Slovakya Vize

Slovakya Vize

Slovakya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, Slovakya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Slovakya’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Slovakya Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?
Slovakya Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Slovakya’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Slovakya Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

Slovakya Vize İşlemleri Hakkında

Slovakya, Avrupa Birliği üyesidir ve Schengen anlaşmasına dahildir. Bu yüzden Türk vatandaşları Slovakya'ya gitmek istediklerinde vize almak zorundadırlar. Sadece Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatanndaşları Schengen anlaşmasına göre her bir yıl içerisinde 90 gün aşmamak koşuluyla Slovakya seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Umumi (Normal) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Slovakya'ya giriş yapmaları için Slovakya Vizesi almaları gerekmektedir. Slovakya vizesi başvurularınızda birçok prosedürü yerine getirmeniz gerekmektedir.

Slovakya vizesi başvurularınız için gereken evrakları eksiksiz toplayıp, Slovakya başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Slovakya vizesi başvurunuzu sorunsuz gerçekleştimeniz için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Slovakya vizesi konusunda uzmandır ve doğru evraklarla sorunsuz başvurunuzu sağlamaktadır. Slovakya vizesi için gereken evrakları toplayıp Vize Merkezi'ne göndermeniz yeterlidir. 

 
Slovakya Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Slovakya Turistik Vize, Slovakya Ticari Vize, Slovakya Aile Ziyareti Vizesi, Slovakya Havaalanı Transit Vize dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.
Slovakya vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Slovakya Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Slovakya Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacına, seyahat masraflarını destekleyecek maddi kaynağın biçimine ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan Slovakya vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz. Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Slovakya Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Slovakya vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 10 gün içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu göz önünde bulundurularak, Slovakya seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Slovakya Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Slovakya Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Slovakya Vizesi başvurusu için yolcu son 5 senedir VIS'li de olsa mutlaka randevu tarihi ve saatinde başvuru merkezi veya Konsoloslukta bulunması gerekir. Slovakya Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından bilgilendirilirsiniz.


Slovakya Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
Vize Merkezi Slovakya Vize Temsilcileri, Slovakya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
Slovakya Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Slovakya vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz. Slovakya vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya [email protected] adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. Slovakya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Slovakya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

  • Slovak vatandaşıyla evlilik
    S. Y., 12 Ağu 2017, 09:46

    Merhaba, Doğuştan Slovak vatandaşı aynı zamanda Türk vatandaşı olan ve şu an Slovakya’da yaşayan erkek arkadaşım ile evlenmek istiyoruz. Ben sadece türk vatandaşıyım. Evlilik işlemlerinin prosedürleri nedir, hangi evraklar gerekir, evliklik Türkiye’de mi Slovakya’da mı olmalıdır? Detaylı bilgi rica etmekteyim. İyi günler dilerim.

    Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Slovakya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.