Kamboçya Ticari Vize

Kamboçya Ticari Vize

Kamboçya Krallığı sınırları içerisine iş toplantısı, konferans, fuar gibi ticari nedenler doğrultusunda seyahat edecek kişilerin başvuru işlemleri öncesinde Kamboçya Ticari Vize sahibi olmaları gerekmektedir. Kamboçya vize başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için (0212) 970 05 38 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresi aracılığıyla kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Kamboçya Krallığı sınırları içerisine turistik, ticari veya ziyaret amaçlı seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize sahibi olmaları zorunluluğu bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Hususi Pasaport (Yeşil), Diplomatik Pasaport (Siyah) ve Hizmet Pasaportu (Gri) olan vatandaşlarımız Kamboçya’ya yapacakları 90 günü aşmayan seyahatler için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 

Kamboçya Ticari Vizesi

Kamboçya seyahatinin ticari nedenler doğrultusunda yapılacak olması halinde Kamboçya Ticari Vizesi başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Başvuru değerlendirme sürecinde herhangi bir olumsuz karara mahal vermemek adına işlemlerin doğru olarak gerçekleştirilmesi ve talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Kamboçya Ticari Vizesi Gerekli Evrakları 

 • Kamboçya seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği bulunan, içerisinde en az 2 boş sayfa olan Pasaport, (Başvuru işlemleri ve ülkeye giriş sırasında herhangi bir sorun yaşanmaması adına pasaportun eskimiş ve yıpranmış olmamasına özen gösterilmesi ve son 10 yıl içerisinde alınmış olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.)
 • Uluslararası ölçülere uygun, beyaz fona sahip 2 adet Biyometrik Fotoğraf
 • Kamboçya Vize Başvuru Formu
 • Kamboçya sınırları içerisinde bulunan anlaşmalı şirket tarafından gönderilmiş olan Davetiye,
 • Başvuru sahibinin bağlı olduğu Türkiye’de bulunan şirket belgeleri,
 • Uçak ve Otel Rezervasyonları,
 • Kamboçya Ticari Vize Talep Dilekçesi belgelerinin eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir.

Kamboçya Ticari Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kamboçya vize başvuru işlemleri yetkili temsilcilik tarafından ortalama 7 iş günü içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına başvurunun olabildiğince erken bir tarihte yapılması tavsiye edilmektedir. 
 • Kamboçya ticari vizesi başvuru işlemlerinde Kamboçya sınırları içerisinde bulunan anlaşmalı şirket tarafından gönderilmiş olan Davetiye belgesinin sunulması mecburiyeti bulunmaktadır. 
 • Kamboçya’da bulunan anlaşmalı firmaya ait davetiye ile birlikte iletişim ve ulaşım bilgilerinin de sunulması gerekmektedir. Şirket bilgilerinin yanı sıra Kamboçya’da iletişim kurulacak olan kişi ve kişilerin de iletişim ve ulaşım bilgilerinin ibraz edilmesi gerekmektedir. 
 • Kamboçya Ticari Vize Talep Dilekçesi belli başlı kurallar dahilinde hazırlanmaktadır. Başvuru sahibinin bağlı olduğu şirketinin antetli kağıdına Kamboçya Konsolosluğuna hitaben yazılması söz konusu kurallar dahilinde yer almaktadır. Ayrıca dilekçe içerisinde seyahat amacının, seyahat tarihlerinin, seyahat sponsorunun belirtilmesi gerekmektedir. Şirket yetkili tarafından kaşeli ve imzalı olarak ibraz edilecek dilekçede başvuru sahibi kişinin şirket içi pozisyonu, Kamboçya’da hangi görevde bulunacağı, seyahat süresi boyunca iş yeri izninde olduğu ve seyahat bitiş tarihinden sonra ülkesine geri döneceğinin belirtilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Kamboçya Ticari Vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumuz Vize Merkezi ile [email protected] ve (0212) 970 05 38 numaralı telefon aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz! 

Kamboçya Ticari Vize

Kamboçya ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kamboçya ticari vizesine başvuru
  F.Ateş, 02 Tem 2020, 18:24

  Merhaba, ben 2020 ekim ayında gerçekleşecek olan bir konferans nedeniyle Kamboçya’ya gideceğim. Daha önce ticari nedenlerle vize başvurusunda bulunmadım ve sürece dair bilinmesi gerekenlere hakim değilim. Kamboçya ticari vizesine başvuru işlemleri hakkında bilgi almak süreç yaklaştığında ise sizden danışmanlık almak istiyorum. Bana dönüş yaparak bilgilendirme yapabilirseniz çok memnun kalacağım. Şimdiden kurumunuza teşekkür dileklerimi sunuyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kamboçya ticari vizesi gerekli evrakları
  S.Yalçıntaş, 25 Haz 2020, 18:39

  Merhaba, önümüzdeki temmuz ayı içerisinde şuan bağlı olduğum şirketin Kamboçya’da anlaşma imzalayacağı şirket ile gerçekleştirilecek olan toplantıya katılmam gerekiyor. Başvurumu en kolay nasıl yapabilecek olduğumu ve Kamboçya ticari vizesi gerekli evrakları hakkında en doğru bilgiye sizden ulaşabileceğimi düşündüğüm için yazıyorum. Bana süreçle ilgili bilmem gerekenleri kısaca anlatabilirseniz memnun olurum. Cevabınız için şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kamboçya ticari vize
  F.Üstün, 25 Haz 2020, 18:22

  İyi günler, ben kısa süreli bir iş seyahati nedeniyle Kamboçya’ya seyahat edeceğim. Bordo pasaport sahibiyim ve vize başvurusunda bulunmam gerektiğini öğrendim. Bu durumda Kamboçya ticari vize başvuru işlemleri sırasında dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmek istiyorum. Daha önce yalnızca turistik vize başvurusunda bulundum bu nedenle konuya dair pek bilgi sahibi değilim. Vize Merkezi olarak bana yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Teşekkürler şimdiden.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kamboçya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp