Ankara Kamboçya Fahri Konsolosluğu

Ankara Kamboçya Fahri Konsolosluğu

Kamboçya vize başvurusunda bulunacak olan, Ankara ve çevre illerinde ikamet eden vatandaşlarımızın başvuru işlemleri Ankara Kamboçya Fahri Konsolosluğu tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Ayrıca Türkiye’de yasal ikamet izni bulunan Kamboçya Krallığı vatandaşlarının vatandaşlık işlemleri fahri konsolosluğu yetki alanı içerisinde yer almaktadır. Başvuru işlemleri doğrudan yetkili temsilciliğe yapılabildiği gibi yetkili vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir. 

Kamboçya vize işlemleri sırasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle kurumumuz Vize Merkezi ile başvuru sürecini tamamlamak istemeniz halinde tüm işlemler sizin adınıza en doğru şekilde yapılmaktadır. Kamboçya vize başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için (0212) 970 05 38 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz! 

Ankara Kamboçya Fahri Konsolosluğu 

Ankara sınırları içerisinde yer alan Fahri Konsolosluk yetki alanı içerisinde T.C. vatandaşlarının vize başvuru işlemlerini kabul etme, değerlendirme ve sonuçlandırma görevleri yer almaktadır. Ayrıca Kamboçya Krallığı vatandaşlarının Türkiye’de yasal oturum izni  olması, Ankara ve çevre illerinde ikamet etmesi halinde konsolosluk işlemleri Fahri Konsolosluk aracılığıyla yapılmaktadır. 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılan vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi Ankara Kamboçya Fahri Konsolosluğu ve İstanbul Kamboçya Fahri Konsolosluğu yetki alanı içerisinde bulunmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında danışmanlık hizmeti veren yetkili vize başvuru merkezlerinin başvuruları değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi bulunmamaktadır. 

 Ankara Kamboçya Fahri Konsolosluk Resmi Tatil Günleri 2022 

Ankara Kamboçya Fahri Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti ve Kamboçya Krallığı resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Başvuru işlemlerinin resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde başvuru sonuçlanma gün sayısında değişiklikler meydana gelebilmektedir. Seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması adına başvuruların resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması ile gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. 

1 OcakYılbaşı
7 OcakSoykırım Günü
8 MartDünya Kadınlar Günü
14-16 NisanKmer Yeni Yıl
23 NisanUlusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 MayısUluslararası İşçi Bayramı 
2-4 MayısRamazan Bayramı
14 MayısKralın Doğum Günü
15 MayısVisak Bochea Günü 
19 MayısKraliyet Çiftçilik Töreni
18 HaziranKing'in Annelerin Doğum günü
9-12 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
30 AğustosZafer Bayramı
24 EylülAnayasa Günü
25-26Atalar Günü
15 Ekim  Kralın Babasının Anma Günü
29 EkimKralın Taç Giyme Günü
7-9 KasımSu Festivali Günü/Bağımsızlık Günü
31 AralıkYeni Yıl

Ankara Kamboçya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Mahatma Gandi Cad., No:39, D:3, GOP / Ankara 

Telefon numarası:+90 (312) 426 8889 

Ankara Kamboçya Fahri Konsolosluk Çalışma Saatleri

Konsolosluk Pazartesi-Cuma 10:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Ankara Kamboçya Fahri Konsolosluğu

Kamboçya ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Kamboçya Ankara Konsolosluğu
  H.Erşahin, 28 Haz 2020, 13:40

  İyi günler, Ankara’dan Kamboçya’ya seyahat etmek için vize başvurusunda bulunacağım. Bunun için Kamboçya Ankara Konsolosluğu randevusu mu almam gerekir? Sizden başvuru sürecinde yardım alırsam bu işlerle benim ilgilenmeme gerek kalmadan işlemleri tamamlıyor musunuz? Bordo pasaportum mevcut ve seyahatim gezi amaçlı olacak. Teşekkürler. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kamboçya Ankara Fahri Konsolosluğu
  İ.Gül, 27 Haz 2020, 16:00

  Merhaba Vize Merkezi, ben Ankara’da yaşıyorum. Özel bir şirkette çalışıyorum. Kamboçya’ya turist olarak gideceğim. Kamboçya Ankara Fahri Konsolosluğu aracılığıyla mı başvuru yapmam gerekiyor. Şuan çalıştığım için işlemlerle nasıl ilgileneceğimi bilmiyorum. Hem başvuru sürecine dair bilgi almak hem de işlemler sırasında yardımınızı bekliyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kamboçya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp