

6. Adım – Pasaport teslimi

Slovakya Konsolosluğu Vize Departmanı, Biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya Biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan başvuru sahiplerinin işlem sürecini tamamladıktan sonra 15 iş günü içinde pasaportun teslimini gerçekleştiriyor. Resmi tatil günlerinde bu süre değişebiliyor.

Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin isteği üzerine kargo veya şahsen teslimatla olacaktır.

Slovakya Vizesi Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Reşit olmayan çocukla seyahatte Muvafakatname düzenlenmesi gerekiyor

Başvuru sahibi 18 yaşın altında ise ve bir ebeveyni ile seyahat edecekse seyahate dahil olmayan ebeveyninin noter tasdikli muvafakatname alması gerekiyor. Seyahat eden ebeveyn evli değil ise veya ebeveynlik yetkisi sadece kendisindeyse bu koşul geçerli değildir.

Slovakya vizesi başvuru dosyasında bulunması gereken dilekçenin içeriği önemli

Slovakya vize başvurusunu yapmak üzere hazırlanan başvuru dosyasında seyahat planını içerir bir dilekçenin de bulunması bekleniyor. Bu dilekçede seyahat tarihleri ile uyumlu tarihlerin belirtilmesi bekleniyor. Çalışıyor iseniz iş yerinin antetli kağıdına imza sirkülerinde imzası bulunan bir yetkili tarafından yazılıp imzalanmış bir yazıyı da ekleyebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken konu şirket yazısında seyahat planınızın ve tarihlerinizin yazılmış olması. İmza sirkülerinde imzası olan birinin yazıyı imzalamış olması da yine bilinmesi gereken detaylar arasında.

Slovakya vize başvurusunu ne zaman yapmalıyım sorusu önemli

Slovakya vize başvurusunu vize işlemlerinizin sağlıklı yürütülebilmesi için seyahatinizin başlayacağı tarihten en erken 15 gün öncesinde en geç de 3 ay içinde yapmanızı öneriyoruz. Slovakya vize başvuru dosyanızı değerlendirecek tek yetkili merci Slovakya Büyükelçiliği/Konsolosluğudur. Konsolosluk başvuru dosyanızda ibraz ettiğiniz evraklara ek olarak yeni evraklar isteyebilir. Bu nedenle başvurunuzun değerlendirilme süresi uzayabilir.

Slovakya vize başvuru dosyasında ibraz edeceğiniz fotoğrafa dikkat

Slovakya vize başvurusu için başvuru dosyanıza ekleyeceğiniz 2 adet fotoğraf biyometrik özellikleri taşıyor olmalı. Biyometrik fotoğraf 6 aydan daha uzun bir süre önce çekilmemiş olmalı. Normal fotoğraf kağıdına renkli baskı yapılmış olan biyometrik fotoğrafın ölçüsü 35mm genişlik ve 45mm yüksek olarak ayarlanmalı. Fotoğrafı çekilen kişinin yüzü objektife dönük olmalı ve arka fonu beyaz olarak çekilmeli. Başvuru sahibinin gözlüğü varsa camları renkli olmamalı ve camlardan yansıma olmamasına özen gösterilmeli.
Daha fazla ayrıntılı bilgi için lütfen bizi arayınız 02129700283

Slovakya ile ilgili sizden gelen sorular

4 sorudan en popüler 4 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Slovakya Çalışma vizesi
  B. C., 08 Oca 2018, 22:38

  Merhaba, firmamız Rusya'da kurulan bir Türk şirketi. Rusya'daki işlerimizin yanı sıra, yakın bir tarihte firma olarak Türkiye'den Slovakya'ya işçi göndermeyi düşünüyoruz. Bu nedenle size Slovakya vizesi ile ilgili bir kaç soru sormak istiyorum. Toplam 15 kişilik bir ekip kurmayı ve göndermeyi planlıyoruz. (ilk etapta 15, işin hacmi daha sonra artabilir.) Bu ekip Slovaya'da 1 yılı aşacak şekilde çalışacaklar. 90 günlük business vize ile yılda 4 defa göndermemiz mümkün değil çünkü bildiğim kadarıyla 180 günde sadece 1 defa vize alabiliyoruz. Ayrıca sanıyorum vize başvurularına Rusya' daki şirketi kullanarak değil, Slovakya' da kuracağımız bir şirketten işçiye invitation göndermek daha sağlıklı olur veya Slovakya'da şirket kurmadan Türkiye'den Slovakya'ya işçi, invitation vs. bu gibi konuları çözmemiz mümkün mü? Nasıl bir çözüm üretebiliriz? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Teşekkürler, Saygılar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Slovakya oturma vizesi
  O. G., 05 Ara 2017, 01:28

  Merhaba ben Slovakya'da Erasmus + projesi ile Avrupa gönüllü hizmeti yapmaktaydım. Ancak vizemin doksan günlük süresi doldu ve evraklardan dolayı oturuma başvurmadan ülkeye geri dönüş yapmak zorunda kaldım. Oturum için Türkiye'de başvuru yapabilir miyim? Extra vize almak için beklemem gerekir mi? Saygılarımla

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Slovakya Vatandaşlığı
  S. T., 23 Kas 2017, 17:22

  Merhaba, Slovakya vatandaşı olmak istiyorum inşaat işlerinde uzman sayılırım, işimi orada icra etmek istiyorum, mümkünatı var mıdır?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Slovak vatandaşıyla evlilik
  S. Y., 12 Ağu 2017, 09:46

  Merhaba, Doğuştan Slovak vatandaşı aynı zamanda Türk vatandaşı olan ve şu an Slovakya’da yaşayan erkek arkadaşım ile evlenmek istiyoruz. Ben sadece türk vatandaşıyım. Evlilik işlemlerinin prosedürleri nedir, hangi evraklar gerekir, evliklik Türkiye’de mi Slovakya’da mı olmalıdır? Detaylı bilgi rica etmekteyim. İyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Slovakya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp