Turistik Vize Dilekçe Örneği

Slovakya'ya Turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin

Slovakya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Slovakya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. Slovakya Turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.
•    Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; Turistik bir tura katılacak kişi Slovakya Turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
•    Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. Slovakya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişileri Slovakya Turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
•    Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. Slovakya Turistik Vize Talep Dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
•    Slovakya Konsolosluğu’na Turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile Slovakya Turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.
 
İki Dilekçe gerektiren durumlar
•    Slovakya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği Slovakya turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
•    Slovakya Turistik Vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) Slovakya Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi Slovakya Turistik Vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden Slovakya Turistik Vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

 

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 02 83
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 83
keni@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 03 83
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 17 62
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2397
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5331
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com