Kamboçya Vizesi

Vize Merkezi Kamboçya vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Kamboçya vize türlerinde yani Kamboçya vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Güneydoğu Asya'nın mistik ülkesi Kamboçya'ya Vize Merkezi vize danışmanlık hizmetleri kolaylığıyla gitmek için +90 (212) 970 05 38 numaralı telefondan bize ulaşınız!

Kamboçya Vizesi

Kamboçya Vizesi
Değerli ziyaretçimiz, Kamboçya Krallığı’na seyahat etmek isteyen yolcularımıza rehber olması için hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. Kamboçya vize işlemleri uzman kadromuz tarafından sizin adınıza en hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir. Sayfamızın devamında Kamboçya e-Vizesi nedir, Kamboçya vize türleri nelerdir, Kamboçya vize ücreti nedir, Kamboçya vizesi kaç günde çıkar ve vizenin kullanımına ilişkin soruların yanıtlarınızı bulabileceksiniz. Sorularınıza en hızlı cevabı almak için +90 (212) 963 63 26telefon numaramızdan veya Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kamboçya Krallığı, Güneydoğu Asya’da yer almaktadır. Doğuda Vietnam, kuzeydoğuda Laos, batı ve kuzeybatıda Tayland ile sınır komşusu olan ülke geniş bir nüfusa sahiptir. Son yıllarda tarım ve turizm alanlarında yaptığı atılımlar ile yükselişe geçmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Kamboçya Krallığı sınırları içerisine seyahat edecek Umuma Mahsus Pasaport pasaport vatandaşlarımızın seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları zorunluluğu bulunmaktadır. Vize Merkezi olarak Kamboçya vize işlemleri dahilinde profesyonel danışmanlık hizmeti vererek sürecin en doğru şekilde tamamlanmasını sağlamaktayız.

Kamboçya vizesi sahibi olma zorunluluğuT.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaportsahibi vatandaşlarımızı kapsamaktadır.Hizmet (Gri),Hususi (Yeşil)veDiplomatik (Siyah) Pasaportsahibi vatandaşlarımız Kamboçya’ya yapacakları90 günüaşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

Kamboçya Krallığı, ülkemiz sınırları içerisinden seyahat edecek vatandaşlarımızın başvurularını e-vize sistemi üzerinden kabul etmektedir. Bu sebepten dolayı ülkeye seyahat gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar için hazırlamış olduğumuz sayfamızdan çevrimiçi vize ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Kamboçya e-Vizesi nedir?

Kamboçya Vizesi

Kamboçya e-Vizesi veya elektronik vize, Kamboçya’nın turizm endüstrisini tanıtmak amacıyla 2006 yılının Nisan ayında Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı tarafından uygulamaya konulmuştur. Turizme teşvik amacıyla uygulamaya konulan vize, T.C. pasaport hamili vatandaşlar için de ülkeyi ziyaret etmeyi basit ve sorunsuz hale getirmektedir.

Kamboçya vizesi, Kamboçya Krallığını ziyaret eden yabancılar için temel izin belgesidir. Yabancı ziyaretçiler Kamboçya e-Vizesi ile 30 güne kadar Kamboçya’yı ziyaret edebilirler.

E-Vize sahipleri havalimanına vardıklarında vize için sırada beklemelerine gerek yoktur.

Kamboçya’nın e-Vize gereksinimlerini karşılayan pasaport hamilleri aşağıda ki basit adımları tamamlayarak vize alabilirler.

Kamboçya Vize Başvurusu Adımları

 • Pasaport ve fotoğraf fotokopinizi hazırlayın
 • Hazırladığınız belgeleri Vize Merkezi danışmanlarına iletin
 • Vize harç ücretini ödeyin
 • Vizenizi alarak seyahat edin

Kamboçya Türk vatandaşlarından vize istiyor mu?

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport hamili vatandaşlar vizeye tabi tutulmaktadır. Kamboçya vizesi, Kamboçya’nın Türkiye’de ki diplomatik temsilciliklerinden verilmekte olup, sınır kapılarında da verilmektedir. Kolaylaştırılmış prosedürlerle çevrimiçi vize işlemi gerçekleştirerek sınır kapısında sıra beklemeden vize alınabilmektedir. Yolcular herhangi bir beklemeye gerek duymadan 4-5 iş günü içerisinde vizeye sahip olabilir.

Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaport hamilleri 180 gün içerisinde 30 günü aşmamak koşuluyla yapacakları seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.

Kalış süresi30 güne kadar
İşlem süresi 4-5 iş günü
Giriş sayısı Tek giriş

Online Kamboçya Vize Türleri

Yabancı ziyaretçiler için online ve Kamboçya Büyükelçiliğinden alınan 2 farklı vize türü vardır.

 1. Turist vizeleri (T): Kamboçya turist vizesi online olarak mevcuttur. Gezi ve diğer etkinliklere katılmak amacıyla ziyaret eden yolcular için doğru seçenektir. Vize, 30 gün olarak verilmektedir.

 2. Normal vizeler (E): Normal vizeler, alındığında turist vizeleri ile aynı süreye sahiptir. Ancak daha sonra Kamboçya sınırları içerisindeyken seyahat amacınıza göre 1, 3, 6 veya 12 ay uzatılabilmektedir.

E Tip vizeler kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bunlar;

 • Kamboçya İş vizesi (EB)
 • Kamboçya Emeklilik vizesi (ER)
 • Kamboçya Öğrenci vizesi (ES)
 • Kamboçya İş arama vizesi (EG)

Kamboçya e-Vize Almak İçin Neye İhtiyacım Var?

Kamboçya vize başvurusunda bulunmak için aşağıda ki belgelere ihtiyacınız vardır.

 • Varış tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport
 • Dijital formatta biyometrik fotoğraf

Çevrimiçi Vizeniz İle Kamboçya’ya Nasıl Seyahat Edebilirsiniz?

 1. Başvuru sürecini Vize Merkezi danışmanları aracılığıyla başlatın.

 2. Kamboçya E-vize onayını 4-5 iş gününde alın.

 3. Vizeyi iki kez yazdırmanız gerekmektedir. Kamboçya’ya girerken ve çıkarken tekrar bir çıktı vermeniz gerekir. Ayrıca pasaportunuzdaki bilgilerle eşleşip eşleşmediğini kontrol ediniz.
 4. Kamboçya seyahat edin ve giriş noktasında Göçmenlik görevlilerine vize onayınızı gösterin.

Başvuruyu ne zaman yapmalıyım?

Kamboçya turistik vize başvurunuzu istediğiniz zaman, istediğiniz yerden kolaylıkla yapabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde veya farklı bir ülkede olmanız önemli değildir. Yola çıkmadan en az 15 gün önce yapılması tavsiye edilmektedir.

[email protected]e-mail adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız işlemler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir. Ancak Kamboçya sınırları içerisine vizeniz onaylandıktan sonra girebilirsiniz. Başvurular işleme alındıktan sonra 4-5 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Onaylanan vizeniz belirteceğiniz e-mail adresinize danışmanlarımız tarafından iletilecektir. Onaylanan vizenizin iki kopyasını yanınızda bulundurarak pasaportunuz ile birlikte seyahat edebilirsiniz.

Turist vizesi ile Kamboçya’da ne kadar kalabilirim?

Kamboçya kısa süreli turistik vize 90 gün boyunca geçerlidir, ancak ülkede en fazla 30 gün kalabilirsiniz. 90 günlük geçerlilik süresi içerisinde ülkeden ayrılmış olmanız gerekmektedir. Buna ek olarak başvuru yapmadan önce hangi havalimanı üzerinden seyahat edeceğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Ülkedeki tüm havalimanları elektronik vize ile girişi desteklememektedir.

Kamboçya elektronik vize, belirli noktalardan yapılan seyahatlerde geçerlidir.

Elektronik vize ile Kamboçya’ya seyahat edilebilecek havalimanları

 • Phnom Penh Uluslararası Havalimanı, Siem
 • Reap Uluslararası Havalimanı, Sihanoukville
 • Uluslararası Havalimanı
 • Poi Pet (Banteay Meanchey),
 • Bavet (Svay Rieng),
 • Cham Yeam (Koh Kong),
 • Tropang Kral Border Post (Stung Treng)

Kamboçya Vize Ücreti

Kamboçya vize ücreti, vize başvurusunda bulunmak isteyen başvuru sahiplerinin ilgili seyahat izin belgesine (Kamboçya vizesi) sahip olabilmek için ödemesi gereken ücrettir. Ücretler, ülke sınırları içerisine yapılacak giriş çıkış sayısına ve Kamboçya vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Kamboçya vize işlemlerini Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde konsolosluk harcı, vize ücreti ve hizmet bedeli dahilinde 95 $ + KDV ödeme yapmanız gerekmektedir. Başvurunun herhangi bir sebepten dolayı reddedilmesi halinde ücret başvuru sahibine iade edilmemektedir.

Kamboçya vize ücreti dönemsel olarak güncellenebilmekte ve kişilerin uyruklarına bağlı olarak farklı ücret uygulanabilmektedir. Bu nedenle Vize Merkezi danışmanlarından ön bilgi alarak prosedürlere uygun şekilde seyahat planı yapılması oldukça önemlidir.

Kamboçya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kamboçya vizesi 4 veya 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize başvurusunun resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde Kamboçya vize başvurusu sonuçlanma süresini etkileyebilmektedir. Bu nedenle başvuru işlemlerini planlanan seyahat tarihinin en az 15 gün öncesinde yapılması tavsiye edilmektedir.

Kamboçya vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuru sürecini başlatmak için Vize Merkezi uzmanlarımız ile +90 (212) 963 63 26 numaralı telefon ve [email protected] e-posta adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kamboçya ile ilgili sizden gelen sorular

31 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Türk Vatandaşlarına Kamboçya e-vizesi
  A.Ş., 03 Eyl 2022, 12:57

  Merhaba, Türk vatandaşlarına Kamboçya e-vizesi zorunlu mudur? İnternette çok fazla farklı bilgi olduğu için size yazmak istedim. Sınırda problem yaşamak istemiyorum. Bu hafta Kasım ayı için biletimi alacağım. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kamboçya Vize Evrakları
  F.V., 31 Ağu 2022, 17:48

  Merhaba, firma çalışanımızın kısa süreli Kamboçya’ya seyahat etmesi gerekiyor. Ortalama 4 günlük vizeye ihtiyacımız var. Bunun için ne yapılması gerekiyor? Kamboçya’ya vize başvurusunda bulunmak istiyoruz. Kamboçya vize evrakları nedir? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kamboçya online vize ücreti
  A.G., 26 Ağu 2022, 14:46

  Merhaba, Kamboçya ve Vietnam’a bir gezi planlamaktayım. 5 gün Kamboçya’da 6 gün Vietnam’da kalacağım. Vize konusunda destek oluyor musunuz? Kamboçya online vize ücreti nedir? Süreç hakkında bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kamboçya Turistik Vize
  S.A., 24 Ağu 2022, 17:02

  Merhaba, Kamboçya turistik vize ile kaç gün süreyle seyahat etme hakkım olur. Tayland’a gidip oradan Kamboçya’ya geçmeyi planlıyorum. Vize için ne zaman önceden başvuru yapmam uygun olacaktır? Cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Kamboçya Online Vize
  S.Ç., 24 Ağu 2022, 15:36

  Merhaba, Kamboçya’ya gitmek için vizeye ihtiyacım var mı? Eylül ayında iki kişi seyahat etmeyi planlıyoruz. Kapıda vize uygulaması olduğu bilgisini edindim ancak riske atmak istemediğimden dolayı önceden vize işlemlerine başlamak istiyorum. Sizler Kamboçya online vize konusunda destek oluyor musunuz? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Kamboçya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp